www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video

Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video
, , aktualita
Od Nikonu jsme se dočkali dlouho slibovaného nového firmwaru, který má přinést podporu CFexpress karet a také RAW video. V případě druhé funkce je však nutno počítat s tím, že půjde o placený upgrade.
K oblíbeným
reklama
Už koncem léta sliboval Nikon nový firmware, který významně rozšíří možnosti fotoaparátů Z6 a Z7 v oblasti videa. Jde o verzi 2.20 pro Z6 a taktéž verzi 2.20 pro Z7. V obou dvou případech byla přidána podpora velmi rychlých paměťových karet CFexpress, které nahrazují typ XQD. Ty jsou vzájemně kompatibilní, CFexpress je navíc více rozšířený standard mezi výrobci. U modelu Z6 byla také opravena chyba, kdy se při zobrazování snímků ve větším než 100% náhledu ukazovaly v horní části displeje barevné proužky.
 
Nikon Z6
 
Pokud chcete nové Nikony použít k profesionálnímu natáčení videa a čekali jste na nový firmware, který přinese podporu ProRes RAW videa, a to ve 12bitové barevné hloubce nekomprimovaně přes HDMI na rekordéry Atomos, pak jste se konečně dočkali. Počítejte však s tím, že tato profesionální funkce vás vyjde na příplatek $199 a návštěvu servisního centra.
 
Nikon mimo jiné aktualizoval i firmware pro kapesní ultrazoom Coolpix A1000, který má nyní verzi 1.2. Ten opravuje chyby párování, kdy funkce Snapbridge nebyla schopna komunikovat s telefonem s operačním systémem iOS 13 a vyhazovala chybovou hlášku. Docházelo také k tomu, že při použití USB rozhraní nemuselo ve výchozím stavu dojít k rozsvícení LED a baterie se nenabila. Také byla opravena chyba přenosu GPS souřadnice, která v některých oblastech nebyla zanesena do fotografií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik