www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Pentax uvádí stříbrnou K-1 II Silver Edition

Pentax uvádí stříbrnou K-1 II Silver Edition
, , aktualita
Ricoh/Pentax uvedl novou barevnou variantu zrcadlovky Pentax K-1 II. Jde o sérii Silver Edition a jak už napovídá název, bude ve stříbrné barvě. Tu dostane i trojice full frame objektivů, aby ladily s novou zrcadlovkou.
K oblíbeným
reklama
Pentax nedávno v rozhovoru prozradil, že chce přicházet častěji se stříbrnými verzemi svých fotoaparátů a objektivů. U Pentaxu K-1 II to při uvedení nestihl, takže se stříbrná verze představuje až nyní. U dalších fotoaparátů by to ale mělo být rovnou při uvedení novinky. Máme zde tedy nový Pentax K-1 II Silver Edition. V tomto případě půjde o limitovaný model, kde každý z nich bude mít sériové číslo v rámci této edice od 0000001 do 0001000.
 
Pentax K-1 II Silver Edition
 
Má jak stříbrné, tak i černé prvky, takže bude barevně ladit se stříbrnými i tradičními černými objektivy. V setu s fotoaparátem bude bateriový grip a dva náhradní akumulátory. Současně byly představeny i stříbrné verze tří objektivů, přičemž každý z nich se dočká jen 600 vyrobených kusů. Půjde o následující modely:
  • HD Pentax-D FA*50mm F1.4 SDM AW Silver Edition
  • HD Pentax-D FA*70-200mm F2.8 ED DC AW Silver Edition
  • HD Pentax-D FA*85mm F1.4 ED SDM AW Silver Edition
Ceny byly stanoveny na 1899,99 britských liber za stříbrnou K-1 II, 1199,99 liber za objektiv 50mm F1.4 a 2299,99 liber za telezoom 70-200mm F2.8. Všechny tyto verze budou dostupné od 25. září. Až v lednu 2021 se objeví stříbrná verze objektivu 85mm F1.4 za 1999,99 liber.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů