www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nokia a Zeiss se znovu dávají dohromady, přijdou nové fotomobily

Nokia a Zeiss se znovu dávají dohromady, přijdou nové fotomobily
, , aktualita
Spojení Nokie a společnosti Zeiss je velmi dobře známé z mnoha fotomobilů minulosti. Patrnerství se nyní obnovuje a tyto dvě značky se dávají znovu dohromady. Čekají nás nové nadprůměrné fotomobily.
K oblíbeným
reklama
Před pár lety byly telefony Nokia často vybavovány optikou a dalšími technologiemi značky Zeiss. Jedním z nejslavnějších fotomobilů byla jistě Nokia N8Nokia 808 PureView a Nokia Lumia 1020. Oba byly vybaveny velkým senzorem s nadprůměrným rozlišení 41 megapixelů. Technologie PureView se pak dostala i do levnějších telefonů. Později se ale Nokia dostala do ruou Microsoftu, kde už PureView dále nebyl významněji vyvíjen.
 
Dr. Winfried Scherle, ZEISS a Pekka Rantala, HMD Global
 
Dr. Winfried Scherle, ZEISS a Pekka Rantala, HMD Global
 
Dnes je Nokia v rukou HMD Global a společnost chce navázat na předchozí spolupráci se značkou Zeiss. Spolupráce bude exkluzivní a cílem je nikoli dohnat konkurenci, nýbrž stanovovat nové standardy v mobilní fotografii. Týkat se má celého ekosystému, tedy softwarů, kvality obrazovek i samotné optiky. Konkrétnější informace ale zatím nemáme, takže není jasné, zda se bude pokračovat např. v telefonech s obrovskými senzory. 
 
Zdroj: zeiss.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala