Nový videofoťák Panasonicu má být Lumix S1H s 6K24p

Nový videofoťák Panasonicu má být Lumix S1H s 6K24p
, , aktualita
Už jen pouhé dva dny zbývají do uvedení nového fotoaparátu Lumix pro profesionální natáčení videa. Podle uniklých informací by se měl jmenovat Lumix S1H, měl by mít full frame čip a podporovat až 6K24p video.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme vás informovali o tom, že se 31. května představí nový fotoaparát Panasonic Lumix, který bude určený zejména pro profesionální natáčení videa. Uniklé informace už prozradili, že se nebude jednat o Lumix GH6, ale že skutečně půjde o full frame model zaměřený na video. Nyní se objevují další informace, které byly hodnoceny vysokým stupněm pravděpodobnosti. Nový fotoaparát by měl nést jméno Lumix S1H a jeho full frame čip by měl zvládat nejen 4K 60p video (doufejme, že konečně bez ořezu), ale dokonce i 6K 24p. Faktem nicméně je, že Lumixy podporují 6K Photo, takže toto vlastně už svým způsobem dávno umí.
 
Panasonic Lumix S1
 
Interně bude možné zaznamenávat 10bitové video s kódováním 4:2:2 při 30p, externě to pak půjde dokonce i při 60p. Poněvadž jde o fotoaparát pro video, režimy pro vysoký dynamický rozsah a jiné barevné profily (různé V-Log a podobně) nebudou za příplatek, ale rovnou v ceně přístroje. Ten slibuje dynamický rozsah 14 EV. Fotoaparát bude mít ještě větší tělo než Lumix S1R, aby se fotoaparát dokázal lépe chladit. Smutným faktem pochopitelně je, že bude ještě dražší než S1R. Novému fotoaparátu pak brzy přibude konkurence v podobě Sony A7S III, tak uvidíme, který to kam dotáhne, a který z nich bude králem full frame videa.
 
Z informací, které ještě nebyly "potvrzeny", tu máme machanický stabilizátor čipu. Jestli se objeví, těžko říci, neboť např. u Lumixu GH5S chybí. Objevily se i spekulace nad nějakou formou ND filtru a cena by se údajně měla pohybovat mezi $5000 až $6000. Připomeňme, že tělo Lumixu S1R v USA vyjde na $3700.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE Techart TZE-01, adaptér pro FF CSC Nikonu a objektivy Sony FE
Majitelé full frame CSC od Nikonu mají zatím omezený výběr nativních objektivů, mohou ale využít různé adaptéry. Nikon jim nabízí adaptér pro své DSLR objektivy, společnost Techart nyní přidává adaptér pro objektivy Sony FE.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R Meike uvádí 11+18mm makrokroužky pro Canon EOS R
Společnost Meike z Hongkongu představuje užitečné příslušenství pro full frame CSC fotoaparáty Canon EOS R a EOS RP. Jde o makro kroužky s délkou 11 a 18 mm, které mohou být použity i současně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X Hasselblad uvádí digitální stěnu CFV II 50C a tělo 907X
Od společnosti Hasselblad jsme se dočkali velkého množství novinek a mezi nimi je i digitální stěna CFV II 50C a velmi malé středoformátové tělo 907X, které podporuje nové XCD objektivy. Výsledkem je na svou třídu velmi malý fotoaparát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle Leica CL dostává další limitovanou edici Urban Jungle
Leica představuje další ze svých nesčetných limitovaných edicí svých fotoaparátů. Tentokrát přišel na řadu model CL a limitovaná edice nese název Urban Jungle. Za návrh designu může tentokrát fotograf Jean Pigozzi.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů