www.digimanie.cz
>
>
>

OM Digital Solutions se probouzí k životu, povede ji vedoucí fotodivize Olympusu

OM Digital Solutions se probouzí k životu, povede ji vedoucí fotodivize Olympusu
, , aktualita
Fotografická divize společnosti Olympus už patří pod firmu JIP a nyní zahájila svou další existenci jako firma OM Digital Solutions Corporation. Slibuje si pružnější organizaci a lepší výsledky na trhu.
K oblíbeným
reklama
Už víme, že fotografická divize společnosti Olympus skončila pod křídly svého bývalého dlouholetého vlastníka a nedávno se přestěhovala pod společnost JIP (Japan Industrial Partners Inc.). Od 1. ledna 2021 spustila svou činnost jako OM Digital Solutions Corporation a nadále bude vyrábět fotoaparáty a další produkty, které prodávala fotografická divize společnosti Olympus. Bude zajišťovat nejen jejich další podporu, ale chce i aktivně vyvíjet další nové produkty a snažit se o lepší zastoupení na trhu s digitálními fotoaparáty.
 
Olympus historie
 
Výkonným ředitelem a prezidentem společnosti se sídlem v Tokiu je Shigemi Sugimoto, bývalý vedoucí fotografické divize společnosti Olympus. Firma chce využít novou organizační strukturu, kde oddělení řízení, výzkumu, vývoje, výroby i prodeje mají fungovat jako jeden celek, což má pomoci pružněji reagovat na potřeby trhu. Nicméně je třeba to brát s rezervou. Známe to, podobná prohlášení mají všechny společnosti ať už něco slučují, nebo naopak rozdělují. Svým názvem chce firma navázat na řadu OM, která v 70. letech přinesla na trh revoluční zrcadlovky s malými rozměry, hmotností i tichou závěrkou. Firma spustila i nový web na adrese om-digitalsolutions.com.
 
Zdroj: TZ OM Digital


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik