Panasonic Lumix S1R má v DxOMark kulatých 100 bodů

Panasonic Lumix S1R má v DxOMark kulatých 100 bodů
, , aktualita
Dalším full frame CSC fotoaparátem, který prošel tradičním testem serveru DxOMark, je Panasonic Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Ten dokázal dosáhnout na magickou hranici 100 bodů stejně jako Sony A7R III.
K oblíbeným
reklama
Server DxOMark opět spustil testy snímačů a dalším z fotoaparátů, který se mu dostal do hledáčku, je nový Panasonic Lumix S1R. Ten nabídne velmi vysoké 47,3MPx rozlišení, což je zhruba na úrovni Sony A7R III (42 MPx) a Nikon Z7 (46 MPx). A podle výsledků testů se Panasonic za svůj senzor rozhodně nemusí stydět. Dostáhl totiž na magickou hranici 100 bodů stejně jako výše zmíněné Sony a o jeden bod tak oba překonávají Nikon Z7 s 99 body.
 
Panasonic Lumix S1R DxOMark
 
Oba dva totiž výrazně vedou v kategorii Sports (Low-Light ISO), kde má Panasonic hodnotu 3525 a Sony 3523, zatímco Nikon jen 2668. Když se ale podíváte na podrobnější srovnání, vypadá to, že Panasonic a Sony mají před Nikonem skoro celou dobu mírný náskok, ale od ISO 25600 začíná vyhrávat Sony, a to docela výrazně, zatímco Panasonic se propadá na úroveň Nikonu.
 
Naopak v dynamickém rozsahu vyhrává Sony (14,7 EV) s Nikonem (14,6 EV), zatímco Panasonic trochu zaostává s 14,1 EV. Faktem je, že porobnější měření ukazují, že Nikon je ve skutečnosti někde na půli cesty mezi Sony a Panasonicem. Lumix S1R pak zvítězil v barevné citlivosti (kategorie Portrait), kde dosáhl na 26,4 bitu, zatímco Nikon měl 26,3 bitu a Sony pak 26,0. Podrobnější měření nicméně opět ukázala, že na většině citlivostí měl Panasonic zhruba půl bitu náskok. Vypadá to tedy, že u Lumixu S1R lze dosáhnout skutečně vysoké kvality obrazu a nový snímač se dost povedl. Na druhou stranu trošku zamrzí, že nepřekonal 1,5 roku starou A7R III.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X Hasselblad slaví 50 let letu na Měsíc speciální verzí 907X
50 let od letu na Měsíc chce slavit i společnost Hasselblad. Byly to právě její fotoaparáty, které pořídily ikonické obrázky z povrchu naší přirozené družice. Proto představí speciální edici středoformátu 907X a stěny CFV II 50C.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR Kompaktní středoformátový objektiv GF 50mm F3.5 WR
Středoformátový systém Fujifilm GFX dostává do nabídky další nový objektiv. Je jím GF 50mm F3.5 R LM WR a má jít o zatím nejkompaktnější objektiv pro tento systém. Jeho hmotnost činí jen 335 gramů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR Fujifilm uvedl objektiv Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR
Od společnosti Fujifilm jsme se dočkali nového objektivu pro jeho X systém, model Fujinon XF 16-80mm F4 R OIS WR. Ten nabídne příjemně univerzální 5× optický zoom, odolnou konstrukci i velmi účinnou 6EV stabilizaci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400 Nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400
Společnost Lomography uvádí na trh svůj nový barevný film LomoChrome Metropolis XR 100-400. Přestože je barevný, jeho hlavním charakterem má být relativně černobílé podání s nízkou saturací barev.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem 5 tipů pro lepší makro fotky kompaktem a ultrazoomem
Je tu léto a s ním spousta dovolených a výletů do přírody. Lidé při nich často fotí i různé makro detaily přírody a my si v dnešním článku ukážeme několik tipů, jak z běžného fotoaparátu vymáčknout co nejlepší výsledky.
Včera, návod, Milan Šurkala