www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nokia a Zeiss se znovu dávají dohromady, přijdou nové fotomobily

Nokia a Zeiss se znovu dávají dohromady, přijdou nové fotomobily
, , aktualita
Spojení Nokie a společnosti Zeiss je velmi dobře známé z mnoha fotomobilů minulosti. Patrnerství se nyní obnovuje a tyto dvě značky se dávají znovu dohromady. Čekají nás nové nadprůměrné fotomobily.
K oblíbeným
reklama
Před pár lety byly telefony Nokia často vybavovány optikou a dalšími technologiemi značky Zeiss. Jedním z nejslavnějších fotomobilů byla jistě Nokia N8Nokia 808 PureView a Nokia Lumia 1020. Oba byly vybaveny velkým senzorem s nadprůměrným rozlišení 41 megapixelů. Technologie PureView se pak dostala i do levnějších telefonů. Později se ale Nokia dostala do ruou Microsoftu, kde už PureView dále nebyl významněji vyvíjen.
 
Dr. Winfried Scherle, ZEISS a Pekka Rantala, HMD Global
 
Dr. Winfried Scherle, ZEISS a Pekka Rantala, HMD Global
 
Dnes je Nokia v rukou HMD Global a společnost chce navázat na předchozí spolupráci se značkou Zeiss. Spolupráce bude exkluzivní a cílem je nikoli dohnat konkurenci, nýbrž stanovovat nové standardy v mobilní fotografii. Týkat se má celého ekosystému, tedy softwarů, kvality obrazovek i samotné optiky. Konkrétnější informace ale zatím nemáme, takže není jasné, zda se bude pokračovat např. v telefonech s obrovskými senzory. 
 
Zdroj: zeiss.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč Zimní slevy: Nikon zlevňuje až o 10000 Kč
Také společnost Nikon si připravila na závěr roku prodejní akci v podobě slev. V jejím případě se týká CSC fotoaparátů, digitálních zrcadlovek, vybraných kompaktů a pochopitelně i spousty objektivů pro DSLR.
2.12.2019, aktualita, Milan Šurkala