www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount

Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
, , aktualita
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
K oblíbeným
reklama
Poněvadž se zavádí mnoho nových systémů objektivů, výrobci fotoaparátů a objektivů jsou v podstatě nuceni k tomu, aby zveřejňovali roadmapy. To umožní zákazníkům sledovat, co se chystá, a co který systém v budoucnu nabízí v případě, že to ještě není k dispozici. Nikon tak doplňuje roadmapu z ledna letošního roku a nyní se dozvídáme více informací o těch objektivech, které v původní roadmapě byly označeny jen naprosto neříkajícím TBA. Takže co si tedy Nikon chystá?
 
Roadmapa objektivů Nikon
 
roadmapa objektivů Nikon, klikněte pro zvětšení
 
Na letošek zbývá už jen telezoom Z 70-200mm f/2.8 S, jinak bylo už vše z roadmapy ze začátku letošního roku představeno. Na příští rok se stále plánuje i širokoúhlý Z 20mm f/1.8 S, supersvětelný Z 50mm f/1.2 S (ten by mohl být rozumnější alternativou pro extrémně drahý Noct 58mm f0.95 bez AF) a širokoúhlý zoom Z 14-24mm f/2.8 S.
 
Nová roadmapa ale prozrazuje, že se full frame systém Nikonu dočká také pancake objektivů s 28mm a 40mm ohniskovou vzdáleností, dostane se také na dva makro objektivy 60mm a 105mm S. Druhý jmenovaný tedy bude patřit do S-Line. Pokud jde o zoomovací objektivy, pak se můžeme těšit na 24-105mm S objektiv. Tak, jako u předešlých, ani zde nebyla zveřejněna světelnost. Vzhledem k tomu, kde se v roadmapě nachází, a že jde o S-Line objektiv, bych si tipl, že půjde o konstantní F4 variantu (spíše než F3,5-5,6).
 
Dále tu máme i telezoomy 100-400mm S a 200-600mm. Nebude chybět ani univerzální ultrazoom 24-200mm, který nabídne hodně příjemný rozsah 8,3× optického zoomu. Pokud jde o APS-C objektivy, zde se Nikon nijak zvlášť neodvázal a očividně zatím cílí na méně náročné uživatele, případě doufá, že vezmou zavděk některým z full frame objektivů. Roadmapa tak obsahuje pouze ultrazoom 18-140mm.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu Novomanžele při svatebním focení smetla vlna do oceánu
I svatební fotografování může být velmi nebezpečnou činností pro pózující novomanžele. Nevěstě a ženichovi z USA se vymstila nepozornost, když je při fotografování smetla vlna do oceánu. 
4.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her Fotobanka Getty Images už licencuje i screenshoty z počítačových her

Novým druhem “fotografie” je herní fotografie, ačkoli o fotky ve skutečnosti nejde. Fotobanka Getty Images totiž oznámila, že nabízí k licencování screenshoty z počítačových her. Konkrétně půjde o snímky z počítačové hry Gran Turismo. 

3.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky Hrací karty pro fotografy obsahují tipy pro lepší snímky
Na Kickstarteru se objevil projekt, který slibuje, že se teorii o fotografování bude možné naučit z balíčku speciálních hracích karet. Tyto karty jsou designovány pro fotografy a obsahují užitečné tipy.
3.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů Už i blesky jsou politicky korektní, pojmy master/slave mizí z manuálů

Některé pojmy a běžná slova jsou čím dál více problematická. Jako společensky nevhodné jsou nyní už i pojmy master/slave u fotografických blesků. Už nějakou dobu tak z uživatelských manuálů postupně mizí. 

2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů
Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO Olympus aktualizuje roadmapu objektivů a přidává 8-25mm F4 PRO
Olympus přichází s aktualizovanou roadmapou připravovaných objektivů. Jednou z novinek bude např. širokoúhlý zoom M.Zuiko Digital ED 8-25mm F4.0 PRO, ale to zdaleka není jediná věc, která se připravuje.
2.7.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů