Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic a Samsung se dvěma cenami TIPA 2014

2.5.2014, Milan Šurkala, aktualita
Dalšími dvěma výrobci, kteří získali dvě ceny TIPA Awards 2014, jsou Panasonic a Samsung. Panasonic vyhrál v kategorii hybridního foto/video fotoaparátu a ultrazoomů, Samsung pak získal titul nejlepšího pokročilého CSC a levného kompaktu.
Dnes si představíme další dva výrobce, kteří získali dvě ocenění na letošních cenách TIPA Awards 2014. Jde o Panasonic a Samsung. Panasonic dostal titul např. za nejlepší hybridní foto/video fotoaparát, kterým se dle očekávání stal Lumix GH4. Tento fotoaparát je vybaven 16MPx Live MOS snímačem a hořčíkovým tělem. Umí nahrávat 4K videosekvence a lze jej doplnit o modul Lumix DMW-YAGH. Sekvenční snímání s rychlostí 12 fps zvládne pořídit do velkého bufferu 40 RAWů nebo 100 JPEGů. K dispozici je OLED elektronický hledáček s rozlišením 2,359 milionu bodů a zadní displej má pak 1,036 milionu bodů.


Panasonic Lumix GH4


Nejlepším ultrazoomem se pro rok 2014 stal Panasonic Lumix TZ60. Ve velmi kompaktním těle nabídne objektiv se 30× optickým zoomem v rozsahu 24 až 720 milimetrů. K dispozici je 18MPx CMOS snímač a 3,0" LCD displej. Najdete tu dokonce podporu záznamu do RAWu, focus peaking a hybridní optickou stabilizaci. Nechybí ani bezdrátové připojení Wi-Fi s podporou NFC a GPS modul.


Panasonic Lumix TZ60


Titul nejlepšího pokročilého CSC si pro tentokrát odnesl Samsung NX30. Fotoaparát je vybaven 20,3MPx APS-C CMOS snímačem, podporuje sekvenční snímání s rychlostí 9 fps a expoziční časy již od 1/8000 sekundy. K dispozici je polohovatelný elektronický hledáček a 3,0" Super AMOLED displej. Samozřejmostí je bezdrátové připojení Wi-Fi s podporou NFC.


Samsung NX30


Další cenou pro Samsung byl titul nejlepšího jednoduchého kompaktu, kterým se stal Samsung WB50F. Fotoaparát má 16MPx CCD snímač a je schopen natáčet HD videosekvence. Objektiv nabídne 12× optický zoom v rozsahu 24 až 288 milimetrů. LCD displej má 3,0" úhlopříčku, najdete tu i optickou stabilizaci obrazu. Zajímavostí je i polohovací blesk a asi nepřekvapí bezdrátové připojení Wi-Fi.


Samsung WB50F


Zdroj: www.tipa.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.