Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nikon dostává 4 ocenění TIPA Awards 2020

15.4.2020, Milan Šurkala, aktualita
Hodně se letos dařilo i společnosti Nikon, co se týče ocenění TIPA Awards 2020. Společnost totiž získala hned čtyři ceny. Jednu získala zrcadlovka, druhou pak CSC fotoaparát a další dvě pak full frame objektivy.
V letošních cenách TIPA Awards 2020 se dost dařilo i společnosti Nikon, která si odnesla čtveřici titulů. Ten první si za nejlepší zrcadlovku pro experty odnáší Nikon D780. Porota ocenila zabudování mnoha technologií z CSC systému Nikon Z, splňuje také vše, co by si fotograf měl přát z pohledu rychlosti, zpracování obrazu, autofokusu nebo natáčení videa. Má dva UHS-II sloty pro paměťové karty a zajímavá jsou také vylepšení dynamického rozsahu nebo snížení šumu za horšího světla.
 
Nikon D780
 
Nejlepším pokročilým CSC fotoaparátem je pro letošek Nikon Z50. Oceněna byla kompaktní velikost, snadné přecházení mezi režimy focení a natáčení videa, spousta efektů Creative Picture Control, polohovací LCD, rozumné menu, široký rozsah ISO citlivostí i rychlé sekvenční snímání s 11 fps a AF.
 
Nikon Z50
 
Titul nejlepšího DSLR objektivu pro profesionály si letos odnesl AF-S Nikkor 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR. Dle poroty jde o výborný objektiv, který zvládne sport, přírodu i portréty. Je optimalizovaný pro focení venku, má odolnou konstrukci, stabilizaci se 4EV účinkem a Sports VR režimem. Dokáže zaostřit od 2 metrů a má i konfigurovatelné ovladače.
 
AF-S Nikkor 120-300mm f/2.8E FL ED SR VR
 
Nejlepším standardním pevným CSC objektivem je letos Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct. Má výborně eliminované odlesky a závoje i při plně otevřené cloně, má i v takových podmínkách krásně ostrý a kontrastní obraz, dle poroty je vynikající pro fotografii za špatného světla a je vhodný i pro portréty v protisvětle. Počítat je nutné akorát s tím, že nabídne pouze manuální zaostřování.
 
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct
 
Zdroj: tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.