Nový únik tvrdí, že Panasonic představí Lumix GH5 Mark II

Nový únik tvrdí, že Panasonic představí Lumix GH5 Mark II
, , aktualita
Na Internetu se objevil únik, který hovoří o vysoké pravděpodobnosti uvedení nového CSC fotoaparátu Lumix GH5 Mark II určeného zejména pro natáčení videa. Ten by měl vylepšit stávající variantu GH5.
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou se hodně mluví o brzkém příchodu fotoaparátu Lumix GH6. Spekuluje se, že by se tak mohlo stát v září a že by mohl přinést natáčení 8K videa. Nyní nám do toho ale spadla další informace, že se má představit Panasonic Lumix GH5 Mark II. Nyní tak není jasné, zda tu budou rovnou dvě novinky nebo jen jedna. Osobně bych se přikláněl spíše ke dvěma novinkám (podobně jako Panasonic představil FZ2000 i aktualizovanou verzi FZ1000 II), ale to je jen můj osobní názor.
 
Panasonic Lumix GH5S
 
Spolu s touto informací unikly i specifikace, které ale nedávají moc ponětí o tom, co vlastně bude lepší. Lumix DC-GH5M2 má mít nadále 4/3" snímač s rozlišením 20,33 MPx schopný natáčet 4K60p video. Hledáček má zůstat u rozlišení 3,68 milionů bodů a obnovovací frekvence má mít 120 fps, o napájení se má postarat akumulátor DMW-BLK22. Pokud jde o rozměry, ty mají činit 138,7×98,1×87,4 mm, hmotnost je 647 gramů. Cena má být stanovena na 1697 USD za tělo, resp. 2297 USD za set s objektivem 12-60mm (není jisté, zda jde o Panasonic nebo Leica).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161 Lensbaby uvedlo pinhole "objektivy" Obscura, mají až F161
Společnost Lensbaby je známa výrobou netradičních objektivů a její nové modely Obscura nejsou výjimkou. Jde o objektivy typu pinhole s miniaturním "otvorem", nicméně netradičně mají i nějaké to sklo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů