www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax
, , aktualita
Zástupce společnosti Ricoh se v jednom rozhovoru rozpovídal o připravované novince, digitální zrcadlovce s APS-C senzorem. Má jít o novou vlajkovou loď s nadprůměrně velkým zvětšením hledáčku.
K oblíbeným
reklama
Ricoh a jeho zrcadlovky značky Pentax jsou poslední dobou trochu stranou zájmu. Zatímco ostatní firmy ve velkém začaly pracovat na CSC fotoaparátech, Pentax nadále razí cestu zrcadlovek a moc se o něm nemluví. Společnost dokonce tvrdí, že se DSLR vrátí na výsluní a móda CSC odezní. V září 2019 firma oznámila vývoj nové vlajkové lodi zrcadlovek v APS-C třídě a nyní jsme se v rozhovoru se zástupci společnosti dozvěděli i nějaké nové podrobnosti.
 
Pentax APS-C DSLR
 
Rozhovor se objevil na kanálu Ricoh Imaging a zástupce společnosti hovořil např. o tom, že se při vývoji hodně soustředili na hledáček, který má mít zvětšení srovnatelné s full frame zrcadlovkami. K tomu využili speciální skleněné členy a míří na 1,05× zvětšení (0,7× po přepočtu). To by na APS-C zrcadlovku byla skutečně slušná hodnota. Na druhou stranu, u CSC fotoaparátů je taková hodnota běžná a nezřídka mají tyto fotoaparáty ještě vyšší zvětšení.
 
 
Dále se máme těšit na senzor oka, který automaticky zhasne hlavní displej při přiblížení oka k hledáčku. Také očnice je o zhruba 3 mm delší, takže si člověk nosem neťuká tak moc do displeje jako u předchozích typů. Zároveň se hovořilo i o zlepšení průběžného ostření a sledování objektu. K dispozici bude i nový bateriový grip s optimalizovaným ovládáním. Více informací bohužel nepadlo, a tak budeme muset stále čekat. Fotoaparát by se ale měl objevit ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek V norském obchodě je možné hrát šachy s fototechnikou namísto figurek
Fotografický obchod v Norsku na sebe přitáhl pozornost díky netradiční atrakci, kterou zveřejnil na Instagramu. V prodejně postavili velkou šachovnici, na které je možné hrát místo figurek s fotografickým vybavením.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu Sony Alpha 1 přináší 8K video i hledáček OLED 9,44M bez blackoutu
Konkurence na trhu full frame CSC sílí a Sony chce mít nejlepší CSC na trhu. Tím se má stát Alpha 1. Nový fotoaparát přinese 50MPx vrstvený čip, podporu 8K videa, přičemž i to je s oversamplingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů
Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle Fotografka vytváří minimalistické autoportréty v zrcadle
I s minimem rekvizit je možné vytvořit celou sérii zajímavých fotografií. Fotografka Ziqian Liu se tímto heslem řídí při tvorbě svého projektu, v němž při fotografování autoportrétů pracuje s odrazy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru Leica M10-P Reporter dostává grip z kevlaru
Leica představila speciální limitovanou edici svého dálkoměrného fotoaparátu M10-P Reporter. Novinka sází na nenápadný vzhled v khaki barvě a přidává grip z kevlarových vláken. Ten má časem blednout a dát fotoaparátu jedinečnou patinu.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem Sony zítra představí novinky, možná i full frame RX se zakřiveným čipem
Zítra společnost Sony představí jednu nebo možná několik fotografických novinek, na které láká novým teaserem. Spekuluje se, že by mezi nimi mohl být první fotoaparát značky se zakřiveným senzorem.
25.1.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů