www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6

Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
, , aktualita
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
K oblíbeným
reklama
Před čtvrt rokem oznámila společnost Nikon vývoj nové zrcadlovky D6. Nezveřejnila však moc informací, a tak se můžeme jen dohadovat a zajímat se o neoficiálně uniklé informace. Ty hovoří např. o tom, že 4K 60p video, které bylo potvrzeno, bude natáčet 24MPx full frame snímač. Ten by měl být mechanicky stabilizovaný (IBIS), přičemž stabilizace by měla být vylepšením té z modelů Z6/Z7. Snímač by měl mít vylepšený dynamický rozsah a hovoří se také o zlepšení AF systému.
 
Nikon D6
 
Pokud jde o video, k dispozici by měl být i RAW záznam, přičemž se hovoří dokonce i o možnosti interního záznamu takového videa. Takové dohady podporuje informace o tom, že by zde měly být dva sloty pro CFexpress karty, které mají výkony typické pro rychlé SSD disky. Zpracování obrazu má mít na starosti dvojitý procesor Expeed. Dále se mluví o podpoře expozičních časů od 1/8000 sekundy do 120 sekund (nynější zrcadlovky Nikon obvykle jen do 30 sekund).
 
Dále se mluví o hledáčku se 100% pokrytím a zvětšením 0,76-0,78×. Samozřejmostí má být bezdrátové rozhraní Wi-Fi a novinkou pak dotykový displej s rozlišením 3,2 milionu bodů. Co se týče data uvedení, mělo by jít o únor 2020, někdy se hovoří přesněji o 12. únoru. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala