www.digimanie.cz
>
>
>

Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2

Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
, , aktualita
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
K oblíbeným
reklama
Objektivy se dají vyrábět i na koleně a jedním z populárních ručních výrobců je pan Miyazaki z Japonska. V jeho dílničce navrhuje nové objektivy a pak je také ručně vyrábí. Z jeho dílen před rokem vyšly objektivy 50mm F1.5 i 50mm F1.0, nyní se světelností trefil někam mezi. Představuje totiž MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2. Tento objektiv je určen pro fotoaparáty s bajonetem Leica M.
 
MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
 
Pokud jde o technické detaily, jde o objektiv s 55mm ohniskovou vzdáleností a světelností F1,2 (přesně jde o hodnoty 55,6 mm a F1,26). Skládá se z pouhých 4 členů ve 4 skupinách a je schopen zaostřit ze vzdálenosti od 1 metru. Jde o drobný objektiv s průměrem 50 mm, délkou 43 mm a hmotností 180 gramů, se kterým lze použít 49mm filtry. Pokud jde o cenu, tak ta činí $1200. Na skladě je pochopitelně kvůli ruční výrobě omezená zásoba objektivů, nyní činí 4 kusy černého modelu a 2 kusy stříbrného.
 
MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala