Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonicy Lumix S5 II a S5 IIX v novém firmwaru dostanou pre-burst i proxy video

16.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
Panasonicy Lumix S5 II a S5 IIX v novém firmwaru dostanou pre-burst i proxy video
Panasonic během následujícího týdne zveřejní nový firmware pro své full frame bezzrcadlovky Lumix S5 II a S5 IIX. Ten přinese např. funkci Pre-Burst, záznam proxy videa nebo detekci různých objektů. To ale zdaleka není všechno.
Na 22. dubna letošního roku je naplánováno zveřejnění nových firmwarů pro full frame CSC fotoaparáty Panasonicu, modely Lumix S5 II (verze 3.0) a Lumix S5 IIX (verze 2.0). Ke stažení budou na stránkách podpory společnosti Panasonic. Tyto fotoaparáty mají hybridní fázové zaostření, které díky novému firmwaru dostanou detekci různých objektů včetně očí zvířat. Bude také zvládat jejich sledování. Má zde být i rozpoznání aut a motocyklů. Elektronická stabilizace videa nyní vedle režimu Standard bude nabízet také High pro lepší korekci větších otřesů, rovněž se zlepšila korekce zkreslení perspektivy, která obvykle dokáže potrápit u výrazně širokoúhlých objektivů.
 
Máme zde také nově funkci Pre-Burst, tedy možnost záznamu ještě před domáčknutím spouště. Pro video může být zajímavá také funkce proxy záznamu, který zjednodušuje editaci videa. Ta pracuje s proxy videem v nižším rozlišení, které je pak nahrazeno plnohodnotným klipem v okamžiku překódování videa. Camera to Cloud nyní spolupracuje i s platformou Adobe Frame.io. Zaznamenaný obsah se může bezdrátově uploadovat přes Wi-Fi nebo pomocí USB Tetheringu rovnou na cloudovou platformu ve formátu JPEG, RAW nebo proxy videosekvencí. Už během zaznamenávání tak mohou mít další týmy k dispozici obsah pro další editaci, zatímco fotoaparát je dále používán k dokumentování příslušné akce.
 
Zdroj: TZ Panasonic


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.