www.digimanie.cz
>
>
>
>

Přichází nový makro objektiv Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S

Přichází nový makro objektiv Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S
, , aktualita
Druhým novým makro objektivem v nabídce společnosti Nikon pro APS-C i full frame senzory je model Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S. I v tomto případě tu máme až 1× zvětšení, ohnisková vzdálenost ale stoupla na 105 mm.
K oblíbeným
reklama
Nikon rozšířil nabídku o dva nové makro objektivy. Model MC 50mm f/2.8 jsme si už představili, nyní přichází na řadu Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S. Ten nabídne 105mm ohniskovou vzdálenost, což znamená úhly záběru 23°10' na full frame tělech a 15°20' na APS-C. Jeho světelnost má hodnotu F2,8, maximální hodnota 9lamelové irisové clony je F32. Při ostření na minimum se ale rozsah posune na F4,5 až F51. Optika objektivu se skládá ze 16 členů v 11 skupinách, v tomto počtu máme 3 ED členy, jeden asférický člen a byly použity i povrchové vrstvy Nano Crystal Coat, ARNEO Coat a přední člen má také fluorovou povrchovou úpravu, která zlepšuje odpuzování vody a nečistot.
 
Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S
 
Zaostřování je možné od 29 cm a objektiv takto dosahuje zvětšení 1:1. K dispozici je i omezovač zaostřovacího rozsahu pro případy, kdy např. není potřeba zkoušet zaostřování na krátkou vzdálenost. K ostření je využit krokový motorek STM. Objektiv má 140 mm na délku, 85 mm v průměru a podporuje 62mm filtry. Jeho hmotnost činí 630 gramů, proti modelu pro F-mount je tak dle Nikonu o 16 % lehčí. Máme zde programovatelný prstenec (např. pro ovládání clony nebo korekce expozice). Objektiv je odolný vůči prachu a vlhkosti. K dispozici je také optická stabilizace obrazu, která slibuje 4,5EV účinek. Na trh přijde koncem června za cenu 28490 Kč s DPH.
 
Zdroj: nikon.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala