Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Polární Express při focení málem zabil ženu. Naštěstí jí jen rozpáral bundu

8.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Vlak Pere Marquette 1225, známý také jako Polární Express, je oblíbenou turistickou zajímavostí. Láká fotografy i kameramany, kteří ale mnohdy nedávají pozor. Jednu ženu před pár dny málem zabil, naštěstí stihla uskočit a přišla jen o bundu.
Mnozí lidé si při focení nedávají moc pozor a nejsou schopni domyslet, co vše se může stát v místech, kde se zrovna pohybují. Ohledně selfie jsme tu mělo už několik kuriózních příhod a jen mezi lety 2011 a 2017 se focení těchto snímků přisoudilo téměř 260 úmrtí (skutečné číslo bude patrně mnohem vyšší). Nemusí však jít jen o focení sebe sama, které může stát člověka život. Vlak Pere Marquette 1225, známý také jako Polární Expres ze stejnojmenného filmu, totiž byl před pár dny také málem strojem na smrt. Oblíbenou turistickou zajímavost si lidé velmi rádi fotí, ne každému ale dochází to, jak je vlak vlastně široký.
 
 
Přesvědčila se o tom jedna žena, která se rozhodla fotit jedoucí vlak z velmi těsné blízkosti. Nenapadlo ji totiž nic lepšího, než se postavit na kraj pražce, což je pochopitelně naprosto nedostatečná vzdálenost. Vlak totiž koleje přesahuje téměř o metr. Žena si svou chybu uvědomila překvapivě pozdě, uhýbat začala, až když byl vlak nějaké 2-3 metry od ní. Měla obrovské štěstí, že ji nenabral a jen zázrakem odešla s rozpáranou bundou, která se zachytila o jeden z výstupků na lokomotivě. Shiawassee County Sheriff Office tak na svém Facebooku zveřejnil toto video a opět varuje lidi, aby byli v dostatečné vzdálenosti alespoň 3 stop (0,9 metru). Poněvadž je trať soukromým územím a k přiblížení jsou určené jen přechody a přejezdy, hrozit může dokonce i pokuta a zatčení.
 
 
Titulní foto: autor Grp24 [CC BY-SA 3.0], přes Wikimedia Commons


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.