Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Polariod uvádí instantní fotoaparát Now+ s prioritou clony

2.9.2021, Milan Šurkala, aktualita
Polaroid přichází s aktualizovanou verzí instantního fotoaparátu Now+. Novinka přináší několik nových filtrů, které lze namontovat před objektiv. Ten také dostal možnost ovládání clony, díky čemuž si lze hrát s expozičním časem.
Před 1,5 rokem představila společnost Polaroid nový instantní fotoaparát Now. Nyní přichází aktualizovaná verze Now+ s několika příjemnými změnami, které výrazně rozšiřují kreativní možnosti. V balení dostanete pět filtrů s různými efekty, které se dají nasadit před objektiv. Pokud jde o barvy, máme tu žlutou, oranžovou a modrou. Výčet doplňuje červený s efektem vinětace a k dispozici je také filtr "starburst".
 
Polaroid Now+
 
Další novinku ocení především ti, kteří si rádi hrají i s expozičním nastavením. Now+ totiž dostal Tripod Mode, Aperture Priority i Manual Mode. Ten první v podstatě využívá vlastnosti dalších, a tím je možnost nastavit hodnotu clony a případně i času s širšími rozsahy přes mobilní aplikaci. Maximem mohou být až 60minutové expozice dle hlavní stránky výrobce, technické specifikace v e-shopu nicméně hovoří o 1/200 až 1 sekundě z fotoaparátu a až 30 sekundách z prostředí aplikace. A poněvadž jde o Tripod Mode, nesmí chybět ani závit pro stativ.
 
Polaroid Now+ filtry
 
Fotoaparát má rozměry 150,16×112,2×95,48 mm a váží 457 gramů bez filmu. Napájen je akumulátorem Li-Ion. Objektiv má 102,35mm ohniskovou vzdálenost (40 mm po přepočtu, 40° úhel záběru), v close-up režimu pak 94,96 mm (35 mm po přepočtu, 41° úhel záběru - tyto přepočty trochu nesedí). Cena novinky byla stanovena na 149,99 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.