www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax

Ricoh chystá novou vlajkovou loď APS-C zrcadlovek Pentax
, , aktualita
Zástupce společnosti Ricoh se v jednom rozhovoru rozpovídal o připravované novince, digitální zrcadlovce s APS-C senzorem. Má jít o novou vlajkovou loď s nadprůměrně velkým zvětšením hledáčku.
K oblíbeným
reklama
Ricoh a jeho zrcadlovky značky Pentax jsou poslední dobou trochu stranou zájmu. Zatímco ostatní firmy ve velkém začaly pracovat na CSC fotoaparátech, Pentax nadále razí cestu zrcadlovek a moc se o něm nemluví. Společnost dokonce tvrdí, že se DSLR vrátí na výsluní a móda CSC odezní. V září 2019 firma oznámila vývoj nové vlajkové lodi zrcadlovek v APS-C třídě a nyní jsme se v rozhovoru se zástupci společnosti dozvěděli i nějaké nové podrobnosti.
 
Pentax APS-C DSLR
 
Rozhovor se objevil na kanálu Ricoh Imaging a zástupce společnosti hovořil např. o tom, že se při vývoji hodně soustředili na hledáček, který má mít zvětšení srovnatelné s full frame zrcadlovkami. K tomu využili speciální skleněné členy a míří na 1,05× zvětšení (0,7× po přepočtu). To by na APS-C zrcadlovku byla skutečně slušná hodnota. Na druhou stranu, u CSC fotoaparátů je taková hodnota běžná a nezřídka mají tyto fotoaparáty ještě vyšší zvětšení.
 
 
Dále se máme těšit na senzor oka, který automaticky zhasne hlavní displej při přiblížení oka k hledáčku. Také očnice je o zhruba 3 mm delší, takže si člověk nosem neťuká tak moc do displeje jako u předchozích typů. Zároveň se hovořilo i o zlepšení průběžného ostření a sledování objektu. K dispozici bude i nový bateriový grip s optimalizovaným ovládáním. Více informací bohužel nepadlo, a tak budeme muset stále čekat. Fotoaparát by se ale měl objevit ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů