www.digimanie.cz
>
>
>
>

Opět se hovoří o příchodu APS-C fotoaparátů Canon EOS R

Opět se hovoří o příchodu APS-C fotoaparátů Canon EOS R
, , aktualita
Stále častěji se v posledních měsících hovoří o tom, že společnost Canon chystá nové fotoaparáty s bajonetem RF a menším APS-C snímačem. To by ale patrně znamenalo konec systému EOS M. 
K oblíbeným
reklama
Canon si dnes drží tři bajonety, což je dosti schizofrenní. Máme zde EF/EF-S pro zrcadlovky a dva bajonety pro CSC systémy. Jedním je původní EF-M pro APS-C modely, poslední dobou se ale Canon soustředí především na RF, tedy full frame CSC. A není divu, že se čím dál častěji hovoří o tom, že by řada EOS M mohla skončit a být nahrazena APS-C modely s bajonetem RF. Poslední "rumors" hovoří o tom, že by Canon měl letos představit hned dva APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. 
 
Canon EOS M50 Mark II
 
Zajímavostí je i to, že se dle těchto zvěstí prozatím nepočítá s žádnými objektivy přímo pro APS-C (žádné RF-S), takže by v takovém případě využívali objektivy jen full frame modelů (příp. objektivy EF/EF-S přes redukce). Zde je ale otázkou, který objektiv by v takovém případě byl tím základním. 
 
Pokud se Canon k takovému kroku odhodlá, jistě naštve spoustu zákazníků, kteří mají systém EOS M. Ten je populární zejména v Japonsku. Na druhou stranu by to nebylo nic překvapivého. Poslední novinka v podobě EOS M50 Mark II nepřinesla téměř nic nového a šlo spíše o update firmwaru a ukázku, že EOS M ještě "žije". Poslední skutečnou novinkou byl EOS M200 v září 2019, a pokud jde o objektivy, tam byl poslední novinkou model EF-M 32mm f/1.4 STM ze září 2018. To je už více než 2 a čtvrt roku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala