www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30

Nikon si registroval nové APS-C CSC, spekuluje se nad low-endovou Z30
, , aktualita
Registrace nového fotoaparátu společnosti Nikonu na Taiwanu dává tušit, že se chystá nějaká novinka. Podle všeho by mělo jít o nové APS-C CSC a nyní je tedy otázkou, zda to bude low-endová Z30 nebo něco jiného.
K oblíbeným
reklama
Co si myslíte, že bude novým APS-C CSC Nikonu?
V anketě šlo hlasovat od 30.4.2021 do 16.5.2021. Počet hlasujících: 6
Z30 17 % 17% Z50 II 33 % 33% Z70 50 % 50%
Na Internetu se objevily údaje z registrace nového fotoaparátu společnosti Nikon. Zatím je zde jen kódové označení N2016, nicméně setový objektiv Nikkor Z DX 16-50mm dává tušit, že půjde o nový APS-C model. Ten by mohl doplnit osamocený model Z50, který byl představen před 1,5 rokem. Z dalších údajů víme to, že bude mít akumulátor EN-EL25, má podporovat Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth. Jenže zda půjde Nikon v nabídce směrem nahoru (Z70) nebo dolů (Z30), to není jasné.
 
Nikon Z50
 
Zdroje zprávy hovoří spíše o low-endovém modelu Z30, který by nahradil zrcadlovky D3x00. Zde je otázkou, zda by něco takového mělo po finanční stránce pro Nikon smysl, když by mu v tomto pomohla spíše high-endová Z70. Připomeňme, že poslední dobou vykazuje Nikon zpravidla nemalé ztráty a o low-endové fotoaparáty zdaleka není takový zájem jako před lety. Většina firem opouští low-end, protože je pro ně ztrátový. A Nikon ztrátu rozhodně nepotřebuje.
 
Na druhou stranu, pokud by byla skutečně představena low-endová Z30 a byla by mířená spíše na vloggery, mohl by mít takový fotoaparát komerční (a snad i finanční) úspěch. Takový fotoaparát by mohl vyfouknout část zákazníků např. Canonu, jehož EOS M50 byla pro vlogging hodně oblíbeným fotoaparátem už ve své původní verzi, natož nyní ve verzi Mark II, která je pro toto použití ještě více optimalizovaná. A co si myslíte vy? Představí se spíše Z30 nebo Z70? Nebo Z50 Mark II?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala