www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30

Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
, , aktualita
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
K oblíbeným
reklama
Co si myslíte, že bude novým APS-C CSC Nikonu?
V anketě lze hlasovat do 16.5.2021. Počet hlasujících: 6
Z30 17 % 17% Z50 II 33 % 33% Z70 50 % 50%
Na Internetu se objevily údaje z registrace nového fotoaparátu společnosti Nikon. Zatím je zde jen kódové označení N2016, nicméně setový objektiv Nikkor Z DX 16-50mm dává tušit, že půjde o nový APS-C model. Ten by mohl doplnit osamocený model Z50, který byl představen před 1,5 rokem. Z dalších údajů víme to, že bude mít akumulátor EN-EL25, má podporovat Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth. Jenže zda půjde Nikon v nabídce směrem nahoru (Z70) nebo dolů (Z30), to není jasné.
 
Nikon Z50
 
Zdroje zprávy hovoří spíše o low-endovém modelu Z30, který by nahradil zrcadlovky D3x00. Zde je otázkou, zda by něco takového mělo po finanční stránce pro Nikon smysl, když by mu v tomto pomohla spíše high-endová Z70. Připomeňme, že poslední dobou vykazuje Nikon zpravidla nemalé ztráty a o low-endové fotoaparáty zdaleka není takový zájem jako před lety. Většina firem opouští low-end, protože je pro ně ztrátový. A Nikon ztrátu rozhodně nepotřebuje.
 
Na druhou stranu, pokud by byla skutečně představena low-endová Z30 a byla by mířená spíše na vloggery, mohl by mít takový fotoaparát komerční (a snad i finanční) úspěch. Takový fotoaparát by mohl vyfouknout část zákazníků např. Canonu, jehož EOS M50 byla pro vlogging hodně oblíbeným fotoaparátem už ve své původní verzi, natož nyní ve verzi Mark II, která je pro toto použití ještě více optimalizovaná. A co si myslíte vy? Představí se spíše Z30 nebo Z70? Nebo Z50 Mark II?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala