www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů

Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů
, , aktualita
Server Amateur Photographer provedl rozhovor s evropským zástupcem společnosti Nikon. Z něj vyplynulo např. to, že se chystají další DX objektivy pro APS-C CSC. Zmínil také zlepšení prodejů po pandemickém propadu.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Amateur Photographer se objevil rozhovor s ředitelem evropské pobočky Nikonu. Tím je Tetsuya Morimoto a zatímco někteří zástupci jiných společnosti jsou docela sdílní (zejména Sigma), v tomto případě jsme se dozvěděli spíše politické odpovědi. Přesto se dá vyčíst něco málo mezi řádky. Předně Nikon připouští dramatické snížení prodejů kvůli pandemii, která zasáhla celý trh, ale dle jeho slov došlo k výraznému oživení trhu. To sice není na normálních číslech, jde to ale mnohem rychleji, než se v Nikonu předpokládalo.
 
Nikon logo
 
Povedlo se totiž znatelně rozšířit nabídku full frame CSC, kde byl představen low-endový model Z5 i nástupci Z6 II a Z7 II. Dále se objevilo 9 nových optických produktů (objektivů a telekonvertorů) včetně kompletní "trojice" F2,8 zoomů. Prodejně se dařilo zrcadlovce Nikon D780 i výše zmíněným full frame CSC.
 
Na otázku DX objektivů bylo odpovězeno, že s APS-C modely se dají použít všechny full frame objektivy, nicméně v odpovědi bylo naznačeno, že se mimo jediného plánovaného ultrazoomu 18-140mm přeci jen objeví asi i další modely s tím, jak dochází k úpravám plánů na základě požadavků uživatelů. A tato neurčitá odpověď o reakcích na základě požadavků zákazníků pak následovala k téměř každé další otázce (chybějící telezoomy, CSC pro sportovní fotografy, multiexpozice pro zvýšení rozlišení). Dozvěděli jsme se nicméně to, že patrně kvůli požáru v AKM budou problémy s dodávkami DSLR a některých objektivů pro F-Mount.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon vysvětluje ukončení výroby 26 objektivů EF a EF-S Canon vysvětluje ukončení výroby 26 objektivů EF a EF-S
Poslední dobou se hodně mluví o ukončování výroby mnoha objektivů Canonu pro bajonet EF a EF-S. Australské zastoupení značky Canon nyní vysvětluje, proč se tak děje. Ujišťuje nás, že se nejedná o konec bajonetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nový telezoom Tamron 150-500mm F5-6.7 VC VXD pro Sony FE Nový telezoom Tamron 150-500mm F5-6.7 VC VXD pro Sony FE
Další novinkou z dílen společnosti Tamron je nový telezoom 150-500mm F/5-6.7 Di III VC VXD (model A057). Určen je pro full frame CSC od společnosti Sony a slibuje relativně kompaktní rozměry a hmotnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron uvedl světelný širokáč 11-20mm F2.8 pro APS-C Sony Tamron uvedl světelný širokáč 11-20mm F2.8 pro APS-C Sony
Pokud máte APS-C CSC od společnosti Sony, pak pro vás Tamron připravil novinku v podobě světelného ultra širokoúhlého zoomu 11-20mm F/2.8 Di III-A RXD. Ten nabídne 105° úhel záběru a konstantní světelnost F2,8.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM Sony uvádí extrémně širokoúhlý objektiv FE 14mm F1.8 GM
Sony přichází s extrémně širokoúhlým objektivem FE 14mm F1.8 G Master (SEL14F18GM). Ten je velmi zajímavý svým 114° úhlem záběru při velmi dobré světelnosti F1,8. Navíc není ani příliš velký nebo těžký.
21.4.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy Nikon Z7 II získal v DxOMarku 100 bodů, patří ke špičce své třídy
Full frame CSC fotoaparát Nikon Z7 II se podrobil testu snímače na známém serveru DxOMark. Z něho si odnesl 100 bodů, čímž dorovnává rekordní hodnotu konkurence a je tak spolu s ní nejlepší na trhu.
20.4.2021, aktualita, Milan Šurkala19 komentářů