www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nové firmwary pro Panasonic Lumix GH5S, BGH1 a G9

Nové firmwary pro Panasonic Lumix GH5S, BGH1 a G9
, , aktualita
Panasonic představil nové firmwary pro několik svých fotoaparátů. Zapracovalo se především na podpoře anamorfického videa, přístroje nicméně dostaly např. i možnost ovládat rychlost zaostřovacího kroužku.
K oblíbeným
reklama
Panasonic uvolnil firmwary pro tři své fotoaparáty. Profesionální CSC video-fotoaparát Lumix GH5S dostává firmware verze 2.2. Přidává možnost 12bitového RAW výstupu anamorfického záznamu v 3.7K na Blackmagic Video Assist 12G HDR. Dále vylepšuje kompatibilitu s gimbaly DJI (RS 2 a RSC 2), konkrétně jde o práci s funkcí Active Track. Posledním vylepšením je přidání Focus Ring Control, tedy možnosti konfigurovat chování zaostřovacího prstence.
 
Panasonic Lumix GH5S
 
Kamera Lumix DC-BGH1 dostává totožná vylepšení ve firmwaru 2.3. Navíc je možné přiřadit funkčním tlačítkům vyvolání menu pro konfiguraci výstupu HDMI RAW, aplikovat barevné profily i na fotografie, také je nově umožněno ovládat objektivy s funkcí power-zoom přes Lumix Tether for Multicam. V případě Lumixu G9 a firmwaru 2.5 byla přidána vylepšená kompatibilita s gimbaly DJI a konfigurace zaostřovacího kroužku. Všechny firmwary jsou dostupné na stránkách Panasonicu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021 Časopis TIME zveřejnil 100 nejlepších snímků roku 2021
Magazín TIME na svých stránkách zveřejnil 100 nejlepších snímků za ještě neskončený rok 2021. Ten se neukázal být o mnoho lepším než rok 2020, který kvůli koronavirové pandemii nebývá vnímán zrovna pozitivně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře