www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon: prodeje za duben 2020 spadly o 80 %, bude se soustředit na CSC

Nikon: prodeje za duben 2020 spadly o 80 %, bude se soustředit na CSC
, , aktualita
V rozhovoru pro server Toyo Keizai se zástupce společnosti Nikon rozhovořil o budoucnosti značky. Znovu potvrdil soustředění se na CSC fotoaparáty i postupné oživování trhu, které se týká zejména Číny.
K oblíbeným
reklama
Hirotaka Ikegami z Nikonu byl vyzpovídán v rozhovoru pro server Toyo Keizai, kde byly opět potvrzeny informace o situaci v Nikonu a jeho dalším směřování. Jednou ze zajímavých informací je to, že v dubnu 2020, kdy vypuklo celosvětové šílenství kolem koronavirové pandemie a svět se ekonomicky výrazně zpomalil, protože nevěděl, co se bude dít, klesly prodeje fotoaparátů s výměnnými objektivy o hrozivých 80 %. Podobná situace panovala do června 2020, ale pak se trh začal vracet do starých kolejí a zejména v Číně došlo k mnohem rychlejšímu zotavení, než se čekalo.
 
Velikost trhu s fotoaparáty
 
Asi nikoho nepřekvapí, že firma odsouvá na vedlejší kolej nejen kompakty, ale i zrcadlovky. Pro tento rok se chce soustředit na CSC, které jsou důležité pro další fungování fotografické divize. Graf z poslední prezentace finančních výsledků také dokresluje důvod, proč se všichni výrobci tak moc soustředí na high-end a postupně opouští low-end. Zatímco před několika lety tvořili nadšenci a profíci 29 % trhu s fotoaparáty (v případě Nikonu okolo 60 %), nyní to pro další fiskální rok končící v březnu 2022 (FY22/3) směřuje až k 65 % (u Nikonu přes 80 %). Také vidíme, že kategorie amatérů napříč trhem (šedá ploška) se za tu dobu scvrkla na zhruba pětinu původního objemu, zatímco profíci tvoří stále podobně tak velký objem.
 
Připomeňme, že pro fiskální rok končící v březnu 2021 předpokládá společnost Nikon příjmy ve výši 430 mld. jenů a provozní ztrátu okolo 75 mld. jenů (záporná provozní marže -17,4 %). Pokud jde o samotnou fotografickou divizi, tam jde o příjmy 140 mld. jenů a provozní ztrátu 45 mld. (-32,1 %). Pro FY22/3 se předpokládá, že by se fotografická divize mohla dostat do mírného provozního zisku okolo 5 mld. jenů. Pro FY23/3 se hovoří o 10 mld. jenů a nadšenci a profíci by měli tvořit už okolo 90 % zákazníků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala53 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů