Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Pět ocenění EISA pro společnost Samsung

16.8.2013, Milan Šurkala, aktualita
Letošní ceny EISA byly pro společnost Samsung nadmíru úspěšné. Získala hned pět cen, z čehož první dvě ceny byly fotografické, další dvě putovaly na adresu mobilních zařízení a jedna pak pro smart televizi.
V letošních cenách EISA 2013-2014 zaznamenala společnost Samsung velký úspěch. Získala totiž pět ocenění. První putovala na adresu Evropského chytrého televizoru 2013-2014, kterým se stal Samsung řady UE55F8000. Díky integrované kameře může být ovládán pomocí gest, je možné ovládat jej pomocí hlasu nebo smartphonem a samozřejmě i běžným dálkovým ovládáním. Nabízí funkci S Recommendation a Smart Hub. To, že se jedná o multimediální centrum a ne jen televizi, dokládá i to, že je vybaven čtyřjádrovým procesorem pro běh všech možných aplikací.


Samsung Galaxy NX


Evropskou inovací v oblasti fotoaparátů se pro rok 2013-2014 stává Samsung Galaxy NX. Tento fotoaparát má obrovský 4,8" dotykový LCD displej. Nechybí možnost připojení přes datové sítě nebo Wi-Fi. Využít lze operačního systému Android 4.2.2. Porota EISA ocenila také přínos Samsungu na poli fotografie a konektivity s okolním světem.


Samsung NX300


Evropským CSC fotoaparátem se stal Samsung NX300. Ten nabízí APS-C senzor s rozlišením 20,3 megapixelů, hybridní autofokus a 3,3" AMOLED displej. Fotoaparát dále slibuje sekvenční snímání s rychlostí 8,6 fps a expoziční časy od 1/6000 sekundy. Nechybí ani bezdrátové připojení Wi-Fi s NFC a možností připojit se k smartphonu, tabletu nebo smart televizi.


Samsung Galaxy S4 mini


V krátkosti se podíváme i na nefotografické ceny. Evropským mobilním telefonem pro sociální sítě se stal Samsung Galaxy S4 mini. Má 4,3" AMOLED displej a hmotnost 107 gramů. Pohání jej dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz.


Samsung Galaxy S4


Evropským "zeleným" mobilním telefonem se pak stal Samsung Galaxy S4 s 13MPx fotoaparátem. Zde byly oceněno to, že se Samsungu podařilo vyrobit smartphone s velkým displejem s minimálními ekologickými dopady, má i nízkou spotřebu elektrické energie.

Zdroj: TZ Samsung


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.