www.digimanie.cz
>
>
>

Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů

Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů
, , aktualita
Server Amateur Photographer provedl rozhovor s evropským zástupcem společnosti Nikon. Z něj vyplynulo např. to, že se chystají další DX objektivy pro APS-C CSC. Zmínil také zlepšení prodejů po pandemickém propadu.
K oblíbeným
reklama
Na serveru Amateur Photographer se objevil rozhovor s ředitelem evropské pobočky Nikonu. Tím je Tetsuya Morimoto a zatímco někteří zástupci jiných společnosti jsou docela sdílní (zejména Sigma), v tomto případě jsme se dozvěděli spíše politické odpovědi. Přesto se dá vyčíst něco málo mezi řádky. Předně Nikon připouští dramatické snížení prodejů kvůli pandemii, která zasáhla celý trh, ale dle jeho slov došlo k výraznému oživení trhu. To sice není na normálních číslech, jde to ale mnohem rychleji, než se v Nikonu předpokládalo.
 
Nikon logo
 
Povedlo se totiž znatelně rozšířit nabídku full frame CSC, kde byl představen low-endový model Z5 i nástupci Z6 II a Z7 II. Dále se objevilo 9 nových optických produktů (objektivů a telekonvertorů) včetně kompletní "trojice" F2,8 zoomů. Prodejně se dařilo zrcadlovce Nikon D780 i výše zmíněným full frame CSC.
 
Na otázku DX objektivů bylo odpovězeno, že s APS-C modely se dají použít všechny full frame objektivy, nicméně v odpovědi bylo naznačeno, že se mimo jediného plánovaného ultrazoomu 18-140mm přeci jen objeví asi i další modely s tím, jak dochází k úpravám plánů na základě požadavků uživatelů. A tato neurčitá odpověď o reakcích na základě požadavků zákazníků pak následovala k téměř každé další otázce (chybějící telezoomy, CSC pro sportovní fotografy, multiexpozice pro zvýšení rozlišení). Dozvěděli jsme se nicméně to, že patrně kvůli požáru v AKM budou problémy s dodávkami DSLR a některých objektivů pro F-Mount.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
18.1.2021, aktualita, Milan Šurkala20 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
18.1.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
18.1.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře