www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax
, , aktualita
Zástupce společnosti Ricoh se v jednom rozhovoru rozpovídal o připravované novince, digitální zrcadlovce s APS-C senzorem. Má jít o novou vlajkovou loď s nadprůměrně velkým zvětšením hledáčku.
K oblíbeným
reklama
Ricoh a jeho zrcadlovky značky Pentax jsou poslední dobou trochu stranou zájmu. Zatímco ostatní firmy ve velkém začaly pracovat na CSC fotoaparátech, Pentax nadále razí cestu zrcadlovek a moc se o něm nemluví. Společnost dokonce tvrdí, že se DSLR vrátí na výsluní a móda CSC odezní. V září 2019 firma oznámila vývoj nové vlajkové lodi zrcadlovek v APS-C třídě a nyní jsme se v rozhovoru se zástupci společnosti dozvěděli i nějaké nové podrobnosti.
 
Pentax APS-C DSLR
 
Rozhovor se objevil na kanálu Ricoh Imaging a zástupce společnosti hovořil např. o tom, že se při vývoji hodně soustředili na hledáček, který má mít zvětšení srovnatelné s full frame zrcadlovkami. K tomu využili speciální skleněné členy a míří na 1,05× zvětšení (0,7× po přepočtu). To by na APS-C zrcadlovku byla skutečně slušná hodnota. Na druhou stranu, u CSC fotoaparátů je taková hodnota běžná a nezřídka mají tyto fotoaparáty ještě vyšší zvětšení.
 
 
Dále se máme těšit na senzor oka, který automaticky zhasne hlavní displej při přiblížení oka k hledáčku. Také očnice je o zhruba 3 mm delší, takže si člověk nosem neťuká tak moc do displeje jako u předchozích typů. Zároveň se hovořilo i o zlepšení průběžného ostření a sledování objektu. K dispozici bude i nový bateriový grip s optimalizovaným ovládáním. Více informací bohužel nepadlo, a tak budeme muset stále čekat. Fotoaparát by se ale měl objevit ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0 Mitakon má tři nové cine objektivy se světelností T1,0
Natáčení videa je stále významnější funkcí moderních fotoaparátů a pro profesionální nasazení jsou vyráběny optimalizované objektivy. Takové má v nabídce i Mitakon. Ten představil hned trojici MFT objektivů se světelností T1,0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala