Panasonic potvrzuje, že se s Micro Four Thirds počítá i nadále

Panasonic potvrzuje, že se s Micro Four Thirds počítá i nadále
, , aktualita
Yosuke Yamane z Panasonicu se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o plánech divize fotoaparátů. V dnešní problematické době byl poměrně optimistický a potvrdil další život systému Micro Four Thirds.
K oblíbeným
reklama
Server Imaging Resource zveřejnil rozhovor se zástupcem společnosti Panasonic a její fotografické divize. Byl jím Yosuke Yamane. Celý rozhovor najdete na stránkách serveru, zde vypíchneme jen některé zajímavé zmínky. Yamane řekl, že koronavirová krize z větší části opadla, přičemž čínský a americký trh jsou v podstatě v normálu. To se ale netýká Evropy a dalších částí Asie, které se k normálu sice vracejí, ale pomaleji. V souvislosti s tím zmínil, že se výrazněji začalo dařit modelům, které podporují LUMIX Tether for Streaming, aneb funkci fotoaparátu jako webkamery. Dle jeho slov mnoho zákazníků místo webkamery zabilo dvě mouchy jednou ranou a koupí nového fotoaparátu aktualizovali nejen svou výbavu, kterou by brzy asi i tak chtěli vyměnit, ale zároveň v podobě takového fotoaparátu obdrželi webkameru, kterou kvůli telekonferencím nově potřebovali. Nejlevnějším takovým fotoaparátem je přitom Lumix G9.
 
Panasonic Lumix GH5
 
Zmínil také úspěch Lumixu S1H, který získal certifikaci od Netflixu a nyní se chce Panasonic soustředit na to, aby tento fakt přetavil i do marketingových sdělení. Cílen je především na menší produkční společnosti. Také se hovořilo o plánu ohledně objektivů pro L-Mount. Zde se chystají pevné objektivy 24mm F1.8, 50mm F1.8 a 85mm F1.8, dále by tu měl být širokoúhlý zoom (patrně 16-35mm F2.8). Dále se v roadmapě objevil zoom okolo 24-60mm (sice se o něm hovořilo jako o připravované novince, ale podezřele vypadala absence objektivu 20-60mm). Nakonec by tu měl být ještě telezoom, patrně 70-300mm.
 
Zároveň se Yamane pozitivně vyjádřil o budoucnosti Micro Four Thirds systému. Ten by měl existovat i nadále, neboť je vhodný pro některá video použití, kde je full frame příliš velký (zejména s dlouhými ohniskovými vzdálenostmi). Rozhodně se tak počítá s řadou GH a G. Naopak menší kompaktní modely jsou ohroženy smartphony (např. řada GX) a Yamane se nechal slyšet, že moderní smartphony hodně snižují zájem i o takové fotoaparáty, jako je Lumix LX100 II. Je tak možné, že se už další generace tohoto profikompaktu neobjeví. O nástupci LX15 nebyla řeč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů