www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí

Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí
, , aktualita
Společnost Nikon významně inovovala své aktuální CSC fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a Z50. Dostaly nové firmwary, u Z6 a Z7 s mnoha novými funkcemi. Zapracovalo se na možnostech nastavení autofokusu i na chybách.
K oblíbeným
reklama
Od společnosti Nikon jsme se dočkali nových firmwarů pro všechny její aktuální CSC fotoaparáty. K dispozici je nyní firmware C3.00 pro full frame CSC Z6 i Z7. Drtivá většina změn je shodná u obou modelů. Nově jsou podporovány paměťové karty ProGrade a Lexar CFexpress (typ B). Přibyla také detekce tváří a očí u zvířat (psi a kočky), ve videu pak funguje jen detekce tváří. Sledování objektu lze nyní aktivovat tlačítky Fn1 nebo Fn2, také se zapracovalo na tom, aby funkce tlačítka AF-ON v režimu AF-C se sledováním objektu nabídla více podobné chování jako 3D sledování objektu známé z DSLR Nikonu.
 
Nikon Z50
 
Přibyla možnost nastavit funkční tlačítko na objektivu, doposud to podporuje pouze Nikkor Z 70-200mm F2.8 VR S. Tento objektiv je také jediný, pro který je k dispozici nová funkce omezení zaostřovacího rozsahu. Vylepšena byla citlivost zaostřovacího kroužku. Nikon také opravil chyby, kdy se někdy nesprávně měnil jas hledáčku, také byla opravena chyba párování s telefonem s operačním systémem iOS 13, které někdy nefungovalo správně. V případě Nikonu Z7 byla opravena i chyba, kdy se někdy na snímcích objevily vodorovné proužky.
 
Nikon Z50 dostává firmware C1.10 a zde je seznam oprav mnohem kratší. Stejně jako u předchozích, i zde přibyla možnost omezení rozsahu zaostřovacích vzdáleností u objektivu 70-200mm F2.8, nicméně jeho funkční tlačítko zatím není podporováno. U videosekvencí v režimu autoportrétu je vždy použito průběžné zaostřování AF-F nehledě na to, jaký režim autofokusu byl předem vybrán.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů Nouzový stav v Japonsku: Canon i Nikon se obávají nedostatku přístrojů
Japonsko vyhlásilo nouzový stav, který znatelně omezuje možnosti průmyslové produkce. To dopadá i na výrobce fotoaparátů, kteří se bojí nedostatku fotoaparátů, kterých je už teď na trhu poměrně málo.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame Sony uvedlo nový objektiv FE 35mm F1.4 GM pro full frame
Nabídka 35mm světelných objektivů pro full frame CSC systém od Sony se dále rozšiřuje o nový model FE 35mm F1.4 GM (SEL35F14GM). Novinka doplní stávající objektiv Zeiss Distagon s podobnými parametry.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům Nikon zařadil zrcadlovky D3500 a D5600 k ukončeným produktům
Prodeje digitálních zrcadlovek klesají a není divu, že s nimi postupně končí většina zbývajících výrobců. V případě Nikonu se na japonské stránce výrobce objevila informace, že jde v případě low-endových modelů o ukončené verze.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala39 komentářů
Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější Velký prodejce fototechniky v Japonsku: Canon EOS R5 je nejprodávanější
Prodejce fotoaparátů v Japonsku, společnost MapCamera, vydává statistiky svých prodejů, a pro tento měsíc je vítězem high-endový full frame CSC fotoaparát Canon EOS R5. Následuje ho Nikon Z7 II.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95 Laowa uvádí 4 objektivy Argus se světelností F0,95
Venus Lens chystá čtveřici nových objektivů řady Argus, které se mohou pochlubit vynikající světelností F0,95. Mezi nimi budou modely pro full frame, APS-C i Micro Four Thirds CSC fotoaparáty.
13.1.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů