Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video

, , aktualita
Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video
Od Nikonu jsme se dočkali dlouho slibovaného nového firmwaru, který má přinést podporu CFexpress karet a také RAW video. V případě druhé funkce je však nutno počítat s tím, že půjde o placený upgrade.
Nikon uvádí firmware v2.20 a placené RAW video
Už koncem léta sliboval Nikon nový firmware, který významně rozšíří možnosti fotoaparátů Z6 a Z7 v oblasti videa. Jde o verzi 2.20 pro Z6 a taktéž verzi 2.20 pro Z7. V obou dvou případech byla přidána podpora velmi rychlých paměťových karet CFexpress, které nahrazují typ XQD. Ty jsou vzájemně kompatibilní, CFexpress je navíc více rozšířený standard mezi výrobci. U modelu Z6 byla také opravena chyba, kdy se při zobrazování snímků ve větším než 100% náhledu ukazovaly v horní části displeje barevné proužky.
 
Nikon Z6
 
Pokud chcete nové Nikony použít k profesionálnímu natáčení videa a čekali jste na nový firmware, který přinese podporu ProRes RAW videa, a to ve 12bitové barevné hloubce nekomprimovaně přes HDMI na rekordéry Atomos, pak jste se konečně dočkali. Počítejte však s tím, že tato profesionální funkce vás vyjde na příplatek $199 a návštěvu servisního centra.
 
Nikon mimo jiné aktualizoval i firmware pro kapesní ultrazoom Coolpix A1000, který má nyní verzi 1.2. Ten opravuje chyby párování, kdy funkce Snapbridge nebyla schopna komunikovat s telefonem s operačním systémem iOS 13 a vyhazovala chybovou hlášku. Docházelo také k tomu, že při použití USB rozhraní nemuselo ve výchozím stavu dojít k rozsvícení LED a baterie se nenabila. Také byla opravena chyba přenosu GPS souřadnice, která v některých oblastech nebyla zanesena do fotografií.