www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů

Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů
, , aktualita
Server Amateur Photographer provedl rozhovor s evropským zástupcem společnosti Nikon. Z něj vyplynulo např. to, že se chystají další DX objektivy pro APS-C CSC. Zmínil také zlepšení prodejů po pandemickém propadu.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Amateur Photographer se objevil rozhovor s ředitelem evropské pobočky Nikonu. Tím je Tetsuya Morimoto a zatímco někteří zástupci jiných společnosti jsou docela sdílní (zejména Sigma), v tomto případě jsme se dozvěděli spíše politické odpovědi. Přesto se dá vyčíst něco málo mezi řádky. Předně Nikon připouští dramatické snížení prodejů kvůli pandemii, která zasáhla celý trh, ale dle jeho slov došlo k výraznému oživení trhu. To sice není na normálních číslech, jde to ale mnohem rychleji, než se v Nikonu předpokládalo.
 
Nikon logo
 
Povedlo se totiž znatelně rozšířit nabídku full frame CSC, kde byl představen low-endový model Z5 i nástupci Z6 II a Z7 II. Dále se objevilo 9 nových optických produktů (objektivů a telekonvertorů) včetně kompletní "trojice" F2,8 zoomů. Prodejně se dařilo zrcadlovce Nikon D780 i výše zmíněným full frame CSC.
 
Na otázku DX objektivů bylo odpovězeno, že s APS-C modely se dají použít všechny full frame objektivy, nicméně v odpovědi bylo naznačeno, že se mimo jediného plánovaného ultrazoomu 18-140mm přeci jen objeví asi i další modely s tím, jak dochází k úpravám plánů na základě požadavků uživatelů. A tato neurčitá odpověď o reakcích na základě požadavků zákazníků pak následovala k téměř každé další otázce (chybějící telezoomy, CSC pro sportovní fotografy, multiexpozice pro zvýšení rozlišení). Dozvěděli jsme se nicméně to, že patrně kvůli požáru v AKM budou problémy s dodávkami DSLR a některých objektivů pro F-Mount.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala