www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon skončí s výrobou fotoaparátů v Japonsku, stěhuje ji do Thajska

Nikon skončí s výrobou fotoaparátů v Japonsku, stěhuje ji do Thajska
, , aktualita
Po mnoha desítkách let společnost Nikon ukončuje výrobu fotoaparátů v domovském Japonsku. Výroba je zde příliš nákladná a v rámci restrukturalizace se tak postupně přestěhuje do levnějšího Thajska.
K oblíbeným
reklama
Společnost Nikon má dlouhodobě problémy se svou fotografickou divizí, která tvoří velkou část firmy. Firma hledá cesty, jak by se dalo snížit náklady, a jednou z cest je i přestěhování výroby do levnějších zemí, o kterém se mluví už nějakou dobu. Továrna Sendai v regionu Tōhoku byla v činnosti od roku 1971 a fotoaparáty se zde vyráběly od roku 1979. Soustředila se zejména na dražší fotoaparáty a byla podporou pro zahraniční továrny. Jenže tomu bude už brzy konec.
 
Nikon logo
 
Nyní se totiž dozvídáme i další detaily o přesunu. Výroba Nikonů řad Z6 a Z7 se přestěhovala do Thajska už v říjnu a zrcadlovka Nikon D6 by se v Japonsku měla vyrábět do konce roku 2021. Pak už i ta by měla být vyráběna v Thajsku a továrna bude pokračovat v činnosti jako místo, kde mohou své produkty vyrábět různé startupy. Patrně zde zůstane i výroba jiných produktů Nikonu, jako jsou součástky pro LiDARy nebo inspekční vybavení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů
Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů Corning Gorilla Glass with DX přichází pro fotoaparáty telefonů
Mobilní telefony dnes mají několik fotoaparátů a jejich objektivy je potřeba chránit před poškrábáním. Corning přichází se sklem Gorilla Glass with DX, které přináší vysokou odolnost i vysokou propustnost světla.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září Islandský hotel nabízí letenky a ubytování za fotografie s polární září
Islandský hotel Rangá si připravil zajímavou akci The Night Shift: Lights Catchers Wanted. Nabízí letenky a několikatýdenní ubytování fotografovi, který pro něj nafotí snímky a natočí videa s polární září pro propagační účely.
23.7.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1 Pergear 60mm f/2.8 Ultra-Macro přináší zvětšení 2:1
Pergear uvedl na trh další zajímavý objektiv. Je jím model 60mm f/2.8 Ultra-Macro 2x a jak už napovídá název, nabídne nadprůměrné 2× zvětšení. Dostupný bude prozatím pro 4 CSC bajonety s APS-C senzory a menšími.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC Tamron oznamuje vývoj ultrazoomu 18-300mm pro APS-C CSC
Společnost Tamron oznámila, že chystá nový ultrazoomový objektiv pro dva APS-C CSC systémy. Konkrétně jde o objektiv 18-300mm a bajonety Sony E a Fujifilm X. Těšit se tak můžeme na velkorysý 16,6× zoom.
22.7.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů