www.digimanie.cz
>
>
>
>

Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6

Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
, , aktualita
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
K oblíbeným
reklama
Před čtvrt rokem oznámila společnost Nikon vývoj nové zrcadlovky D6. Nezveřejnila však moc informací, a tak se můžeme jen dohadovat a zajímat se o neoficiálně uniklé informace. Ty hovoří např. o tom, že 4K 60p video, které bylo potvrzeno, bude natáčet 24MPx full frame snímač. Ten by měl být mechanicky stabilizovaný (IBIS), přičemž stabilizace by měla být vylepšením té z modelů Z6/Z7. Snímač by měl mít vylepšený dynamický rozsah a hovoří se také o zlepšení AF systému.
 
Nikon D6
 
Pokud jde o video, k dispozici by měl být i RAW záznam, přičemž se hovoří dokonce i o možnosti interního záznamu takového videa. Takové dohady podporuje informace o tom, že by zde měly být dva sloty pro CFexpress karty, které mají výkony typické pro rychlé SSD disky. Zpracování obrazu má mít na starosti dvojitý procesor Expeed. Dále se mluví o podpoře expozičních časů od 1/8000 sekundy do 120 sekund (nynější zrcadlovky Nikon obvykle jen do 30 sekund).
 
Dále se mluví o hledáčku se 100% pokrytím a zvětšením 0,76-0,78×. Samozřejmostí má být bezdrátové rozhraní Wi-Fi a novinkou pak dotykový displej s rozlišením 3,2 milionu bodů. Co se týče data uvedení, mělo by jít o únor 2020, někdy se hovoří přesněji o 12. únoru. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele Sony Cyber-shot RX100 VII: nejlepší přítel cestovatele
Další naší recenzí prošel 1,0" kompakt Sony Cyber-shot RX100 VII. Tento fotoaparát umí natáčet 4K video, slow-motion až při 1000 fps, nechybí mu dotykový výklopný displej, fázové ostření a univerzální 8,3× optický zoom.
21.1.2021, recenze, Milan Šurkala24 komentářů
Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru Se snowboardistou se utrhla lavina, celé to natočil na kameru
25letý Maurice Kervin měl hodně štěstí. Při snowboardingu v Coloradu se s ním totiž utrhla lavina. Naštěstí se mu nic vážného nestalo a celou příhodu dokonce i natočil na akční kameru. Uvidíme tak, jak to vlastně celé probíhá.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty Canon a Sony vévodí japonskému trhu s fotoaparáty
Dle BCN Ranking jsou vítězi v prodeji fotoaparátů na japonském trhu zejména společnosti Sony a Canon. Ty vedou např. v kompaktech i CSC fotoaparátech, vysoko je Canon i v zrcadlovkách a Sony v kamerách.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala