www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z

Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
, , aktualita
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang si připravila tři nové objektivy pro fotoaparáty Nikon. Pro zrcadlovky Nikon to je objektiv AF 85mm F1.4 F, pro full frame CSC téže značky pak širokoúhlý model MF 14mm F2.8 Z a další novinka v podobě MF 85mm F1.4 Z, na který se nyní podíváme. Při 85mm reálné ohniskové vzdálenosti nabízí úhel záběru 28,3° na full frame a 19,1° na APS-C (takové Nikon CSC ale zatím neexistuje). Objektiv se skládá z 9 optických členů, které jsou uspořádány do 7 skupin, jeden člen je pak hybridní asférický. Světelnost se může pochlubit vynikající hodnotou F1.4 a irisovou clonu s 8 lamelami lze nastavit maximálně na F22.
 
Samyang MF 85mm F1.4 Z
 
Objektiv podporuje pouze manuální ostření, přičemž minimální zaostřovací vzdáleností je tu rovný metr. Toto pak stačí na dosažení 0,09× zvětšení. Rozměry objektivu činí 102,7 mm na délku a 78 v průměru. Podporuje montáž 72mm filtrů. Pokud jde o hmotnost, tak ta je 740 gramů. Stejně jako i u jiných objektivů společnosti Samyang, také zde jsou použity povrchové vrstvy UMC pro potlačení vzniku odlesků a světelných závojů a objektiv je také utěsněný. Poněvadž jde o manuální objektiv, je mnohem levnější než AF verze pro zrcadlovky. Zatímco ta stojí přes 17 tisíc, tento manuální objektiv vyjde jen na 9.399 Kč s DPH (na Slovensku 375 EUR).
 
Samyang MF 85mm F1.4 Z
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti Nikon Coolpix W150: odolný kompakt pro dospělé i děti
Společnost Nikon uvedla nový odolný kompakt Coolpix W150. Ten je díky svému jednoduchému rozhraní vhodný nejen pro dospělé, ale i pro děti. Má 13MPx snímač a objektiv s 3x optickým zoomem. Nově přibyly i další kreativní režimy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
"Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu "Leica" byla na čínském Weibu zakázána za kontroverzní reklamu
Brazilská reklamní agentura F/Nazca Saatchi & Saatchi vytvořila společnosti Leica novou reklamu, která ale ve výsledku Leice dost uškodila. Zobrazuje slavnou fotku muže před tankem na Náměstí nebeského klidu, což se Číně pochopitelně nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR Canon hovořil o budoucnosti CSC i DSLR
Zástupce společnosti Canon pro Evropu se zúčastnil rozhovoru s EOS Magazine, kde prozradil mnoho zajímavých vlastností o svých CSC i DSLR systémech. Nastínil i jejich další budoucnost a potenciál.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala23 komentářů
Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony Tokina uvádí makroobjektiv Fírin 100mm F2.8 pro Sony
Společnost Tokina přidala do nabídky svých objektivů novinku v podobě objektivu Fírin 100mm F2.8. Ten je určen pro APS-C i full frame CSC fotoaparáty značky Sony a nabídne tradiční makro zvětšení 1:1.
21.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO Joby uvedlo kovový stativ GorillaPod 3K PRO
Oblíbené stativy GorillaPod od společnosti Joby existují ve velkém množství variant a nyní se představuje další novinka. Jmenuje se GorillaPod 3K PRO a představuje kovovou variantu již známého modelu.
15.4.2019, aktualita, Milan Šurkala