www.digimanie.cz
>
>
>

Nikonu se daří: je v zisku, což platí i pro fotografickou divizi

Nikonu se daří: je v zisku, což platí i pro fotografickou divizi
, , aktualita
Společnost Nikon zveřejnila finanční výsledky za poslední čtvrtletí a jsou velmi pozitivní. Celá společnost je v zisku, a to se týká i fotografické divize, která nás zajímá nejvíce. Další divize ji tak nemusí "dotovat".
K oblíbeným
reklama
Nikon byl několik posledních let docela horkým kandidátem na další firmu, která by mohla opustit trh s fotoaparáty. Fotografická divize byla často ve ztrátě, nicméně restrukturalizace i pokoronavirové oživení přispívají k tomu, že se Nikonu začíná dařit. Za poslední čtvrtletí měla celá společnost příjmy 273 mld. japonských jenů, což je meziročně nárůst o 55,5 %! Zde je ale potřeba zdůraznit, že to srovnáváme proti období loňského roku, které bylo stále ještě postiženo první velkou vlnou koronavirové pandemie a výrazným zastavením celého trhu. Nikon se také z poměrně velké ztráty dostal na provozní zisk 32,1 mld. jenů a provozní marži 11,8 %, což jsou dosti pěkná čísla. Ale jak jsou na tom fotoaparáty?
 
Nikon logo
 
I zde můžeme v dokumentech Nikonu najít pozitivní zprávy. Příjmy fotografické divize stouply o 39 % ze 64,3 na 89,2 mld. jenů (divize tak dělá necelou třetinu Nikonu) a dostala se na velmi pěkný zisk 12,5 mld. jenů (provozní marže 14 %). Proti loňsku stoupaly dokonce prodeje fotografické techniky, a to ve všech kategoriích (opět je nutno připomenout, že srovnáváme s loňským obdobím, kdy probíhal a končil velký útlum trhu v důsledku koronaviru). U fotoaparátů s výměnnými objektivy prodeje stouply ze 380 na 390 tisíc kusů, objektivy šly ze 610 dokonce na 660 tisíc a stouply i kompakty ze 120 na 130 tisíc. Na dobrých výsledcích divize se podle Nikonu podílí především velký úspěch Nikonu Z Fc, Z6 II a Z7 II.
 
Předpokládá se, že se trh s digitálními fotoaparáty o něco zmenší, ale zde to nebude ani tak poklesem zájmu jako nedostatkem dílů (důsledky čipové krize, která zasáhla nejedno odvětví). V těchto týdnech se do obchodů dostane nový Nikon Z9 (hovoří se o tom, že produkce činí 3500 kusů měsíčně a je na něj 40 tisíc objednávek) a čekají se velké výdaje na vývoj nových produktů (Nikon by chtěl mít v brzké době 30 objektivů řady Z).
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře