Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Pentax poodhalil novou vlajkovou loď APS-C DSLR

, , aktualita
Pentax poodhalil novou vlajkovou loď APS-C DSLR
Shigeru Wakashiro z Ricohu/Pentaxu se v rozhovoru rozpovídal o připravované vlajkové lodi zrcadlovek s APS-C čipem. Dokonce ukázal nejen černou, ale i stříbrnou verzi nového fotoaparátu. Ten se má chlubit vynikajícím hledáčkem.
Pentax poodhalil novou vlajkovou loď APS-C DSLR
Už dobře víme, že se Pentax chce soustředit jen na zrcadlovky a typický dojem z focení přes optický hledáček. Nyní se na internetu objevil přes 24 minut dlouhý rozhovor s jedním ze zástupců společnosti Ricoh. Byl jím Shigeru Wakashiro, který se podělil o několik informací o připravované APS-C zrcadlovce, která se stane novou vlajkovou lodí fotoaparátů Pentax s cropovaným senzorem. Tento model se ve videu také ukázal. Působivý má být především velkým hledáčkem s 1,05× zvětšením (0,7× po přepočtu), který je velmi jasný a má minimální zkreslení a vinětaci v rozích.
 
Nová vlajková loď APS DSLR od Pentaxu
 
Dozvěděli jsme se také, že bude mít nový snímač, který bude cílit nejen na výborné výsledky při vysokých citlivostech, ale také při nízkém ISO. Dále bylo zmíněno, že na rozdíl od dřívějších modelů, kdy se limitované stříbrné edice objevovaly až nějakou dobu po uvedení základní černé, tentokrát by se obě barevné kombinace měly představit najednou. Počítá se také se stříbrnými verzemi objektivů 70-200mm/2.8, 85mm/1.4 a 50mm/1.4.
 
Nová vlajková loď APS DSLR od Pentaxu
 
Pochválen byl také grip, joystick pro polohování AF bodu, velký stavový displej na horní straně přístroje, velmi tichá závěrka a těšit se lze také na dva sloty pro paměťové karty. Zatím ale nevíme, kdy se novinka představí.