www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC
, , aktualita
Nikon si právě v Evropě registruje ochrannou známku NOCT. Ta by se podle všeho měla týkat fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto objektivů i dalších příslušenství pro ně. Předpokládá se tedy, že půjde o připravovaný full frame CSC systém.
reklama
Opravdu to vypadá, že si Nikon chystá nový CSC systém, o kterém se poslední dobou hodně mluví. V Evropě si chce nechat zaregistrovat novou ochrannou známku NOCT, která se má dle žádosti týkat digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto výměnných objektivů, bajonetu na tělech i objektivech, adaptérů pro ně a dalších součástí.
 
Nikon logo
 
Podle tohoto popisu to vypadá, že NOCT může být označení celé nové řady produktů a nabízí se právě nový full frame CSC systém, který by měl být ve vývoji. Nové jméno by navíc mohlo označovat, že fotoaparát bude velmi dobrý za špatného světla (čehož by mohlo být dosaženo právě velkým full frame senzorem). Vzhledem ke zmínce o adaptérech i bajonetech to tedy vypadá, že novinka bude mít vlastní nový bajonet (patrně Z-mount) a zrcadlovkové objektivy s nynějším bajonetem Nikon F bude možné připojit přes adaptéry. Připomeňme, že se také hovoří o použití duálních pixelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Full frame CSC Nikon Z6 a Z7 bude i s F0,95 objektivem Full frame CSC Nikon Z6 a Z7 bude i s F0,95 objektivem
Uvedení nového full frame Nikonu se kvapem blíží a objevují se i nové informace. Opravdu to vypadá, že novinky ponesou jméno Z6 a Z7. Zajímavostí ale bude, že by se docela brzy měl objevit supersvětelný F0,95 objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Selfíčkáři se poprali o lepší místo u fontány di Trevi Selfíčkáři se poprali o lepší místo u fontány di Trevi
V krátké době po sobě tu máme další incident se selfie maniaky, kteří jsou pro svou fotku občas schopni udělat snad cokoliv. Tentokrát se dvě rodiny z Nizozemí a USA popraly u slavné fontány di Trevi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Video Nikonu ukazuje, jak se testovala odolnost D850 Video Nikonu ukazuje, jak se testovala odolnost D850
Nikon Asia publikoval oficiální video, ve kterém ukazuje, jak se testovala odolnost full frame zrcadlovky Nikon D850. Výrobce se přitom snažil, aby byla znatelně odolnější, než uvádí papírové specifikace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Zkrachovala Net SE, firma za kickstarterovými kampaněmi na Meyer-Optik Zkrachovala Net SE, firma za kickstarterovými kampaněmi na Meyer-Optik
Společnost Net SE, která stála za znovuzrozením objektivů Meyer-Optik-Görlitz, Oprema Jena a dalšími, vyhlásila nedávno bankrot. Dalších kampaní na Kickstarteru se tak už patrně v budoucnu nedočkáme.
14.8.2018, aktualita, Milan Šurkala
Corel PaintShop Pro 2019 s prvky umělé inteligence Corel PaintShop Pro 2019 s prvky umělé inteligence
Corel představil novou verzi svého softwaru PaintShop Pro 2019. Mezi mnoha novinkami je i systém umělé inteligence, který dokáže přetvořit fotografie na malby a kresby. Podporuje také práci se 360° fotografiemi.
14.8.2018, aktualita, Milan Šurkala