www.digimanie.cz
>
>
>
>

Opět se hovoří o příchodu APS-C fotoaparátů Canon EOS R

Opět se hovoří o příchodu APS-C fotoaparátů Canon EOS R
, , aktualita
Stále častěji se v posledních měsících hovoří o tom, že společnost Canon chystá nové fotoaparáty s bajonetem RF a menším APS-C snímačem. To by ale patrně znamenalo konec systému EOS M. 
K oblíbeným
reklama
Canon si dnes drží tři bajonety, což je dosti schizofrenní. Máme zde EF/EF-S pro zrcadlovky a dva bajonety pro CSC systémy. Jedním je původní EF-M pro APS-C modely, poslední dobou se ale Canon soustředí především na RF, tedy full frame CSC. A není divu, že se čím dál častěji hovoří o tom, že by řada EOS M mohla skončit a být nahrazena APS-C modely s bajonetem RF. Poslední "rumors" hovoří o tom, že by Canon měl letos představit hned dva APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. 
 
Canon EOS M50 Mark II
 
Zajímavostí je i to, že se dle těchto zvěstí prozatím nepočítá s žádnými objektivy přímo pro APS-C (žádné RF-S), takže by v takovém případě využívali objektivy jen full frame modelů (příp. objektivy EF/EF-S přes redukce). Zde je ale otázkou, který objektiv by v takovém případě byl tím základním. 
 
Pokud se Canon k takovému kroku odhodlá, jistě naštve spoustu zákazníků, kteří mají systém EOS M. Ten je populární zejména v Japonsku. Na druhou stranu by to nebylo nic překvapivého. Poslední novinka v podobě EOS M50 Mark II nepřinesla téměř nic nového a šlo spíše o update firmwaru a ukázku, že EOS M ještě "žije". Poslední skutečnou novinkou byl EOS M200 v září 2019, a pokud jde o objektivy, tam byl poslední novinkou model EF-M 32mm f/1.4 STM ze září 2018. To je už více než 2 a čtvrt roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx Samsung uvádí nový 1/1,33" snímač ISOCELL HM3 se 108 MPx
Samsung uvedl nový obrazový snímač pro telefony, ISOCELL HM3. Novinka je typu 1/1,33" a disponuje rozlišením 108 megapixelů při malých 0,8μm pixelech. Disponuje technologií Nonacell slučující 9 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev Godox uvádí SZ200Bi: 200W zoomovací LED světlo s nastavitelnou teplotou barev
Společnost Godox přichází s dalším novým studiovým světlem. Novinka v podobě modelu SZ200Bi přichází se zoomem, tedy možností měnit úhel svícení. Také zvládne nastavit barevnou teplotu od 2800 K do 6500 K.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala Canonům EOS R5 a R6 se daří: společnost očekává větší zisky, než předpokládala
Koronavirová pandemie sice tvrdě dopadla na výrobce fotoaparátů, ale možná nebude tak zle, jak se čekalo. Canon totiž už podruhé zvyšuje své predikce pro rok 2020, kdy díky úspěchu EOSů R5 a R6 čeká větší zisky než původně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály Fujifilm ukončí výrobu barevného filmu PRO 400H: nejsou materiály
Další fotografický film to má spočítané. Tentokrát jde o barevný film Fujifilm Fujicolor PRO 400H. Jeho výroba skončí, přičemž primárním problémem by zde nebyl ani tak nedostatek zájmu jako spíše materiálu pro jeho výrobu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí Fotograf vytváří netradiční snímky starých přístrojů, které rozbíjí
Nizozemský fotograf se rozhodl vytvořit netradiční fotografický projekt, kdy ve svém ateliéru zachytil nejrůznější starou elektroniku. Aby toho ale nebylo málo, před vyfocením každý přístroj rozbil. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře