www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí
, , aktualita
Společnost Nikon významně inovovala své aktuální CSC fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a Z50. Dostaly nové firmwary, u Z6 a Z7 s mnoha novými funkcemi. Zapracovalo se na možnostech nastavení autofokusu i na chybách.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Nikon jsme se dočkali nových firmwarů pro všechny její aktuální CSC fotoaparáty. K dispozici je nyní firmware C3.00 pro full frame CSC Z6 i Z7. Drtivá většina změn je shodná u obou modelů. Nově jsou podporovány paměťové karty ProGrade a Lexar CFexpress (typ B). Přibyla také detekce tváří a očí u zvířat (psi a kočky), ve videu pak funguje jen detekce tváří. Sledování objektu lze nyní aktivovat tlačítky Fn1 nebo Fn2, také se zapracovalo na tom, aby funkce tlačítka AF-ON v režimu AF-C se sledováním objektu nabídla více podobné chování jako 3D sledování objektu známé z DSLR Nikonu.
 
Nikon Z50
 
Přibyla možnost nastavit funkční tlačítko na objektivu, doposud to podporuje pouze Nikkor Z 70-200mm F2.8 VR S. Tento objektiv je také jediný, pro který je k dispozici nová funkce omezení zaostřovacího rozsahu. Vylepšena byla citlivost zaostřovacího kroužku. Nikon také opravil chyby, kdy se někdy nesprávně měnil jas hledáčku, také byla opravena chyba párování s telefonem s operačním systémem iOS 13, které někdy nefungovalo správně. V případě Nikonu Z7 byla opravena i chyba, kdy se někdy na snímcích objevily vodorovné proužky.
 
Nikon Z50 dostává firmware C1.10 a zde je seznam oprav mnohem kratší. Stejně jako u předchozích, i zde přibyla možnost omezení rozsahu zaostřovacích vzdáleností u objektivu 70-200mm F2.8, nicméně jeho funkční tlačítko zatím není podporováno. U videosekvencí v režimu autoportrétu je vždy použito průběžné zaostřování AF-F nehledě na to, jaký režim autofokusu byl předem vybrán.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala