www.digimanie.cz
>
>
>
>

Prezentace Samsungu nastínila 576MPx snímač v roce 2025

Prezentace Samsungu nastínila 576MPx snímač v roce 2025
, , aktualita
V rámci jedné z prezentací společnosti Samsung se objevil zajímavý slide, který ukazoval nejen minulost snímačů Samsungu, ale také jejich budoucnost. Za 4 roky by se měl objevit senzor s rozlišením 576 MPx.
K oblíbeným
reklama
Samsung už několikrát hovořil o tom, že chystá snímače s obřím rozlišením. Prozatím nejvyšší zmínkou bylo 600 MPx. Tento snímač měl být "pro všechny", nemělo by jít tedy o čip jen pro smartphony (pokud vůbec), ale mířen byl spíše na průmyslovou sféru, trh automotive a podobně. Další plány Samsungu nicméně nyní dostávají trochu jasnější obrysy.
 
Samsung logo
 
Na SEMI Europe Summit byla prezentace společnosti, kde na jednom ze slidů Samsung prezentoval historii snímačů i jejich budoucnost. Zatímco v roce 2000 byla používána technologie FSI a čipy měly 5,6µm pixely, o 10 let později přišly BSI čipy s 1,4µm pixely a o dalších 10 let později tu už máme 108MPx čip s 0,7µm velikostí pixelu. Samsung přitom letos přišel s ještě menší 0,64µm velikostí.
 
Prezentace ale ukázala i to, že pro rok 2025 se plánuje snímač s 576 MPx, který by měl nabídnout detaily srovnatelné s lidským okem. Samsung nicméně přiznává, že snímky z takového čipu mohou působit sice detailně, ale také neostře a nevýrazně, takže se má hledat rovnováha mezi velikostmi pixelů a kvalitou obrazu (úhlopříčka je tak velkou neznámou). Nadále se předpokládá, že tento čip zamíří spíše do průmyslu než spotřebitelské oblasti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři Podmořské video ukazuje pestrý noční život ve Středozemním moři
Středozemní moře ukrývá nádherný a pestrý život, to ostatně dokazují i záběry fotografa jménem Alexander Semenov, který zveřejnil zajímavé snímky a videa pořízené hluboko pod mořskou hladinou u břehů Itálie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii Série fotografií z dronu zachycuje módu 40. let a osamělost kvůli pandemii
Fotografie z dronu nabídnou netradiční úhel záběru, který se ale nemusí využívat jen při snímcích přírody. Brad Walls se pustil do uměleckého projektu, v němž na snímcích kombinuje módu 40. let a také pocity z pandemie.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala