www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW

Ricoh představil HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW
, , aktualita
Ricoh už několikrát hovořil o příchodu vysoce světelného pevného objektivu HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW. Nyní se oficiálně představuje a nabídne např. výkonnější zaostřovací motorek SDM.
K oblíbeným
reklama
V roadmapách společnosti Ricoh se několikrát objevil objektiv HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW a nyní se oficiálně představuje. Nabídne 85mm reálnou ohniskovou vzdálenost, což na APS-C tělech znamená přepočtených cca 130 mm. V řeči úhlů záběru je to 28,5°, resp. 19°. Objektiv potěší velmi dobrou světelností F1,4, irisová clona s 9 lamelami pak dovolí zaclonění maximálně na F16. Výrobce slibuje, že od F1,4 do F2,8 má pravidelný kruhový otvor. Novinka se skládá z 12 optických členů v 10 skupinách, jsou tu 3 Super ED členy a jeden lisovaný asférický.
 
HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 ED SDM AW
 
K zaostřování tu slouží ultrazvukový motorek SDM, který má o 30 % vyšší točivý moment než motorek v objektivu 50mm F1.4. Maximální dosažitelné zvětšení činí 0,12× při minimální vzdálenosti 85 cm. Objektiv má 95 mm v průměru a 123,5 mm na délku. Má poměrně vysokou hmotnost 1255 gramů. Využívá pak filtry s 82mm průměrem. Potěší utěsnění na 8 místech a s tím i konstrukce odolná nepříznivému počasí. Pro potlačení odlesků a světelných závojů tu máme povrchové vrstvy HD a SP Coating. V prodeji bude od poloviny června za cenu $1899.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky Vogue a Annie Leibovitz pod palbou kvůli fotkám černošské gymnastky
Uznávaná fotografka Annie Leibovitz si to tentokrát pořádně slízla a magazín Vogue, kde se její fotografie objevily, také. Za vše mohou fotky černošské gymnastky Simone Biles, které podle reakcí lidi měla raději fotit černoška. Ta by prý věděla jak na to.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny Kodak Alaris opět prodává, část z PPF míří do Číny
Kdysi slavný Kodak je dnes už téměř historií. Zbytky společnosti už byly dávno rozděleny, prodány a nyní došlo k dalšímu prodeji. Z Kodaku Alaris a jeho další části PPF byl vyčleněn další díl, který nyní putuje do Číny.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením Canon EOS R5 může mít problémy s chlazením
Nový fotoaparát Canon EOS R5 je jedinečný svou schopností natáčet 8K video, nicméně překvapil relativně malým tělem a absencí pokročilého chlazení. Dle technických specifikací Canonu je viditelné, že mu přehřívání nemusí být úplně cizí.
13.7.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x Canon přichází s novými telekonvertory pro systém EOS R: 1.4x a 2x
Ve velké smršti novinek společnosti Canon se objevily také dva nové telekonvertory pro systém EOS R (bajonet RF). Ty nabízí 1,4× a 2× prodloužení ohniskové vzdálenosti se zachováním autofokusu, stabilizace i odolnosti.
12.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300 Canon uvedl A3+ fototiskárnu imagePROGRAF PRO-300
Novinkou ve výrobním programu společnosti Canon je i A3+ fototiskárna imagePROGRAF PRO-300. Má celkem 9 barevných inkoustů + Chroma Optimiser a schopnost využívat záložní trysky v případě problémů s jinými.
11.7.2020, aktualita, Milan Šurkala