www.digimanie.cz
>
>
>

Objektiv Viltrox 85mm F1.8 nyní i pro Nikon Z

Objektiv Viltrox 85mm F1.8 nyní i pro Nikon Z
, , aktualita
Od společnosti Viltrox jsme se dočkali dalšího objektivu. Objektiv 85mm F1.8 se nyní dostává na další bajonet, kterým je full frame CSC systém Nikon Z. Nebude chybět ani podpora automatického zaostřování.
K oblíbeným
reklama
Viltrox poslední dobou uvádí objektivy jak na běžícím páse, což je ale dáno i tím, že je postupně uvádí pro různé bajonety. To je i případ objektivu 85mm F1.8, který se už dá sehnat pro Fujifilm X a Sony E. Nově bude k dispozici i pro bajonet Nikon Z, tedy nové full frame CSC fotoaparáty Nikonu. Skládá se z 10 optických členů v 7 skupinách, jeden člen je typu ED. Má 85mm ohniskovou vzdálenost a světelnost F1,8. Clonit se dá 9lamelovou irisovou clonou až na maximální hodnotu F16.
 
Viltrox 85mm F1.8
 
K zaostřování slouží krokový motorek STM, takže tu máme i autofokus včetně kompatibility s Nikon Eye-AF. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 80 cm, maximální zvětšení činí 1:8 (tj. 0,125×). Samozřejmostí je tak i přenos informací do EXIFu. Objektiv má rozměry 80 mm v průměru a 92 mm na délku, používá 72mm filtry a váží přibližně 540 gramů. K dispozici je USB port pro případnou aktualizaci firmwaru, najdeme zde povrchové vrstvy Nano Multilayer Coating pro potlačení odlesků a závojů. Cena byla stanovena na 399 USD (cca 11.000 Kč s DPH), což je o 8.500 Kč méně než za objektiv 85mm F1.8 od Nikonu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem Vaonis Hyperia: hvězdářský fotoaparát s 61MPx full frame čipem
Pokud máte rádi astrofotografii a opravdu hodně peněz na účtu, mohl by se vám líbit hvězdářský fotoaparát Vaonis Hyperia. Ten je vybaven full frame snímačem Sony s velmi vysokým rozlišením 61 megapixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Doporučené fotoaparáty: září 2021 Doporučené fotoaparáty: září 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, článek, Milan Šurkala56 komentářů
ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB ProGrade uvedl kartu CFexpress Type A s kapacitou 160 GB
Od společnosti ProGrade Digital jsme se dočkali nové paměťové karty CFexpress Type A. Tento typ zatím využívá jen málo fotoaparátů, nabízí však vysoké přenosové rychlosti. V tomto případě až 800 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT 7Artisans uvedl objektiv 25mm f/0.95 pro APS-C a MFT
Dalším novým objektivem v nabídce společnosti 7Artisans je extrémně světelný model 25mm f/0.95. Ten je určen pro fotoaparáty se snímačem Micro Four Thirds nebo APS-C. Dovoluje tak dosažení velmi malé hloubky ostrosti.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží O novinky Canonu je zájem: přidány na seznam nedostatkového zboží
Canon před několika dny představil nový fotoaparát EOS R3 a také dva objektivy, kompaktní 16m F2.8 a telezoom 100-400mm. O novinky je velký zájem, výroba bude mít podle všeho problém, a prodlužují tak seznam nedostatkového zboží.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala