www.digimanie.cz
>
>

Polární Express při focení málem zabil ženu. Naštěstí jí jen rozpáral bundu

Polární Express při focení málem zabil ženu. Naštěstí jí jen rozpáral bundu
, , aktualita
Vlak Pere Marquette 1225, známý také jako Polární Express, je oblíbenou turistickou zajímavostí. Láká fotografy i kameramany, kteří ale mnohdy nedávají pozor. Jednu ženu před pár dny málem zabil, naštěstí stihla uskočit a přišla jen o bundu.
K oblíbeným
reklama
Mnozí lidé si při focení nedávají moc pozor a nejsou schopni domyslet, co vše se může stát v místech, kde se zrovna pohybují. Ohledně selfie jsme tu mělo už několik kuriózních příhod a jen mezi lety 2011 a 2017 se focení těchto snímků přisoudilo téměř 260 úmrtí (skutečné číslo bude patrně mnohem vyšší). Nemusí však jít jen o focení sebe sama, které může stát člověka život. Vlak Pere Marquette 1225, známý také jako Polární Expres ze stejnojmenného filmu, totiž byl před pár dny také málem strojem na smrt. Oblíbenou turistickou zajímavost si lidé velmi rádi fotí, ne každému ale dochází to, jak je vlak vlastně široký.
 
 
Přesvědčila se o tom jedna žena, která se rozhodla fotit jedoucí vlak z velmi těsné blízkosti. Nenapadlo ji totiž nic lepšího, než se postavit na kraj pražce, což je pochopitelně naprosto nedostatečná vzdálenost. Vlak totiž koleje přesahuje téměř o metr. Žena si svou chybu uvědomila překvapivě pozdě, uhýbat začala, až když byl vlak nějaké 2-3 metry od ní. Měla obrovské štěstí, že ji nenabral a jen zázrakem odešla s rozpáranou bundou, která se zachytila o jeden z výstupků na lokomotivě. Shiawassee County Sheriff Office tak na svém Facebooku zveřejnil toto video a opět varuje lidi, aby byli v dostatečné vzdálenosti alespoň 3 stop (0,9 metru). Poněvadž je trať soukromým územím a k přiblížení jsou určené jen přechody a přejezdy, hrozit může dokonce i pokuta a zatčení.
 
 
Titulní foto: autor Grp24 [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala