www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nokia a Zeiss se znovu dávají dohromady, přijdou nové fotomobily

Nokia a Zeiss se znovu dávají dohromady, přijdou nové fotomobily
, , aktualita
Spojení Nokie a společnosti Zeiss je velmi dobře známé z mnoha fotomobilů minulosti. Patrnerství se nyní obnovuje a tyto dvě značky se dávají znovu dohromady. Čekají nás nové nadprůměrné fotomobily.
K oblíbeným
reklama
Před pár lety byly telefony Nokia často vybavovány optikou a dalšími technologiemi značky Zeiss. Jedním z nejslavnějších fotomobilů byla jistě Nokia N8Nokia 808 PureView a Nokia Lumia 1020. Oba byly vybaveny velkým senzorem s nadprůměrným rozlišení 41 megapixelů. Technologie PureView se pak dostala i do levnějších telefonů. Později se ale Nokia dostala do ruou Microsoftu, kde už PureView dále nebyl významněji vyvíjen.
 
Dr. Winfried Scherle, ZEISS a Pekka Rantala, HMD Global
 
Dr. Winfried Scherle, ZEISS a Pekka Rantala, HMD Global
 
Dnes je Nokia v rukou HMD Global a společnost chce navázat na předchozí spolupráci se značkou Zeiss. Spolupráce bude exkluzivní a cílem je nikoli dohnat konkurenci, nýbrž stanovovat nové standardy v mobilní fotografii. Týkat se má celého ekosystému, tedy softwarů, kvality obrazovek i samotné optiky. Konkrétnější informace ale zatím nemáme, takže není jasné, zda se bude pokračovat např. v telefonech s obrovskými senzory. 
 
Zdroj: zeiss.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře