www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video

Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video
, , aktualita
Od Nikonu jsme se dočkali dlouho slibovaného nového firmwaru, který má přinést podporu CFexpress karet a také RAW video. V případě druhé funkce je však nutno počítat s tím, že půjde o placený upgrade.
K oblíbeným
reklama
Už koncem léta sliboval Nikon nový firmware, který významně rozšíří možnosti fotoaparátů Z6 a Z7 v oblasti videa. Jde o verzi 2.20 pro Z6 a taktéž verzi 2.20 pro Z7. V obou dvou případech byla přidána podpora velmi rychlých paměťových karet CFexpress, které nahrazují typ XQD. Ty jsou vzájemně kompatibilní, CFexpress je navíc více rozšířený standard mezi výrobci. U modelu Z6 byla také opravena chyba, kdy se při zobrazování snímků ve větším než 100% náhledu ukazovaly v horní části displeje barevné proužky.
 
Nikon Z6
 
Pokud chcete nové Nikony použít k profesionálnímu natáčení videa a čekali jste na nový firmware, který přinese podporu ProRes RAW videa, a to ve 12bitové barevné hloubce nekomprimovaně přes HDMI na rekordéry Atomos, pak jste se konečně dočkali. Počítejte však s tím, že tato profesionální funkce vás vyjde na příplatek $199 a návštěvu servisního centra.
 
Nikon mimo jiné aktualizoval i firmware pro kapesní ultrazoom Coolpix A1000, který má nyní verzi 1.2. Ten opravuje chyby párování, kdy funkce Snapbridge nebyla schopna komunikovat s telefonem s operačním systémem iOS 13 a vyhazovala chybovou hlášku. Docházelo také k tomu, že při použití USB rozhraní nemuselo ve výchozím stavu dojít k rozsvícení LED a baterie se nenabila. Také byla opravena chyba přenosu GPS souřadnice, která v některých oblastech nebyla zanesena do fotografií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M
Společnost Viltrox rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model 23mm F1.4 pro Canon EOS M. Současně s tím se konečně dostává do prodeje i objektiv 33mm F1.4 pro již zmíněný APS-C CSC systém Canonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem
Společnost Yongnuo přichází na trh s novým pevným objektivem YN 35mm F2 S DF DSM. Ten je určen pro full frame těla s bajonetem Sony FE. Potěší přítomnost zaostřovacího motorku a přenosem EXIF informací.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala