www.digimanie.cz
>
>
>

Nokia N9 s F2,2 objektivem!

Nokia N9 s F2,2 objektivem!
, , aktualita
Nový fotomobil Nokia N9 chce stejně jako jeho předchůdce přinést do své třídy něco nevídaného. Tentokrát je to světelnost objektivu, která má vynikající hodnotu F2,2! Snímač má nyní snížené rozlišení na 8 megapixelů.
K oblíbeným
reklama
Nokia představila nový fotomobil Nokia N9, který staví na úspěchu předchozího modelu N8. Změn bude povícero, některé ku prospěchu, některé bohužel nikoli. Potěší 28mm objektiv Carl Zeiss, jehož světelnost nyní dosahuje vynikajících F2,2. Dalo by se tedy očekávat vynikající focení za horšího světla, otázkou ale je, co na to řekne snímací čip. U něj bylo sníženo rozlišení na 8 megapixelů. Bohužel pokud není chyba v technických údajích, vychází mi podle reálného ohniska 3,77 milimetrů velikost čipu zhruba kolem 1/3,1". Velký čip, hlavní důvod, proč N8 tak skvěle fotila, tedy asi vzal za své.K dispozici je duální LED blesk, průběžný autofokus, dotykové ostření, 4× digitální zoom pro fotografie i HD video (1280×720 px při 30 snímcích za sekundu se stereo zvukem). Nechybí podpora GPS a možnost základních fotografických nastavení (ISO, blesk, vyvážení bílé, korekce expozice,...). K dispozici budou varianty s interní pamětí 16 GB až 64 GB. Nokia N9 má velký dotykový kapacitní 3,9" AMOLED displej s rozlišením 854×480 px. V prodeji bude už tento rok.

Zdroj: www.photographyblog.com
Nejnovější články
Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6 Canon si patentoval objektiv RF 17-70mm f/3.5-5.6
Canon si nechal patentovat další optický návrh nového objektivu pro bajonet RF. Tentokrát půjde o širokoúhlý zoom se 4,1× optickým zoomem v rozsahu 17 až 70 milimetrů a standardní světelností F3,5 až F5,6.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková