www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC

Nikon si registruje označení NOCT, patrně pro nové CSC
, , aktualita
Nikon si právě v Evropě registruje ochrannou známku NOCT. Ta by se podle všeho měla týkat fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto objektivů i dalších příslušenství pro ně. Předpokládá se tedy, že půjde o připravovaný full frame CSC systém.
reklama
Opravdu to vypadá, že si Nikon chystá nový CSC systém, o kterém se poslední dobou hodně mluví. V Evropě si chce nechat zaregistrovat novou ochrannou známku NOCT, která se má dle žádosti týkat digitálních fotoaparátů s výměnnými objektivy, těchto výměnných objektivů, bajonetu na tělech i objektivech, adaptérů pro ně a dalších součástí.
 
Nikon logo
 
Podle tohoto popisu to vypadá, že NOCT může být označení celé nové řady produktů a nabízí se právě nový full frame CSC systém, který by měl být ve vývoji. Nové jméno by navíc mohlo označovat, že fotoaparát bude velmi dobrý za špatného světla (čehož by mohlo být dosaženo právě velkým full frame senzorem). Vzhledem ke zmínce o adaptérech i bajonetech to tedy vypadá, že novinka bude mít vlastní nový bajonet (patrně Z-mount) a zrcadlovkové objektivy s nynějším bajonetem Nikon F bude možné připojit přes adaptéry. Připomeňme, že se také hovoří o použití duálních pixelů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly Adobe má další rekordní čtvrtletí, příjmy opět vzrostly
Společnosti Adobe se velmi daří. Přechod na předplatné se vyplácí, přestože mnoho lidí vyjadřuje nespokojenost a firmě meziročně rostou příjmy o zhruba čtvrtinu. Produkty Creative přitom tvoří více než polovinu příjmů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa Umělá inteligence Nvidie vytváří slow-motion videa
Pokud váš fotoaparát nebo telefon neumí zpomalená (slow-motion) videa nebo je chcete zpomalit ještě více, má pro vás Nvidia řešení. Její systém umělé inteligence totiž dokáže zpomalovat videa s překvapivě dobrým výsledkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMS začal s výrobou 48MPx FF čipu s globální závěrkou AMS začal s výrobou 48MPx FF čipu s globální závěrkou
AMS, kdysi známý jako CMOSIS, představil velký full frame senzor CMV50000 s rozlišením téměř 48 megapixelů. Na tom by nebylo nic až tak převratného, kdyby nebyl vybaven funkcí globální závěrky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samyang uvedl kompaktní AF 85mm f/1.4 EF pro Canon Samyang uvedl kompaktní AF 85mm f/1.4 EF pro Canon
Korejský Samyang rozšířil nabídku svých objektivů s autofokusem na 7 modelů. Tím posledním je AF 85mm F1.4 EF. Už podle názvu je patrné, že je určený pro full frame zrcadlovky společnosti Canon. Má překvapivě malé rozměry.
18.6.2018, aktualita, Milan Šurkala
ALPA uvádí adaptér pro objektivy Leica M ALPA uvádí adaptér pro objektivy Leica M
Fotoaparáty ALPA mohou nově využívat i služeb objektivů s bajonetem Leica M díky novému adaptéru. Ten však přinese několik omezení a především bude nutné počítat s tím, že objektivy pro Leica M jsou určeny jen pro full frame.
18.6.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář