Nový videofoťák Panasonicu má být Lumix S1H s 6K24p

Nový videofoťák Panasonicu má být Lumix S1H s 6K24p
, , aktualita
Už jen pouhé dva dny zbývají do uvedení nového fotoaparátu Lumix pro profesionální natáčení videa. Podle uniklých informací by se měl jmenovat Lumix S1H, měl by mít full frame čip a podporovat až 6K24p video.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme vás informovali o tom, že se 31. května představí nový fotoaparát Panasonic Lumix, který bude určený zejména pro profesionální natáčení videa. Uniklé informace už prozradili, že se nebude jednat o Lumix GH6, ale že skutečně půjde o full frame model zaměřený na video. Nyní se objevují další informace, které byly hodnoceny vysokým stupněm pravděpodobnosti. Nový fotoaparát by měl nést jméno Lumix S1H a jeho full frame čip by měl zvládat nejen 4K 60p video (doufejme, že konečně bez ořezu), ale dokonce i 6K 24p. Faktem nicméně je, že Lumixy podporují 6K Photo, takže toto vlastně už svým způsobem dávno umí.
 
Panasonic Lumix S1
 
Interně bude možné zaznamenávat 10bitové video s kódováním 4:2:2 při 30p, externě to pak půjde dokonce i při 60p. Poněvadž jde o fotoaparát pro video, režimy pro vysoký dynamický rozsah a jiné barevné profily (různé V-Log a podobně) nebudou za příplatek, ale rovnou v ceně přístroje. Ten slibuje dynamický rozsah 14 EV. Fotoaparát bude mít ještě větší tělo než Lumix S1R, aby se fotoaparát dokázal lépe chladit. Smutným faktem pochopitelně je, že bude ještě dražší než S1R. Novému fotoaparátu pak brzy přibude konkurence v podobě Sony A7S III, tak uvidíme, který to kam dotáhne, a který z nich bude králem full frame videa.
 
Z informací, které ještě nebyly "potvrzeny", tu máme machanický stabilizátor čipu. Jestli se objeví, těžko říci, neboť např. u Lumixu GH5S chybí. Objevily se i spekulace nad nějakou formou ND filtru a cena by se údajně měla pohybovat mezi $5000 až $6000. Připomeňme, že tělo Lumixu S1R v USA vyjde na $3700.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích Rodiče potrestali 15letou dceru převzetím jejích účtů na sociálních sítích
15letá Madelynn Sumpter dostala od rodičů na výběr ze dvou trestů. Vybrala si 2týdenní zabavení telefonu a převzetí účtů na sociálních sítích. Její otec se během této krátké doby stal hitem internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs Canon údajně chystá 75MPx full frame EOS Rs
Internetem začínají opět kolovat zprávy o novém připravovaném full frame fotoaparátu řady EOS R. Proslýchá se, že by mělo jít o model EOS Rs a rozlišení jeho senzoru má dosahovat vysokých 75 MPx.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
4.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru Fotograf fotí portréty ohrožených druhů ptáků i v ateliéru
Britský fotograf chce svou tvorbou upozornit na alarmující počty některých ohrožených druhů ptáků. Cestuje po světě a vyhledává zajímavá zvířata, kterým fotografuje profesionální portréty, jež podtrhují jejich rozmanitost. 
4.12.2019, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku Youtuber rozběhal DOOM na 21 let starém kompaktu od Kodaku
Youtuber z LazyGamesReviews si trochu pohrál s 21 let starým kompaktem Kodak DC260 a poněvadž jde v podstatě o ořezaný počítač s procesorem IBM, jehož architekturu používal i Apple PowerMac, dokázal na něm rozběhat střílečku DOOM z 90. let.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře