Panasonic potvrzuje, že se s Micro Four Thirds počítá i nadále

Panasonic potvrzuje, že se s Micro Four Thirds počítá i nadále
, , aktualita
Yosuke Yamane z Panasonicu se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o plánech divize fotoaparátů. V dnešní problematické době byl poměrně optimistický a potvrdil další život systému Micro Four Thirds.
K oblíbeným
reklama
Server Imaging Resource zveřejnil rozhovor se zástupcem společnosti Panasonic a její fotografické divize. Byl jím Yosuke Yamane. Celý rozhovor najdete na stránkách serveru, zde vypíchneme jen některé zajímavé zmínky. Yamane řekl, že koronavirová krize z větší části opadla, přičemž čínský a americký trh jsou v podstatě v normálu. To se ale netýká Evropy a dalších částí Asie, které se k normálu sice vracejí, ale pomaleji. V souvislosti s tím zmínil, že se výrazněji začalo dařit modelům, které podporují LUMIX Tether for Streaming, aneb funkci fotoaparátu jako webkamery. Dle jeho slov mnoho zákazníků místo webkamery zabilo dvě mouchy jednou ranou a koupí nového fotoaparátu aktualizovali nejen svou výbavu, kterou by brzy asi i tak chtěli vyměnit, ale zároveň v podobě takového fotoaparátu obdrželi webkameru, kterou kvůli telekonferencím nově potřebovali. Nejlevnějším takovým fotoaparátem je přitom Lumix G9.
 
Panasonic Lumix GH5
 
Zmínil také úspěch Lumixu S1H, který získal certifikaci od Netflixu a nyní se chce Panasonic soustředit na to, aby tento fakt přetavil i do marketingových sdělení. Cílen je především na menší produkční společnosti. Také se hovořilo o plánu ohledně objektivů pro L-Mount. Zde se chystají pevné objektivy 24mm F1.8, 50mm F1.8 a 85mm F1.8, dále by tu měl být širokoúhlý zoom (patrně 16-35mm F2.8). Dále se v roadmapě objevil zoom okolo 24-60mm (sice se o něm hovořilo jako o připravované novince, ale podezřele vypadala absence objektivu 20-60mm). Nakonec by tu měl být ještě telezoom, patrně 70-300mm.
 
Zároveň se Yamane pozitivně vyjádřil o budoucnosti Micro Four Thirds systému. Ten by měl existovat i nadále, neboť je vhodný pro některá video použití, kde je full frame příliš velký (zejména s dlouhými ohniskovými vzdálenostmi). Rozhodně se tak počítá s řadou GH a G. Naopak menší kompaktní modely jsou ohroženy smartphony (např. řada GX) a Yamane se nechal slyšet, že moderní smartphony hodně snižují zájem i o takové fotoaparáty, jako je Lumix LX100 II. Je tak možné, že se už další generace tohoto profikompaktu neobjeví. O nástupci LX15 nebyla řeč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S 85mm F1.8 Panasonic Lumix S 85mm F1.8
V redakci se nám ukázal pevný full frame objektiv Panasonic Lumix S 85mm F1.8 (S-S85), který podrobíme tradičnímu redakčnímu testu. Jak si tento světelný a relativně kompaktní kousek povede?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF Canon údajně ruší další objektivy EF a představí trojici nových modelů RF
Společnost Canon přechází z bajonetu EF na nový RF. Už během následujících týdnů by se měly objevit 3 nové objektivy pro bajonet RF. Současně se hovoří o tom, že se seznam zrušených objektivů EF zase prodlouží.
12.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary Sigma svolává vadné objektivy 28-70mm F2.8 Contemporary
Sigma zjistila, že úvodní série jejích objektivů 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary může trpět na vadu, která se projeví sníženou odolností ochrany proti světelným závojům. Vadné objektivy tak stahuje zpátky a bezplatně je vymění.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC TTartisan přichází s objektivem 21mm f/1.5 pro full frame CSC
Od společnosti TTartisan tu máme nový širokoúhlý pevný objektiv 21mm f/1.5. Nabídne manuální zaostřování a je kompatibilní s několika full frame CSC systémy a fotoaparáty s bajonetem Leica M.
10.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii Samyang uvádí AF 24mm F1.8 FE s optimalizací pro astrofotografii
Samyang představil nový širokoúhlý pevný objektiv AF 24mm F1.8 FE, který patří do řady Tiny Series. Jde tedy o kompaktní objektiv s malými rozměry i hmotností. Optimalizován je také pro astrofotografii.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář