www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí
, , aktualita
Společnost Nikon významně inovovala své aktuální CSC fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a Z50. Dostaly nové firmwary, u Z6 a Z7 s mnoha novými funkcemi. Zapracovalo se na možnostech nastavení autofokusu i na chybách.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Nikon jsme se dočkali nových firmwarů pro všechny její aktuální CSC fotoaparáty. K dispozici je nyní firmware C3.00 pro full frame CSC Z6 i Z7. Drtivá většina změn je shodná u obou modelů. Nově jsou podporovány paměťové karty ProGrade a Lexar CFexpress (typ B). Přibyla také detekce tváří a očí u zvířat (psi a kočky), ve videu pak funguje jen detekce tváří. Sledování objektu lze nyní aktivovat tlačítky Fn1 nebo Fn2, také se zapracovalo na tom, aby funkce tlačítka AF-ON v režimu AF-C se sledováním objektu nabídla více podobné chování jako 3D sledování objektu známé z DSLR Nikonu.
 
Nikon Z50
 
Přibyla možnost nastavit funkční tlačítko na objektivu, doposud to podporuje pouze Nikkor Z 70-200mm F2.8 VR S. Tento objektiv je také jediný, pro který je k dispozici nová funkce omezení zaostřovacího rozsahu. Vylepšena byla citlivost zaostřovacího kroužku. Nikon také opravil chyby, kdy se někdy nesprávně měnil jas hledáčku, také byla opravena chyba párování s telefonem s operačním systémem iOS 13, které někdy nefungovalo správně. V případě Nikonu Z7 byla opravena i chyba, kdy se někdy na snímcích objevily vodorovné proužky.
 
Nikon Z50 dostává firmware C1.10 a zde je seznam oprav mnohem kratší. Stejně jako u předchozích, i zde přibyla možnost omezení rozsahu zaostřovacích vzdáleností u objektivu 70-200mm F2.8, nicméně jeho funkční tlačítko zatím není podporováno. U videosekvencí v režimu autoportrétu je vždy použito průběžné zaostřování AF-F nehledě na to, jaký režim autofokusu byl předem vybrán.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon uvádí letní a studentský cashback Canon uvádí letní a studentský cashback
Společnost Canon spustila v těchto dnech hned dva cashbacky. Ten letní se týká objektivů, fotoaparátů i jednoho blesku a vrací až 7700 Kč. Druhý je platný jen pro studenty, zahrnuje více produktů a nabídne maximálně 7600 Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
2.4.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
2.4.2020, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
1.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala