Panasonic Lumix GH6: údajně 41MPx čip a vylepšený AF

Panasonic Lumix GH6: údajně 41MPx čip a vylepšený AF
, , aktualita
Panasonic chystá nový high-endový Micro Four Thirds fotoaparát Lumix GH6 cílený na profesionální video. Jak ale bude vypadat, to prozatím nevíme. Objevují se však neoficiální zprávy hovořící např. o 41MPx senzoru.
K oblíbeným
reklama
Panasonic Lumix GH5 je na trhu už nějaký ten pátek. I když rozhodně nejde o nic zastaralého a stále patří k naprosté špičce, výrobce už chystá jeho nástupce. Ten by měl patrně nést jméno Lumix GH6 a nyní je jen předmětem dohadů, kdy se novinka objeví a co vše bude umět. Prozatím tu máme jen neoficiální dohady a informace, které hovoří o tom, že by k představení mohlo dojít v září na IBC 2020 (od 11. září 2020). To by dávalo smysl proto, že GH5 je výrazně orientována na video a filmování, přičemž by totéž mělo platit i o GH6.
 
Panasonic Lumix GH5
 
Internetem kolují zprávy, že by tu měl být nový 4/3" snímač Sony IMX594CQR s rozlišením 41 MPx. Takové vysoké rozlišení rozhodně není dobrou zprávou pro úroveň šumu, nicméně mělo by zajistit jiné vymoženosti. Šlo by o zhruba 2,3µm pixely, což je přibližně na úrovni 1,0" 20MPx senzorů. Hovoří se o tom, že by GH6 měla umět 6K video (na to stačí 18 MPx) a s takovým rozlišením by teoreticky mohla zvládat i 8K (to potřebuje 33 MPx). Je tu ale jedno "ale". Při poměru stran 4:3 by totiž ani 41 MPx na 8K nestačilo, takový čip by měl cca 7400×5550 pixelů. 8K má ale 7680×4320 pixelů, takže by na šířku něco málo chybělo. Je tedy možné, že by čip mohl mít poměr stran 3:2 (pak by to bylo alespoň 7840×5230 pixelů). Kdo ví, možná by se tu mohl objevit i 16:9 poměr stran senzoru. Ale to už jsou čistě jen spekulace.
 
Lumix GH6 by měl dosahovat větší výdrže na akumulátor, což bude vyžadovat značně větší akumulátor i tělo, obzvlášť pokud by měl opravdu umět i 8K. Dále se mluví o vylepšené mechanické stabilizaci obrazu a nové generaci zaostřovacího systému. Zda Panasonic zůstane u DFD nebo přejde na fázový AF, to teprve uvidíme. Dále se hovoří i o tom, že by se mohly představit rovnou tři verze GH6, GH6V a GH6X.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala21 komentářů