www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video

Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video
, , aktualita
Od Nikonu jsme se dočkali dlouho slibovaného nového firmwaru, který má přinést podporu CFexpress karet a také RAW video. V případě druhé funkce je však nutno počítat s tím, že půjde o placený upgrade.
K oblíbeným
reklama
Už koncem léta sliboval Nikon nový firmware, který významně rozšíří možnosti fotoaparátů Z6 a Z7 v oblasti videa. Jde o verzi 2.20 pro Z6 a taktéž verzi 2.20 pro Z7. V obou dvou případech byla přidána podpora velmi rychlých paměťových karet CFexpress, které nahrazují typ XQD. Ty jsou vzájemně kompatibilní, CFexpress je navíc více rozšířený standard mezi výrobci. U modelu Z6 byla také opravena chyba, kdy se při zobrazování snímků ve větším než 100% náhledu ukazovaly v horní části displeje barevné proužky.
 
Nikon Z6
 
Pokud chcete nové Nikony použít k profesionálnímu natáčení videa a čekali jste na nový firmware, který přinese podporu ProRes RAW videa, a to ve 12bitové barevné hloubce nekomprimovaně přes HDMI na rekordéry Atomos, pak jste se konečně dočkali. Počítejte však s tím, že tato profesionální funkce vás vyjde na příplatek $199 a návštěvu servisního centra.
 
Nikon mimo jiné aktualizoval i firmware pro kapesní ultrazoom Coolpix A1000, který má nyní verzi 1.2. Ten opravuje chyby párování, kdy funkce Snapbridge nebyla schopna komunikovat s telefonem s operačním systémem iOS 13 a vyhazovala chybovou hlášku. Docházelo také k tomu, že při použití USB rozhraní nemuselo ve výchozím stavu dojít k rozsvícení LED a baterie se nenabila. Také byla opravena chyba přenosu GPS souřadnice, která v některých oblastech nebyla zanesena do fotografií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily CIPA 10/20: trh se vrací do normálu, covidové propady skončily
Začal nový měsíc a s tím přichází statistiky prodejů za minulé měsíce, konkrétně za říjen. Čísla od CIPA ukazují, že koronavirová pandemie už nemá na prodeje fotoaparátů výraznější vliv. Prodeje fotografické techniky rostou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie Czech Press Photo 2020 vyhrál Roman Vondrouš snímkem z pandemie
Každoroční fotografická soutěž Czech Press Photo má opět svého vítěze. Letos se jím stal Roman Vondrouš z ČTK se snímkem vztahujícím se k největšímu tématu dnešní doby, koronavirové pandemii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC Tamron uvádí objektiv 17-70mm F2.8 RXD pro APS-C CSC
Společnost Tamron dnes představila nový APS-C objektiv 17-70mm F/2.8 Di III-A VC RXD (Model B070). Ten je určený pro CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne příjemný ohniskový rozsah s velmi dobrou světelností F2,8.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary Světelný objektiv Sigma 65mm F2 DG DN Contemporary
Poslední dnešní novinkou společnosti Sigma je objektiv 65mm F2 DG DN | Contemporary. Má velmi dobrou světelnost F2, krokový zaostřovací motorek a využití najde na APS-C i full frame CSC fotoaparátech.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary Nový objektiv Sigma 35mm F2 DG DN Contemporary
Další novinkou z dílen společnosti Sigma je objektiv Sigma 35mm F2 DG DN | Contemporary. Ten je poměrně kompaktním objektivem se světelností F2 pro fotoaparáty Sony a přístroje s bajonetem L-Mount.
2.12.2020, aktualita, Milan Šurkala