www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount

Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
, , aktualita
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
K oblíbeným
reklama
Poněvadž se zavádí mnoho nových systémů objektivů, výrobci fotoaparátů a objektivů jsou v podstatě nuceni k tomu, aby zveřejňovali roadmapy. To umožní zákazníkům sledovat, co se chystá, a co který systém v budoucnu nabízí v případě, že to ještě není k dispozici. Nikon tak doplňuje roadmapu z ledna letošního roku a nyní se dozvídáme více informací o těch objektivech, které v původní roadmapě byly označeny jen naprosto neříkajícím TBA. Takže co si tedy Nikon chystá?
 
Roadmapa objektivů Nikon
 
roadmapa objektivů Nikon, klikněte pro zvětšení
 
Na letošek zbývá už jen telezoom Z 70-200mm f/2.8 S, jinak bylo už vše z roadmapy ze začátku letošního roku představeno. Na příští rok se stále plánuje i širokoúhlý Z 20mm f/1.8 S, supersvětelný Z 50mm f/1.2 S (ten by mohl být rozumnější alternativou pro extrémně drahý Noct 58mm f0.95 bez AF) a širokoúhlý zoom Z 14-24mm f/2.8 S.
 
Nová roadmapa ale prozrazuje, že se full frame systém Nikonu dočká také pancake objektivů s 28mm a 40mm ohniskovou vzdáleností, dostane se také na dva makro objektivy 60mm a 105mm S. Druhý jmenovaný tedy bude patřit do S-Line. Pokud jde o zoomovací objektivy, pak se můžeme těšit na 24-105mm S objektiv. Tak, jako u předešlých, ani zde nebyla zveřejněna světelnost. Vzhledem k tomu, kde se v roadmapě nachází, a že jde o S-Line objektiv, bych si tipl, že půjde o konstantní F4 variantu (spíše než F3,5-5,6).
 
Dále tu máme i telezoomy 100-400mm S a 200-600mm. Nebude chybět ani univerzální ultrazoom 24-200mm, který nabídne hodně příjemný rozsah 8,3× optického zoomu. Pokud jde o APS-C objektivy, zde se Nikon nijak zvlášť neodvázal a očividně zatím cílí na méně náročné uživatele, případě doufá, že vezmou zavděk některým z full frame objektivů. Roadmapa tak obsahuje pouze ultrazoom 18-140mm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
Dnes, recenze, Milan Šurkala1 komentář
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů