Panasonic potvrzuje, že se s Micro Four Thirds počítá i nadále

Panasonic potvrzuje, že se s Micro Four Thirds počítá i nadále
, , aktualita
Yosuke Yamane z Panasonicu se v rozhovoru pro Imaging Resource rozpovídal o plánech divize fotoaparátů. V dnešní problematické době byl poměrně optimistický a potvrdil další život systému Micro Four Thirds.
K oblíbeným
reklama
Server Imaging Resource zveřejnil rozhovor se zástupcem společnosti Panasonic a její fotografické divize. Byl jím Yosuke Yamane. Celý rozhovor najdete na stránkách serveru, zde vypíchneme jen některé zajímavé zmínky. Yamane řekl, že koronavirová krize z větší části opadla, přičemž čínský a americký trh jsou v podstatě v normálu. To se ale netýká Evropy a dalších částí Asie, které se k normálu sice vracejí, ale pomaleji. V souvislosti s tím zmínil, že se výrazněji začalo dařit modelům, které podporují LUMIX Tether for Streaming, aneb funkci fotoaparátu jako webkamery. Dle jeho slov mnoho zákazníků místo webkamery zabilo dvě mouchy jednou ranou a koupí nového fotoaparátu aktualizovali nejen svou výbavu, kterou by brzy asi i tak chtěli vyměnit, ale zároveň v podobě takového fotoaparátu obdrželi webkameru, kterou kvůli telekonferencím nově potřebovali. Nejlevnějším takovým fotoaparátem je přitom Lumix G9.
 
Panasonic Lumix GH5
 
Zmínil také úspěch Lumixu S1H, který získal certifikaci od Netflixu a nyní se chce Panasonic soustředit na to, aby tento fakt přetavil i do marketingových sdělení. Cílen je především na menší produkční společnosti. Také se hovořilo o plánu ohledně objektivů pro L-Mount. Zde se chystají pevné objektivy 24mm F1.8, 50mm F1.8 a 85mm F1.8, dále by tu měl být širokoúhlý zoom (patrně 16-35mm F2.8). Dále se v roadmapě objevil zoom okolo 24-60mm (sice se o něm hovořilo jako o připravované novince, ale podezřele vypadala absence objektivu 20-60mm). Nakonec by tu měl být ještě telezoom, patrně 70-300mm.
 
Zároveň se Yamane pozitivně vyjádřil o budoucnosti Micro Four Thirds systému. Ten by měl existovat i nadále, neboť je vhodný pro některá video použití, kde je full frame příliš velký (zejména s dlouhými ohniskovými vzdálenostmi). Rozhodně se tak počítá s řadou GH a G. Naopak menší kompaktní modely jsou ohroženy smartphony (např. řada GX) a Yamane se nechal slyšet, že moderní smartphony hodně snižují zájem i o takové fotoaparáty, jako je Lumix LX100 II. Je tak možné, že se už další generace tohoto profikompaktu neobjeví. O nástupci LX15 nebyla řeč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 nyní i pro Canon RF a Nikon Z
Společnost Zhong Yi Optics rozšiřuje nabídku bajonetů pro svůj objektiv Mitakon Speedmaster 85mm F1.2 Ty budou nově dostupné i pro full frame CSC fotoaparáty s novými bajonety Canon RF a Nikon Z.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem Canon představil instantní tiskárny IVY CLIQ+2 s fotoaparátem
Společnost Canon pro některé trhy představila nové instantní fotografické tiskárny IVY CLIQ2 a IVY CLIQ+2. Ty jsou zajímavé tím, že samy o sobě obsahují integrovaný fotoaparát, pokročilejší model má i přisvětlovací LED.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty Sony opouští brazilský trh nejen s fotoaparáty
Brazilský trh opustil už před dvěma lety Nikon. Nyní se přidává i společnost Sony, která zde už oficiálně nechce prodávat své fotoaparáty. A zdaleka nepůjde jen o fotoaparáty, ale i další elektroniku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D Venus Optics přichází s objektivem Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D
Novinkou z dílen společnosti Venus Optics je nový velmi širokoúhlý objektiv Laowa 14mm f/4 FF RL Zero-D. Ten je určený pro full frame fotoaparáty, na kterých nabídne velmi široký úhel záběru až 114°.
19.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn Fotograf zachytil Měsíc, který díky mraku připomíná Saturn
Netradiční fotografie často vzniknou jako dílo náhody a zachycují kouzlo daného okamžiku. Fotograf z Guatemaly vyfotil při výstupu na sopku Měsíc, který v tu chvíli připomínal Saturn s prstencem.
18.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář