Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů

, , aktualita
Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů
Server Amateur Photographer provedl rozhovor s evropským zástupcem společnosti Nikon. Z něj vyplynulo např. to, že se chystají další DX objektivy pro APS-C CSC. Zmínil také zlepšení prodejů po pandemickém propadu.
Nikon v rozhovoru připustil nové DX objektivy a zmínil zlepšení prodejů
Na serveru Amateur Photographer se objevil rozhovor s ředitelem evropské pobočky Nikonu. Tím je Tetsuya Morimoto a zatímco někteří zástupci jiných společnosti jsou docela sdílní (zejména Sigma), v tomto případě jsme se dozvěděli spíše politické odpovědi. Přesto se dá vyčíst něco málo mezi řádky. Předně Nikon připouští dramatické snížení prodejů kvůli pandemii, která zasáhla celý trh, ale dle jeho slov došlo k výraznému oživení trhu. To sice není na normálních číslech, jde to ale mnohem rychleji, než se v Nikonu předpokládalo.
 
Nikon logo
 
Povedlo se totiž znatelně rozšířit nabídku full frame CSC, kde byl představen low-endový model Z5 i nástupci Z6 II a Z7 II. Dále se objevilo 9 nových optických produktů (objektivů a telekonvertorů) včetně kompletní "trojice" F2,8 zoomů. Prodejně se dařilo zrcadlovce Nikon D780 i výše zmíněným full frame CSC.
 
Na otázku DX objektivů bylo odpovězeno, že s APS-C modely se dají použít všechny full frame objektivy, nicméně v odpovědi bylo naznačeno, že se mimo jediného plánovaného ultrazoomu 18-140mm přeci jen objeví asi i další modely s tím, jak dochází k úpravám plánů na základě požadavků uživatelů. A tato neurčitá odpověď o reakcích na základě požadavků zákazníků pak následovala k téměř každé další otázce (chybějící telezoomy, CSC pro sportovní fotografy, multiexpozice pro zvýšení rozlišení). Dozvěděli jsme se nicméně to, že patrně kvůli požáru v AKM budou problémy s dodávkami DSLR a některých objektivů pro F-Mount.