www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z

Nové sklo pro CSC Nikonu: Samyang MF 85mm F1.4 Z
, , aktualita
Pro full frame CSC od Nikonu si společnost Samyang připravila dva nové manuální objektivy. Vedle 14mm F2.8 objektivu je to také objektiv s 85mm ohniskovou vzdáleností a velmi dobrou světelností F1.4.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang si připravila tři nové objektivy pro fotoaparáty Nikon. Pro zrcadlovky Nikon to je objektiv AF 85mm F1.4 F, pro full frame CSC téže značky pak širokoúhlý model MF 14mm F2.8 Z a další novinka v podobě MF 85mm F1.4 Z, na který se nyní podíváme. Při 85mm reálné ohniskové vzdálenosti nabízí úhel záběru 28,3° na full frame a 19,1° na APS-C (takové Nikon CSC ale zatím neexistuje). Objektiv se skládá z 9 optických členů, které jsou uspořádány do 7 skupin, jeden člen je pak hybridní asférický. Světelnost se může pochlubit vynikající hodnotou F1.4 a irisovou clonu s 8 lamelami lze nastavit maximálně na F22.
 
Samyang MF 85mm F1.4 Z
 
Objektiv podporuje pouze manuální ostření, přičemž minimální zaostřovací vzdáleností je tu rovný metr. Toto pak stačí na dosažení 0,09× zvětšení. Rozměry objektivu činí 102,7 mm na délku a 78 v průměru. Podporuje montáž 72mm filtrů. Pokud jde o hmotnost, tak ta je 740 gramů. Stejně jako i u jiných objektivů společnosti Samyang, také zde jsou použity povrchové vrstvy UMC pro potlačení vzniku odlesků a světelných závojů a objektiv je také utěsněný. Poněvadž jde o manuální objektiv, je mnohem levnější než AF verze pro zrcadlovky. Zatímco ta stojí přes 17 tisíc, tento manuální objektiv vyjde jen na 9.399 Kč s DPH (na Slovensku 375 EUR).
 
Samyang MF 85mm F1.4 Z
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zplošťelých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí Fotograf na svých snímcích ztvárňuje hranici mezi dětstvím a dospělostí
Německý fotograf pracuje na nové sérii, která má za úkol na jednotlivých fotografiích zobrazovat hranici mezi dětstvím a dospělostí. Chce tím poukázat na to, co se stane s dětskými sny, až člověk vyroste. 
13.6.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS Sony přichází s teleobjektivem FE 600mm F4 GM OSS
Druhou novinkou společnosti Sony v teleobjektivech je nový model FE 600mm F4 GM OSS (SEL600F40GM). Přináší překvapivou světelnost F4 při 600mm ohniskové vzdálenosti, což dává tušit, že půjde o obrovský a těžký objektiv.
12.6.2019, aktualita, Milan Šurkala30 komentářů