Panasonic Lumix GH6 by se možná mohl představit v září

Panasonic Lumix GH6 by se možná mohl představit v září
, , aktualita
Panasonic už v minulosti oznámil, že chystá nástupce video-fotoaparátu Lumix GH5. Nová GH6 je ale stále obestřena mnoha tajemstvími. Nyní se ale objevují spekulace o tom, kdy by se mohla představit.
K oblíbeným
reklama
V loňském rozhovoru se zástupcem Panasonicu byl potvrzen vývoj nového fotoaparátu Lumix GH6 (resp. vlajkové lodi systému MFT pro profesionální video). Více oficiálních informací zatím neznáme, nicméně když si poskládáme různé střípky dohromady, dají se z toho dostat zajímavé indicie. Hovoří se o tom, že Panasonic si chystá velké oznámení pro 20. výročí existence řady Lumix, přičemž novinka se má týkat systému Micro Four Thirds. První Lumixy byly představeny v září 2001, takže by to padalo na září 2021, což napovídá, že by mohlo jít o záříjový veletrh IFA 2021.
 
Panasonic Lumix GH5S
 
Když to dáme dohromady s tím, že by se Lumix GH6 měl podle všeho představit právě letos, vše do sebe zapadá, a i když rozhodně nemůžeme nic tvrdit s jistotou, máme zde nemalou pravděpodobnost, že by se Lumix GH6 mohl představit právě v září 2021. Pokud jde o specifikace, zde jde rovněž jen o dohady. Dost často se spekuluje o podpoře 8K videa, což nemusí být úplně nesmysl. 8K je poslední dobou velkým tématem a Sony má v nabídce hned několik 4/3" senzorů s podporou 8K, např. IMX594CQR se 41 MPx a IMX492LQJ se 47 MPx. O tom druhém víme, že jde o multi-aspect senzor, což by se video-fotoaparátu docela hodilo.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp Krásnou motorkářkou byl ve skutečnosti 50letý muž, stačila mu aplikace FaceApp
50letý motorkář nebyl úspěšný na sociálních sítích, a tak se rozhodl ze sebe pomocí softwaru vytvořit mladou motorkářku. Postupně nasbíral téměř 30 tisíc sledujících, nicméně lež má krátké nohy a všechno prasklo.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram 28letá žena zatčena za "vloupání" se do školy, kde propagovala svůj Instagram
Ve Spojených státech se 28letá žena vydávala ze středoškolačku a vnikla do školy, kde chtěla mezi mládeží nasbírat fanoušky pro svůj účet na sociální síti Instagram. Nedopadlo to pro ní zrovna dobře.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR Nabírá to spád, Nikon ukončuje další objektivy pro DSLR
Před pár dny jsme vás informovali, že Nikon ukončil výrobu dvou objektivů pro DSLR a naznačil tak blížící se konec této koncepce ve svém výrobním programu. Nyní se ukazuje, že seznam se dále prodlužuje.
13.5.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25 TTartisan uvádí 90mm objektiv se světelností F1,25
Máme tu další nový objektiv společnosti TTartisan. Tentokrát jde o 90mm model s velmi dobrou světelností F1,25. Kvůli vyšší hmotnosti dostal i závit pro stativ. S adaptéry je možné použít ho na mnoha různých systémech.
12.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR Nikon už také omezuje nabídku objektivů pro DSLR
Vypadá to, že nejen společnost Canon optimalizuje nabídku svých objektivů, což znamená postupné rušení modelů pro zrcadlovky. Nyní to vypadá, že s omezováním nabídky pro DSLR začíná také společnost Nikon.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala