Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Nové Zoner Photo Studio 18 představeno

17.9.2015, Milan Šurkala, aktualita
Máme zde další polovinu září a s ní i novou verzi fotografického programu Zoner Photo Studio 18. Tato verze přináší zjednodušený design, snadnější sdílení snímků, nedestruktivní úpravy pro RAWy i JPEGy a pár dalších změn.
Každým rokem v polovině září představuje Zoner novou verzi fotografického programu Photo Studio. Nyní se jedná už o 18. verzi. Zoner Photo Studio 18 přináší proti verzi ZPS 17 výrazně pozměněný plochý design. Aplikace tak vypadá moderněji a jednodušeji. Levá část je vyhrazena pro navigaci, pravá pro úpravy a prostřední pak pro zobrazení vašeho snímku. Počet modulů byl snížen na pouhé tři, a to na Správce, Vyvolat a Editor. Prohlížeč už zde nefiguruje, ten totiž pracuje samostatně. Lze jej integrovat do Windows a snímky si rychle otevřít, aniž byste museli čekat na načtení celého ZPS 18 (z Prohlížeče se dá ale snadno dostat do plné verze ZPS 18). Něco podobného známe třeba z kdysi velmi oblíbeného ACDSee.


Zoner Photo Studio 18


Modul Vyvolat nahrazuje dřívější RAW modul a nyní lze stejným způsobem zpracovávat RAWy i JPEGy. Změny se ukládají do speciálních souborů, na výchozí snímek se nesahá. Úpravy tedy nejsou destruktivní a kdykoli se můžete vrátit k originálu, případně upravit provedené změny. Dalších úprav se dočkal i katalog, který zobrazuje strom klíčových slov a upraveno bylo i našeptávání. Pokud chcete snímek sdílet pomocí e-mailu, ten se automaticky nahraje do tajného alba na Zoneramě a příjemci dorazí akorát odkaz na snímek. E-mailem se tak nemusí posílat celá obsáhlá příloha. Papírové Pohlednice lze vytvářet a posílat rovnou z aplikace.

Zoner Photo Studio 18 umí také ze snímků vytvářet Full HD video. Mezi další změny patří přirozenější výsledky úprav světel a stínů, nový filtr Olejomalba, podpora 4K displejů a monitorů při použití vysokého DPI. Je zde i automatická geolokace snímků. Plná verze vás vyjde na 1499 Kč, rozšíření pro celou rodinu pak na dalších 499 Kč. Máte-li starší verzi ZPS 17, platíte za upgrade jen 799 Kč. Krabicová verze stojí o 349 Kč více, obsahuje tištěnou příručku a instalaci na 8GB flash disku. Můžete si stáhnout zkušební 30denní verzi.

Zdroj: Zoner CZ
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.