www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon: prodeje za duben 2020 spadly o 80 %, bude se soustředit na CSC

Nikon: prodeje za duben 2020 spadly o 80 %, bude se soustředit na CSC
, , aktualita
V rozhovoru pro server Toyo Keizai se zástupce společnosti Nikon rozhovořil o budoucnosti značky. Znovu potvrdil soustředění se na CSC fotoaparáty i postupné oživování trhu, které se týká zejména Číny.
K oblíbeným
reklama
Hirotaka Ikegami z Nikonu byl vyzpovídán v rozhovoru pro server Toyo Keizai, kde byly opět potvrzeny informace o situaci v Nikonu a jeho dalším směřování. Jednou ze zajímavých informací je to, že v dubnu 2020, kdy vypuklo celosvětové šílenství kolem koronavirové pandemie a svět se ekonomicky výrazně zpomalil, protože nevěděl, co se bude dít, klesly prodeje fotoaparátů s výměnnými objektivy o hrozivých 80 %. Podobná situace panovala do června 2020, ale pak se trh začal vracet do starých kolejí a zejména v Číně došlo k mnohem rychlejšímu zotavení, než se čekalo.
 
Velikost trhu s fotoaparáty
 
Asi nikoho nepřekvapí, že firma odsouvá na vedlejší kolej nejen kompakty, ale i zrcadlovky. Pro tento rok se chce soustředit na CSC, které jsou důležité pro další fungování fotografické divize. Graf z poslední prezentace finančních výsledků také dokresluje důvod, proč se všichni výrobci tak moc soustředí na high-end a postupně opouští low-end. Zatímco před několika lety tvořili nadšenci a profíci 29 % trhu s fotoaparáty (v případě Nikonu okolo 60 %), nyní to pro další fiskální rok končící v březnu 2022 (FY22/3) směřuje až k 65 % (u Nikonu přes 80 %). Také vidíme, že kategorie amatérů napříč trhem (šedá ploška) se za tu dobu scvrkla na zhruba pětinu původního objemu, zatímco profíci tvoří stále podobně tak velký objem.
 
Připomeňme, že pro fiskální rok končící v březnu 2021 předpokládá společnost Nikon příjmy ve výši 430 mld. jenů a provozní ztrátu okolo 75 mld. jenů (záporná provozní marže -17,4 %). Pokud jde o samotnou fotografickou divizi, tam jde o příjmy 140 mld. jenů a provozní ztrátu 45 mld. (-32,1 %). Pro FY22/3 se předpokládá, že by se fotografická divize mohla dostat do mírného provozního zisku okolo 5 mld. jenů. Pro FY23/3 se hovoří o 10 mld. jenů a nadšenci a profíci by měli tvořit už okolo 90 % zákazníků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka Fotograf zachytil hejno špačků připomínající tvarem siluetu ptáka
Příroda nabízí mnohdy zajímavou podívanou a jeden nevšední okamžik se podařilo zachytit i irskému fotografovi. Na jeho fotografii je zvěčněno letící hejno špačků, které svým uskupením připomíná siluetu ptáka.
7.3.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy Nikon chystá Z s 8K a vrstveným čipem, budou i levnější objektivy
Keiji Oishi z Nikonu poskytl rozhovor serveru DPreview, kde jsme se dozvěděli např. to, že se chystá CSC alternativa k Nikonu D6. Má však umět 8K video a mít vrstvený senzor. Nezapomene se ale ani na levnější produkty.
7.3.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC CIPA 01/21: pozitivní začátek roku pro full frame a CSC
Dosavadní přehledy prodejů fotoaparátů byly obvykle plné záporných čísel. Pro letošní leden to ale vypadá o něco lépe. Ukazuje se, že trh s CSC fotoaparáty, a to zejména s těmi s full frame čipem, je na tom dobře.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH Leica uvádí APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH
V nabídce objektivů společnosti Leica se objevuje nový model APO-Summicron-M 35mm F2 ASPH. Schopen je zaostřit už od 30 cm, na to ale budete potřebovat live-view, neboť je určen pro dálkoměry Leica M.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala