www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon prý chystá aktualizované Z6s a Z7s, mají dostat video 4K/60p

Nikon prý chystá aktualizované Z6s a Z7s, mají dostat video 4K/60p
, , aktualita
Na Internetu se objevily zákulisní informace, že by měla společnost Nikon chystat aktualizované full frame CSC fotoaparáty Z6s a Z7s. Ty mají údajně přinést 4K/60p video, vyšší výkon i napájení přes port USB-C.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon si podle zákulisních informací uniklých na Internet chystá pro závěr roku nové full frame fotoaparáty Nikon Z6s a Z7s. Mělo by jít o aktualizované modely těch stávajících, jejichž vylepšení by tyto fotoaparáty mohly posunout o dost dále. Zatímco snímače by měly být stejné, díky dvojici procesorů EXPEED by si novinky měly poradit dokonce už i s videosekvencemi ve 4K rozlišení při 60p (nyní jen do 30p). Tím by vyrovnaly náskok Lumixů S1 a S1R.
 
Nikon Z6
 
Dále se hovoří o novém akumulátoru EN-EL15c, který by měl nahradit nynější EN-EL15b. Výhodou má být schopnost napájení přes port USB-C, tedy ne jen nabíjení. Fotoaparát by tak při focení mohl brát energii externě přes USB kabel a ne z akumulátoru. Dále se hovoří o dvojici slotů pro paměťové karty a doufejme, že se konečně dočkáme i nějakého normálního formátu a nikoli jen velmi drahého XQD. Zatím ale není jasné, zda zde bude např. kombinace CFexpress a SDXC nebo něco jiného. Další novinkou má být podpora vertikálního gripu s ovladači. Proslýchá se, že by se tyto modely mohly objevit v říjnu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D Dívka s perlou od Vermeera jako 10GPx panorama včetně 3D
Slavný obraz Dívka s perlou od Jan Vermeera se dočkal velmi zajímavé digitalizace. Pomocí systému Hirox bylo nasnímáno obří 10gigapixelové "panorama" včetně některých detailů obrazu i ve 3D.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
23.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
23.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala