www.digimanie.cz
>
>
>
>

Patenty Fujifilmu ukazují 30mm až 35mm objektivy s F1.0

Patenty Fujifilmu ukazují 30mm až 35mm objektivy s F1.0
, , aktualita
Na Internetu se objevily záznamy o třech patentech společnosti Fujifilm. Jde o objektivy a ve všech třech případech jde o pevná skla s vynikající světelností F1,0. Ohniskové vzdálenosti byly od 30 do 35 mm.
K oblíbeným
reklama
Společnosti si často patentují výsledky svého vývoje a nejinak je tomu i u společnosti Fujifilm. Té byly přiznány patenty na tři supersvětelné objektivy. Jejich světelnost je totiž vynikajících F1,0. Jako první je tu Fujinon XF 30mm f/1.0, jehož skutečná ohnisková vzdálenost činí 30,37 mm, má světelnost F1,03 a 51° úhel záběru. Druhým objektivem byl XF 33mm f/1.0 s 33,49mm ohniskovou vzdáleností, světelností F1,03 a úhlem záběru 46,8°. Jako poslední tu máme XF 35mm f/1.0 s 34,69mm ohniskovou vzdáleností, světelností F1,03 a v tomto případě byl úhel záběru 45,4°.
 
Fujifilm XF 35mm f/1.0 patent
 
Objeví se však některý z těchto objektivů? S takřka jistotou můžeme říci, že bohužel nikoli. V roce 2018 se totiž do roadmpay Fujifilmu dostal výše zmíněný objektiv XF 33mm f/1.0, nicméně v září 2019 bylo oznámeno, že byl jeho vývoj kvůli enormním rozměrům a složitosti ukončen a místo něj se objeví XF 50mm f/1.0. Tento nový objektiv byl posléze v únoru 2020 opětovně potvrzen. Pokud jde o patent, ten byl sice přiznán před pár dny, podán byl ale koncem ledna 2019, tedy to vypadá, že jde právě o ty objektivy, které byly později zrušeny. Jak ale vidíme, Fujifilm zkoušel několik variant širokoúhlých objektivů s F1,0, ale životaschopná se neukázala ani jedna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří Finanční výsledky Canonu: fotoaparátům a tiskárnám se docela daří
Canon zveřejnil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí letošního roku a oproti tomu druhému jde o mnohem pozitivnější čísla. Docela optimisticky totiž vypadá i divize fotoaparátů, která navýšila zisky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5 Japonský trh s full frame CSC: Canon ohrožuje Sony, zabodoval i Lumix S5
Prodejní čísla z japonského trhu s full frame CSC fotoaparáty ukazují zajímavý vývoj. Canon díky novým modelům začíná ohrožovat Sony a dost se dařilo i Panasonicu díky jeho menšímu a lehčímu Lumixu S5.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M Viltrox uvedl objektivy 23mm F1.4 a 33mm F1.4 pro Canon EOS M
Společnost Viltrox rozšiřuje nabídku svých objektivů o nový model 23mm F1.4 pro Canon EOS M. Současně s tím se konečně dostává do prodeje i objektiv 33mm F1.4 pro již zmíněný APS-C CSC systém Canonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky Deepfakes útočí: AI pomáhala na fotkách "svlékat" ženy i mladé dívky
Deepfakes jsou velkou hrozbou pro politiku a manipulaci veřejným míněním falešnými fotografiemi a videi, ale zdaleka to nemusí skončit jen u toho. Objevil se např. bot, který "svlékal" ženy na dodaných snímcích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem Yongnuo představuje objektiv YN 35mm F2 S DF DSM s autofokusem
Společnost Yongnuo přichází na trh s novým pevným objektivem YN 35mm F2 S DF DSM. Ten je určen pro full frame těla s bajonetem Sony FE. Potěší přítomnost zaostřovacího motorku a přenosem EXIF informací.
25.10.2020, aktualita, Milan Šurkala