www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC
, , aktualita
Nikon si právě v Evropě registruje ochrannou známku NOCT. Ta by se podle všeho měla týkat fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto objektivů i dalších příslušenství pro ně. Předpokládá se tedy, že půjde o připravovaný full frame CSC systém.
reklama
Opravdu to vypadá, že si Nikon chystá nový CSC systém, o kterém se poslední dobou hodně mluví. V Evropě si chce nechat zaregistrovat novou ochrannou známku NOCT, která se má dle žádosti týkat digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto výměnných objektivů, bajonetu na tělech i objektivech, adaptérů pro ně a dalších součástí.
 
Nikon logo
 
Podle tohoto popisu to vypadá, že NOCT může být označení celé nové řady produktů a nabízí se právě nový full frame CSC systém, který by měl být ve vývoji. Nové jméno by navíc mohlo označovat, že fotoaparát bude velmi dobrý za špatného světla (čehož by mohlo být dosaženo právě velkým full frame senzorem). Vzhledem ke zmínce o adaptérech i bajonetech to tedy vypadá, že novinka bude mít vlastní nový bajonet (patrně Z-mount) a zrcadlovkové objektivy s nynějším bajonetem Nikon F bude možné připojit přes adaptéry. Připomeňme, že se také hovoří o použití duálních pixelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X Třetí teaser na Olympus OM-D E-M1X
Už jen necelý týden zbývá do uvedení nového high-endového CSC fotoaparátu značky Olympus s pravděpodobným názvem OM-D E-M1X. Výrobce tak uvolnil v pořadí už třetí teaser, který nyní upozorňuje na možnosti focení v přírodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení Nikon Coolpix A1000 dostává EVF, RAW a nižší rozlišení
Nikon inovoval svůj kapesní ultrazoom Coolpix A900 a přichází s novou verzí A1000. Ta přináší užitečná vylepšení jako snížení rozlišení senzoru na 16 MPx nebo přítomnost elektronického hledáčku a RAW formátu.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX Fujifilm představil telezoom GF 100-200mm F5.6 pro GFX
Fujifilm dnes představil nový telezoom objektiv GF 100-200mm F5.6 R LM OIS WR pro středoformátový systém GFX. Ten by dle výrobce neměl mít problém s vykreslením dostatku detailů i na 100MPx senzorech.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom Nikon uvádí ultrazoom Coolpix B600, nabídne 60× zoom
Nikon dnes uvedl na trh nový ultrazoom Coolpix B600. Ten dostává objektiv s univerzálním 60× optickým zoomem a 16MPx CMOS BSI senzor. Má spoustu kreativních filtrů i bezdrátová rozhraní pro komunikaci se smartphonem.
17.1.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem Sony A6400, nové APS-C s nejrychlejším autofokusem
Sony uvádí nové CSC do mainstreamu, které má bodovat solidními funkcemi a přitom i rozumnou cenou. Nabídne 24MPx snímač, nejrychlejší autofokus na světě i dotykový o 180° otočný displej pro selfie a vloggery.
16.1.2019, aktualita, Milan Šurkala39 komentářů