www.digimanie.cz
>
>

Polární Express při focení málem zabil ženu. Naštěstí jí jen rozpáral bundu

Polární Express při focení málem zabil ženu. Naštěstí jí jen rozpáral bundu
, , aktualita
Vlak Pere Marquette 1225, známý také jako Polární Express, je oblíbenou turistickou zajímavostí. Láká fotografy i kameramany, kteří ale mnohdy nedávají pozor. Jednu ženu před pár dny málem zabil, naštěstí stihla uskočit a přišla jen o bundu.
K oblíbeným
reklama
Mnozí lidé si při focení nedávají moc pozor a nejsou schopni domyslet, co vše se může stát v místech, kde se zrovna pohybují. Ohledně selfie jsme tu mělo už několik kuriózních příhod a jen mezi lety 2011 a 2017 se focení těchto snímků přisoudilo téměř 260 úmrtí (skutečné číslo bude patrně mnohem vyšší). Nemusí však jít jen o focení sebe sama, které může stát člověka život. Vlak Pere Marquette 1225, známý také jako Polární Expres ze stejnojmenného filmu, totiž byl před pár dny také málem strojem na smrt. Oblíbenou turistickou zajímavost si lidé velmi rádi fotí, ne každému ale dochází to, jak je vlak vlastně široký.
 
 
Přesvědčila se o tom jedna žena, která se rozhodla fotit jedoucí vlak z velmi těsné blízkosti. Nenapadlo ji totiž nic lepšího, než se postavit na kraj pražce, což je pochopitelně naprosto nedostatečná vzdálenost. Vlak totiž koleje přesahuje téměř o metr. Žena si svou chybu uvědomila překvapivě pozdě, uhýbat začala, až když byl vlak nějaké 2-3 metry od ní. Měla obrovské štěstí, že ji nenabral a jen zázrakem odešla s rozpáranou bundou, která se zachytila o jeden z výstupků na lokomotivě. Shiawassee County Sheriff Office tak na svém Facebooku zveřejnil toto video a opět varuje lidi, aby byli v dostatečné vzdálenosti alespoň 3 stop (0,9 metru). Poněvadž je trať soukromým územím a k přiblížení jsou určené jen přechody a přejezdy, hrozit může dokonce i pokuta a zatčení.
 
 
Titulní foto: autor Grp24 [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony Tokina uvádí objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE pro Sony
Tokina představuje nový produkt řady atx-m. Jde o portrétní objektiv atx-m 85mm f/1.8 FE a už podle názvu je jasné, že je určený pro full frame CSC fotoaparáty značky Sony. Potěšit má i docela rozumnou cenou.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů Senzor Canonu EOS RP dostal v DxOMark jen 85 bodů
Fotoaparát Canon EOS RP je poměrně oblíbeným full frame CSC díky své nízké ceně. Ta je umožněna i tím, že využívá starší hardware. A právě to se projevilo v nízkém výsledku v tradičním testu snímačů DxOMark.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů