www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC
, , aktualita
Nikon si právě v Evropě registruje ochrannou známku NOCT. Ta by se podle všeho měla týkat fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto objektivů i dalších příslušenství pro ně. Předpokládá se tedy, že půjde o připravovaný full frame CSC systém.
reklama
Opravdu to vypadá, že si Nikon chystá nový CSC systém, o kterém se poslední dobou hodně mluví. V Evropě si chce nechat zaregistrovat novou ochrannou známku NOCT, která se má dle žádosti týkat digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto výměnných objektivů, bajonetu na tělech i objektivech, adaptérů pro ně a dalších součástí.
 
Nikon logo
 
Podle tohoto popisu to vypadá, že NOCT může být označení celé nové řady produktů a nabízí se právě nový full frame CSC systém, který by měl být ve vývoji. Nové jméno by navíc mohlo označovat, že fotoaparát bude velmi dobrý za špatného světla (čehož by mohlo být dosaženo právě velkým full frame senzorem). Vzhledem ke zmínce o adaptérech i bajonetech to tedy vypadá, že novinka bude mít vlastní nový bajonet (patrně Z-mount) a zrcadlovkové objektivy s nynějším bajonetem Nikon F bude možné připojit přes adaptéry. Připomeňme, že se také hovoří o použití duálních pixelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky Adobe ukázal Moving Stills: AI vytváří prostorové video z fotky
Na konferenci Adobe MAX představila společnost také technologie, které má ve vývoji. Zajímavostí jsou např. Moving Stills, kdy systém pomocí umělé inteligence a zdrojové fotografie vytvoří video s iluzí pohybu v prostoru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy Meyer Optik Görlitz končí, lidé neuvidí peníze ani objektivy
Kickstarter nepřináší vždy úspěšné projekty. Jedním z obrovských neúspěchů je společnost net SE, která oživovala objektivy Meyer Optik Görlitz nebo Oprema Jena. Společnost nicméně zbankrotovala a lidé neuvidí ani peníze ani objektivy.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii Maličký fotoaparát TinyMOS NANO1 pro astrofotografii
TinyMOS představuje druhou generaci maličkého fotoaparátu určeného dle tvůrců zejména pro astrofotografii. Proti předchůdci je výrazně menší a lehčí, rozumí si také se dvěma různými bajonety pro objektivy.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát Sony oficiálně uvádí nové čipy, 1/3" až středoformát
Společnost Sony zveřejnila seznam nových snímačů pro smartphony, kompakty, CSC i DSLR. Najdeme mezi nimi novinky využívající klasickou technologii FSI, ale i modernější BSI a pochopitelně i vrstvené snímače.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát Yashica Y35 digiFilm je dle uživatelů příšerný fotoaparát
Loni touto dobou byl oznámen fotoaparát Yashica Y35 digiFilm, do kterého se vkládaly jakési digitální filmy. Ty ovlivňovaly, jak se daná fotka převede do JPEGu. Dle uživatelů je ale kvalita fotoaparátů naprosto žalostná.
18.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů