Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax

15.5.2020, Milan Šurkala, aktualita
Zástupce společnosti Ricoh se v jednom rozhovoru rozpovídal o připravované novince, digitální zrcadlovce s APS-C senzorem. Má jít o novou vlajkovou loď s nadprůměrně velkým zvětšením hledáčku.
Ricoh a jeho zrcadlovky značky Pentax jsou poslední dobou trochu stranou zájmu. Zatímco ostatní firmy ve velkém začaly pracovat na CSC fotoaparátech, Pentax nadále razí cestu zrcadlovek a moc se o něm nemluví. Společnost dokonce tvrdí, že se DSLR vrátí na výsluní a móda CSC odezní. V září 2019 firma oznámila vývoj nové vlajkové lodi zrcadlovek v APS-C třídě a nyní jsme se v rozhovoru se zástupci společnosti dozvěděli i nějaké nové podrobnosti.
 
Pentax APS-C DSLR
 
Rozhovor se objevil na kanálu Ricoh Imaging a zástupce společnosti hovořil např. o tom, že se při vývoji hodně soustředili na hledáček, který má mít zvětšení srovnatelné s full frame zrcadlovkami. K tomu využili speciální skleněné členy a míří na 1,05× zvětšení (0,7× po přepočtu). To by na APS-C zrcadlovku byla skutečně slušná hodnota. Na druhou stranu, u CSC fotoaparátů je taková hodnota běžná a nezřídka mají tyto fotoaparáty ještě vyšší zvětšení.
 
 
Dále se máme těšit na senzor oka, který automaticky zhasne hlavní displej při přiblížení oka k hledáčku. Také očnice je o zhruba 3 mm delší, takže si člověk nosem neťuká tak moc do displeje jako u předchozích typů. Zároveň se hovořilo i o zlepšení průběžného ostření a sledování objektu. K dispozici bude i nový bateriový grip s optimalizovaným ovládáním. Více informací bohužel nepadlo, a tak budeme muset stále čekat. Fotoaparát by se ale měl objevit ještě letos.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.