www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax
, , aktualita
Zástupce společnosti Ricoh se v jednom rozhovoru rozpovídal o připravované novince, digitální zrcadlovce s APS-C senzorem. Má jít o novou vlajkovou loď s nadprůměrně velkým zvětšením hledáčku.
K oblíbeným
reklama
Ricoh a jeho zrcadlovky značky Pentax jsou poslední dobou trochu stranou zájmu. Zatímco ostatní firmy ve velkém začaly pracovat na CSC fotoaparátech, Pentax nadále razí cestu zrcadlovek a moc se o něm nemluví. Společnost dokonce tvrdí, že se DSLR vrátí na výsluní a móda CSC odezní. V září 2019 firma oznámila vývoj nové vlajkové lodi zrcadlovek v APS-C třídě a nyní jsme se v rozhovoru se zástupci společnosti dozvěděli i nějaké nové podrobnosti.
 
Pentax APS-C DSLR
 
Rozhovor se objevil na kanálu Ricoh Imaging a zástupce společnosti hovořil např. o tom, že se při vývoji hodně soustředili na hledáček, který má mít zvětšení srovnatelné s full frame zrcadlovkami. K tomu využili speciální skleněné členy a míří na 1,05× zvětšení (0,7× po přepočtu). To by na APS-C zrcadlovku byla skutečně slušná hodnota. Na druhou stranu, u CSC fotoaparátů je taková hodnota běžná a nezřídka mají tyto fotoaparáty ještě vyšší zvětšení.
 
 
Dále se máme těšit na senzor oka, který automaticky zhasne hlavní displej při přiblížení oka k hledáčku. Také očnice je o zhruba 3 mm delší, takže si člověk nosem neťuká tak moc do displeje jako u předchozích typů. Zároveň se hovořilo i o zlepšení průběžného ostření a sledování objektu. K dispozici bude i nový bateriový grip s optimalizovaným ovládáním. Více informací bohužel nepadlo, a tak budeme muset stále čekat. Fotoaparát by se ale měl objevit ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů