Nový videofoťák Panasonicu má být Lumix S1H s 6K24p

Nový videofoťák Panasonicu má být Lumix S1H s 6K24p
, , aktualita
Už jen pouhé dva dny zbývají do uvedení nového fotoaparátu Lumix pro profesionální natáčení videa. Podle uniklých informací by se měl jmenovat Lumix S1H, měl by mít full frame čip a podporovat až 6K24p video.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme vás informovali o tom, že se 31. května představí nový fotoaparát Panasonic Lumix, který bude určený zejména pro profesionální natáčení videa. Uniklé informace už prozradili, že se nebude jednat o Lumix GH6, ale že skutečně půjde o full frame model zaměřený na video. Nyní se objevují další informace, které byly hodnoceny vysokým stupněm pravděpodobnosti. Nový fotoaparát by měl nést jméno Lumix S1H a jeho full frame čip by měl zvládat nejen 4K 60p video (doufejme, že konečně bez ořezu), ale dokonce i 6K 24p. Faktem nicméně je, že Lumixy podporují 6K Photo, takže toto vlastně už svým způsobem dávno umí.
 
Panasonic Lumix S1
 
Interně bude možné zaznamenávat 10bitové video s kódováním 4:2:2 při 30p, externě to pak půjde dokonce i při 60p. Poněvadž jde o fotoaparát pro video, režimy pro vysoký dynamický rozsah a jiné barevné profily (různé V-Log a podobně) nebudou za příplatek, ale rovnou v ceně přístroje. Ten slibuje dynamický rozsah 14 EV. Fotoaparát bude mít ještě větší tělo než Lumix S1R, aby se fotoaparát dokázal lépe chladit. Smutným faktem pochopitelně je, že bude ještě dražší než S1R. Novému fotoaparátu pak brzy přibude konkurence v podobě Sony A7S III, tak uvidíme, který to kam dotáhne, a který z nich bude králem full frame videa.
 
Z informací, které ještě nebyly "potvrzeny", tu máme machanický stabilizátor čipu. Jestli se objeví, těžko říci, neboť např. u Lumixu GH5S chybí. Objevily se i spekulace nad nějakou formou ND filtru a cena by se údajně měla pohybovat mezi $5000 až $6000. Připomeňme, že tělo Lumixu S1R v USA vyjde na $3700.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře