www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon skončí s výrobou fotoaparátů v Japonsku, stěhuje ji do Thajska

Nikon skončí s výrobou fotoaparátů v Japonsku, stěhuje ji do Thajska
, , aktualita
Po mnoha desítkách let společnost Nikon ukončuje výrobu fotoaparátů v domovském Japonsku. Výroba je zde příliš nákladná a v rámci restrukturalizace se tak postupně přestěhuje do levnějšího Thajska.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon má dlouhodobě problémy se svou fotografickou divizí, která tvoří velkou část firmy. Firma hledá cesty, jak by se dalo snížit náklady, a jednou z cest je i přestěhování výroby do levnějších zemí, o kterém se mluví už nějakou dobu. Továrna Sendai v regionu Tōhoku byla v činnosti od roku 1971 a fotoaparáty se zde vyráběly od roku 1979. Soustředila se zejména na dražší fotoaparáty a byla podporou pro zahraniční továrny. Jenže tomu bude už brzy konec.
 
Nikon logo
 
Nyní se totiž dozvídáme i další detaily o přesunu. Výroba Nikonů řad Z6 a Z7 se přestěhovala do Thajska už v říjnu a zrcadlovka Nikon D6 by se v Japonsku měla vyrábět do konce roku 2021. Pak už i ta by měla být vyráběna v Thajsku a továrna bude pokračovat v činnosti jako místo, kde mohou své produkty vyrábět různé startupy. Patrně zde zůstane i výroba jiných produktů Nikonu, jako jsou součástky pro LiDARy nebo inspekční vybavení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala