www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí
, , aktualita
Společnost Nikon významně inovovala své aktuální CSC fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a Z50. Dostaly nové firmwary, u Z6 a Z7 s mnoha novými funkcemi. Zapracovalo se na možnostech nastavení autofokusu i na chybách.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Nikon jsme se dočkali nových firmwarů pro všechny její aktuální CSC fotoaparáty. K dispozici je nyní firmware C3.00 pro full frame CSC Z6 i Z7. Drtivá většina změn je shodná u obou modelů. Nově jsou podporovány paměťové karty ProGrade a Lexar CFexpress (typ B). Přibyla také detekce tváří a očí u zvířat (psi a kočky), ve videu pak funguje jen detekce tváří. Sledování objektu lze nyní aktivovat tlačítky Fn1 nebo Fn2, také se zapracovalo na tom, aby funkce tlačítka AF-ON v režimu AF-C se sledováním objektu nabídla více podobné chování jako 3D sledování objektu známé z DSLR Nikonu.
 
Nikon Z50
 
Přibyla možnost nastavit funkční tlačítko na objektivu, doposud to podporuje pouze Nikkor Z 70-200mm F2.8 VR S. Tento objektiv je také jediný, pro který je k dispozici nová funkce omezení zaostřovacího rozsahu. Vylepšena byla citlivost zaostřovacího kroužku. Nikon také opravil chyby, kdy se někdy nesprávně měnil jas hledáčku, také byla opravena chyba párování s telefonem s operačním systémem iOS 13, které někdy nefungovalo správně. V případě Nikonu Z7 byla opravena i chyba, kdy se někdy na snímcích objevily vodorovné proužky.
 
Nikon Z50 dostává firmware C1.10 a zde je seznam oprav mnohem kratší. Stejně jako u předchozích, i zde přibyla možnost omezení rozsahu zaostřovacích vzdáleností u objektivu 70-200mm F2.8, nicméně jeho funkční tlačítko zatím není podporováno. U videosekvencí v režimu autoportrétu je vždy použito průběžné zaostřování AF-F nehledě na to, jaký režim autofokusu byl předem vybrán.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu Firmware 4.00 pro Fujifilm X-T3 přináší významné zlepšení autofokusu
Společnost Fujifilm přichází s novým firmwarem verze 4.00 pro svůj APS-C CSC fotoaparát X-T3. Ten významným způsobem vylepšuje autofokus, který by se svým výkonem měl podobat tomu na vlajkové lodi X-T4.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF Opět se objevují zvěsti o APS-C CSC od Canonu s bajonetem RF
Už od příchodu Canonu EOS R s novým bajonetem RF se spekuluje o tom, zda Canon přejde na tento bajonet i u APS-C řady, která využívá systém EF-M. Nyní se opět objevují zprávy, že by k tomu mělo dojít.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře