Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně
Komentáře od ODSakEda
No šak já mám 16­-50mm f2,8 na APS­-C ­- čili skoro to samý ­(24­-75mm­) :­-)
Odpovědět0  0
Minimálně 24mm je pro mě nutnost a f2,8 jakbysmet :­-)
Odpovědět0  0
No tak aby pak neměl příliš neostrý obraz v rozích :­-(
Odpovědět1  0
Dík, to mi uniklo nějak. Dokonce i víc! ­- prej: ­"Nahrávání videa až 4K 120fps v 10­-bit 4:2:2­" :­-­(­) Ale ta cena! :­-­(... A zas to má málo ­(12­) Mpx pro fotografie :­-­(

A dvě závaží se mi táhat nechce :­-­/ ­(a i sebelepší přístroj, ale doma..., je nanic..., no a já to ­- skoro 2kg..., tedy táhám s sebou denně... Ale 4kg a dvě věci, to už bych asi nechtěl tíhat denně... Vím, su magor, když se dnes přece fotí i točí mobilem..., ne? ;­-­) Hlavně krajinu a video na výšku!... :­-­)­) Každý jsme nějaký.­)

Tak ještě počkám no, až to bude mít i víc Mpx, nepotřebuju ISO 400.000... Potřebuju, aby to hlavně slušně fotilo a video nebylo trhané, což u 4k je víc vidět při jen 30p. Tak zatím zůstanu u FullHD a raději 50p :­-­) Fotky jsou pro mě důležitější!­)

Mi totiž přijde už i mojich 24Mpx už málo. U kámoša jsme zkoušeli na 70­" 8k LCD TV od LG zobrazit moje fotky a to je nářez! Věrné barvy na mém 43­" 10bit 4k monitoru, ale velikost obrazu a rozlišení detailů lepší. A je to nemilosrdné i k 24Mpx i když to nepřepočte na celou obrazovku ­(vono je 8k je cca 32Mpx! a při natívním zobrazení 1:1 není fotka přes celou obrazovku...­), tak komprimace JPG z mála Mpx je znát.

Našli jsme na netu tuším 42Mpx fotku z A9, nebo poslední model A7R?, už nevím, a teprvá jsme viděli ­"realitu­"!!! ­(bez přepočtu na Fullscreen­) Působilo to dojmem jak živý pohled z okna ven :­-­)

Tak zas někdy se tady hukážu ­- leda až zas něco Sony zlepší. Moc ale nekvaltujou s vývojem... A líbilo by se mi to ­(4k­/50­-60p­) spíše u menší verze s ­"jen­" APS­-C řady A6000 :­-­) ­(FF je pro moje cvakání­-dokumentování zytečný a pro video teprvá...)
Odpovědět0  1
A u fotoaparátu je důležité jak vypadá??? :­-­(­) ...
Odpovědět1  1
To jste se moc nevytáhli...
Proč asi tak ­(nejen­)můj velký 4k monitor obnovuje obraz v plných barvách po DP 50­-60x­/s ­(50­-60Hz­)? ­(HDMI 2.0 umí plný barvy pro 4k jen do 30p...­) Abych pak koukal na trhanici 30p???... :­-­(

50­-60fps není jen pro spomalovačky..., ale konečně to je frekvence zaručující plynulý pohyb jako to bylo u analogu a prokladu ­- sice ­"jen­" 25fps prokláděně , ale 50polosnímků­/s čili 50Hz. :­-­)

U progresívu je 25fps jen 25Hz, tedy u 30p jen 30Hz :­-­( ...................

4k­/30p už dávno umí lecjakej, dnes i levnej kompakt! Telefon... ;­-­) Alespoň Panasonic má rozum s řadou GH :­-­)

Přemejšlím co dál ­- po letech točení do FullHD 50p ­(Sony SLT A77, a Sony RX100IV­) hledám co umí solidně fotit i točit do 4k, ale z 50p už nechci slevovat!!!

Panák to má sice podchycené, ale co objektivy na Sony? To je mám vyhodit!?... Navíc bych nerad slevoval z velikosti čipu ­(APS­-C­).

Už nějaký Sony umí 4k­/50­-60p? Asi ne že? :­-­( Tak nic...
Odpovědět0  2
Jakože vichni lidé z Ruska? :­-­)­) ... A nevydává ho náhodou spíše nějaké soukromá­(!­) firma z Ruska a né ­- Rusové...? Nebo státní podnik a pak tedy ruská a pak dejme tomu jej vydává Rusko. Ale, ksakru, né Rusové... Běžte s tím nacionalismem už někam i s iDNES! :­-­( ...
Odpovědět0  6
"Pokrok u Sony mi neunikl, , protoze tam zadny vlastne ani neni. Co neokopirovali od Olympusu, to nemaji.­" :­-­)­) ...
Odpovědět0  1
Kde byl Oly když Sony dávno ­(již v r. 2011!­) vydal A77 a A65 ­- APS­-C bez sklopného zrcátka a s 2,4Mpx OLED ­(co neoslňuje večer mlíkem jako LCD...­) EVF a s živým náhledem výsledku­(!­) nejen fotky, ale i vídea i v EVF s 100% pokrytím ­(ve kterém bylo vidět většinou méně než se zaznamenalo a zaostřeno jinak ­- BF...­) a se zobrazením všech parametrů ­- jako na LCD, vč. např. živého histogramu, nebo zvýraznění přesně zaostřených hran volitelnou bravou a silou obrysu při MF!? ;­-­)

I proto dodnes miluju Sony, migrujíc od pionýra digifotografie Olympuse, co se dlouho honil jen za Mpx a Zoomy u kompaktů :­-­( APS­-C velikost snímače je pro mě minimum!

A včil mudruj ;­-­) Asi Ti pokrok u Sonyho, jako málem i mě, unikl???
Odpovědět0  0
Co video..., i 4k má jen 8­-megapixelový :­-­)­) snímek a ještě jen klíčový ­- v mobilu asi jen každý 12. ..., tedy při 30fps je to jen cca 2fps... pro uložení a ostatní je abstrakce a spíše jde ­"jen­" o výpočetním výkon při komprimaci do empegu :­-­) Ale fotky! Ty maj dnes přes 24Mpx! A taková 24fps sekvence, natož v RAW , to je panečku nápor na odsejpání z keše! ;­-­)
Odpovědět1  0
Lepčí je cvakat současnou technikou :­-­) a na nic neustále nečekat... Čas letí, život je krátký :­-­( a končí smrtí! ;­-)
Odpovědět2  0
RX100 je sic dražší, ale díky 1­" CMOSu a dobré Zeis optice je supr univerzání fotoaparát ­- na kvalitní video a dobré fotky pro turisku, s možností dosti malé HO ­- díky velké světelnost oproti mobilům... a se supr rozsahem ohnisek ­- vejdou se vám do obrazu velehory a široká údolí a zoomu není v exteriéru taky nikdy dost ­- na detaily a zejména na plachou zvěř :­-)
Odpovědět0  2
Koupil jsem žene Sony RX100 IV a když pak střiháme svoje homevidea ­- zejména z přírody s drobnými textrurami trávy a listů stromů v dálim, natož večerní scény a musím doplnit chybějící záber z mého mobilu Samsung S7 s dost dobrým obrazem vedne a dobrým i večer ­- posuzováno na jeho displeji ­- který je milosrdný, ale i na větší monitoru z blízka, tak po tem obrazu z ­"blbýho­" kompaktu, se na to nedá koukat! :­-­(

A žena ten střípek videa z mobilu většinou odmítne se slovy ­- no to je rozmydlená hrůza! A to mám nastaveno video FullHD 60p. ­(točíme homevidea raději ­"jen­" FullHD ale 50p :­-­) než 4k jen 30p, neb když se s tím mrská na tůře, 30p je prostě málo pro lidské oko a taky engine komprimací nestíhá počítat detaily a dělá víc artefaktů v obraze takže je to sice ­"4k­" , ale jen jmenovitě...­) neb mobil sice umí to rádoby ­"4k­" , ale max jen 30p = cukanice při pohybu objektů natož mobilem samotným...

O optice a rozsahu ohnisek skoro bezeztráty světelnosti ani nemluvě.

A Vámi zmiňované vychytávky? Co neumí RX 100 III a výše? Myslíte že mobil jde manuálně ovládat krom změny bodu ostření patláním po dipleji?... Obraz má mnohem víc parametrů!!!

Co hledáček!? ­(na Slunci zejména­)

No prostě mobil pro mě bude vždy jen zápisníček byť s dobrým obrazem ale jen se ­"4k­" a né s 4k :­-­/

Ale markeťák výrobce asi tuší, že většina lidí na Zemi jsou, jak to napsat slušně ­- ovce... a nerozumí foto­/video technice a parametrům videa a více proužků je přeci více Adidas :­-­)­)

Nakonec na takové to domácí žvýkání, vlastně ­"točení­" ­- přesnější je asi: záznam, neb se tamnič dávn netočí ;­-­) , videa na výšku...................... bude více Mpx supr a hlavně majitel founu s nejvíce Mpx bude IN! ;­-­)
Odpovědět0  0
:­-­)­) . . .
Odpovědět0  0
Ten vir zabíjí ­"jen­" lidi ;­-)
Odpovědět1  0
Asi myslíte pád ceny fotoaparátů! A né pád fotoaparátu?... ;­-)
Odpovědět0  1
Pád fotoaparátů???... Nemyslíte spíše: pád cen­(!­) fotoaparátů? I když fotoaparáty padaj taktéž ­- na zem! ;­-)
Odpovědět0  1
Pád fotoaparátů???... Mě tudle padl nedávno fotoaparát na zem ;­-)
Odpovědět0  1
Temu nerozumím :­-­( Klesnout može leda prodej, cena, nebo zisk! ­(z predeje fotoaparátů­), ale jak může klesnout fotoaparát???... Fotoaparát může klesnout leda tak na dno oceánu, nebo rybníku či řeky, to když Vám na lodi praskne popruch od fotoaprátu ;­-)
Odpovědět0  1
Leda u ooobr velkého snímače mi dávaj stovky­(!­) Mpx smysl, ale né u pidisnímačů... Fyziku prostě ojebat nende! A žijeme ve vesmíru a tady platí fyzikální zákony, zejména ty o šíření světla, jeho lomu či ohybu a interferenci na hraně objketu a o zachování enerie ;­-­)

Ten by se ale blbě vměstnal do mobilu :­-­)­) A ta cena panečku, tu by snesnížila ani masová výroba.

Navíc ovečky prohlíží fotky na pididisplejích mobilů ­(jo a na výšku i ­"panorámata­" ;­-­) ...­), max ma tabletech a noťasech sotva s IPS LCD... a často přímo z webů ­- jako je mailovej server seznam, kde krom přepočtu a neakceptace ani Adobe JPG, většina potvrdí: zmenšit, to aby prošla kvantita cvaků a hnus bez detailů je na světě, původně třeba i z 1000Mpx fotky :­-­( ...

Takže jakýpak pro všechny???... Leda tak pro NASA a pro vědecké zkoumání :­-­) A snímač pak velký klidně A4 ;­-­) Pak to smysl dává :­-)
Odpovědět0  0
To asi ne, ale na dokument i za šera je to dooost dobrýýýý! :­-­) Např moje ukázka z vánoc ač jde o zmenšeniny a ze staršího modelu M4: https:­/­/forum.digineff.cz­/viewtopic.php?f=19&t=699&start=20 Kupodivu se temu Zeissu na široko ­(24mm­/FF­) téměř neklátí svislice :­-­) ­(viz ta kaplička)
Odpovědět0  0
To umí už i A6300 a vyšší a dokonce slušně u kompakt RX100M3 a vyšší a za pakatel :­-­)

Kdyby raději namísto Mpx přidali u 4k fps!!!
­(mám raději FullHD 50p a méně komprimované, než 100k , ale jen 30p :­-­( ... Ale to už dávno umí bravurně i staré SLT i A6000 i malé kompakty RX100IV ­- ten zdá se i FullHD 50p natívně scanuje 4k, nebo i více? a jen ukládá FullHD­/50p­)

Na mrskání z ruky, nejen na dovču je 50p, případně ještě lépe 60p, paráda! 30p je už příliš trhaný... Koupil jsem RX100IV ženě a nepřestává mě udivovat Video­-obraz, i v šeru! ­- jak nejnovší dokukemty na NAT GEO z DVB­-S2 :­-­(­)

Až to za ty love... bude umět 4k­/50p­/10bit­/4:2:2 na SD a né jen po HDMI..., tak to koupím namísto novšího ­(abgrejdu­) auta! :­-­) A to su jen foto­/video amatér ­- konajíc jen pro radost a občas nějaká ta charita... ­- dokument ukulturní akce pro obec a místní hudebníky za děkuju... ;­-­)

Ale takto? 4k jen 30p :­-­/ Tak leda na statické záběry krajiny... Budiž. To je pak ale lepší mnoha­-Mpx fotka :­-)
Odpovědět0  1
Jestli je to jen kvůli tomu neplynulému, čili trhanějšímu... pohybu, což já osobně nechápu ­(jakoby mi dělalo potěšení omezení frekvencí a dropouty audionahrávky z pásku..., nebo černobílá fotografie a vynucoval si takové záznamy přímo...­), pak není přece problém snížit fps dodatečně! ;­-­) Opačně to sice jde také, ale je to konstrukce a tak plná artefaktů a j. chyb... :­-­(

Ale takto??? Z více ­(fps­) udělám vždy snadno méně :­-­) Já kupříkladu filmových 24fps nesnáším!!! :­-­/

A proč zrovna 23,98f­/s ????????..... Na čem to chcete pouštět!? Monitory a TV a jejich rozhraní dnes umí mimo stnadard ­(50p, 60p 75p 100p 120p­) jen 24p, 48p a 72p a ostatní nezaručí synchronizaci obrazovky s fps zdroje videa! Pokud vůbec budou tuto ­(24,98Hz případně použitelné násobky ­- tedy zase necelé č.: 49,96p...­) frekvenci akceptovat... Mimochodem většina PC monitorů neumí 50Hz ­(50p­)! :­-­/ ­"Jen­" 24p, 30p a 60p!

A jak jako studentský film??? To přece není o fps, ale o mrskání s kamerou z ruky........ a blbou kompozicí, práce s HO, nastavením WB, expozice, závěrky­(!!!­) a j. a následně i šíleným střihem a ještě šílenější zvukovou stopou ­- často živou ­- použitím reálnýho zvuku přímo z kamery..., či sice dodatečně ozvučeným ­(u filmu jaksi nutnost žeano, kamery na film jaksi netočí na film zvuk, je to spíše fotosekvence ;­-­) ­), ale mizerným dabingem a ruchy... :­-­(

A mizernou práci nezachrání ani ­"filmové­" fps ­(mimochodem dříve to bylo dokonce jen 15fps ;­-­) ... ­), ani rádoby ­"filmový­" vzhled ­- poměr stran 21­/9... :­-­(
Odpovědět0  1
K čemu je tak malé snímkování , navíc u velkého rozlišení, dobré??? :­-­( Leda by, zpátečnicky, vyráběl nějaký nadšenec leda, filmový pás ­(na celuloud­) do promítačky :­-­)­) ... ­(copak dnes kina­"promítaj­" nové HD filmy ­- zpravidla digitálně­(!­) pořízeny, z filmového pásu na promítačkách... a né z dataprojektorů???­)

mě nestačí ani u FullHD ani 30p a ideální je až 50p, 60p! neb ostré kontury pak jemně potrhávaj při prudším pohybu, což u SD řešil proklad a navíc SD mazanice ­(malé rozlišení­), kdy kontury objektů nebyly tak ostré a malé fps nebylo tak znatelé a navíc se , zejmén u filmových jen 24p používá delší čas závěrky ­- to aby se navíc obraz mírně máznul a netrhal tak oči zejména při švenku, jak u televizních filmů kde se točily loukotě vozidel pozpátku... :­-­/

Tedy za mě raději FullHD 50p a 4K až bude levněji dostupné 4k minimálně 50, 60p! Optimálně pak 100 a 120p!!! ­(neb jště ostřejší kontury díky ještě více detailům díky více Mpx­) jemně opět byly neplynulé kooor na větších obrazovkách ­(jinak naco 4k???­) , kde skok mezi snímky je absolutnmě větší kus ­(skoro v cm­)!
Odpovědět0  1
A6000 za ty prachy­(!!!­) ­(15.000kč nový­(!­) s motorovým ­- u videa výhoda oproti ruční cukanici...., zoomem 15­-50mm­) je stále obrazově vynikající! A co se videa týče, raději na dovču, kde se stím mrská... za pochodu, FullHD 50p :­-­) než trhané ­"4k­" jen 30p :­-(
Odpovědět0  0
Pane Milan Šurkala, mám takovou neblahou zkušenost s , pravda nejlevnější v poměru kapacita­/ceny­/rychlost ­- alespon teoretická..., SDHC kartou od A­-data, šlo o Class10 tuším 16GB s nějakým přívlastkem ultra nebo tak něco..., ale po zaplnění z víc jak poloviny kapacity se najednou zápis i čtení a tedy i práce fotoaparátu výrazně zpomalila!

Jednou jsem takovou kartu vzteky rozlomil a obsahovala dva­(!­) placaté pamětové čipy a tak jsem nabyl dojmu, jako by tyto měly možná jen jeden společný řadič a jakoby se data z prvního čipu, po jeho naplnění, musela vždy přelít do druhého, tedy jakoby měli jen jeden řadič člili jakoby byli zapojeny do série nebo tak nějak. :­-­(

Nejsem technický odborník přes IT a tak se omlouvám za nepřesné termíny. Tímto vás prosím, jetli by jste mohli zahrnout vždy i test poklesu rychlosti při zaplnění nad 50%! Mohlo by se hodnocení především nejdůležitějšího parametru ­- rychlot zápisu, relativně výrazně zamýchat ­"kartama­"!!! Vlastně zamíchat ­"kartama­" u ­(pamětových­) karet ;­-)
Odpovědět0  1