www.digimanie.cz
>
>
>
>

Roadmapa Nikonu prozrazuje světelnou 85 a nové teleobjektivy

Roadmapa Nikonu prozrazuje světelnou 85 a nové teleobjektivy
, , aktualita
Společnost Nikon vydala aktualizovanou roadmapu pouhé 3 měsíce po té poslední. Těšit se může na nový světelný 85mm objektiv i dva nové teleobjektivy. To ale zdaleka není všechno, co nás čeká.
K oblíbeným
reklama
Nikon přichází s další roadmapou objektivů pro systém Nikon Z. Tu poslední představil teprve v červenci, takže změny přichází už pouhé 3 měsíce poté. Nic nebylo vyškrtnuto, a tak tu máme nadále 28mm a 40mm pancaky, makro objektivy 50mm a 105mm S-Line, dále také základní zoom 24-105mm S-Line, telezoom 100-400mm S-Line a 200-600mm. Pro formát DX tu čeká ultrazoom 18-140mm.
 
Roadmapa Nikonu 10/2020
 
Nově se tu ale objevují další tři objektivy. Jedním z nich bude světelnější 85mm objektiv řady S-Line. Není jasné, jakou bude mít světelnost, ale pozice v tabulce napovídá, že by mohlo jít o F1,4 nebo možná ještě pravděpodobněji o F1,2. Dalšími novinkami mají být pevné teleobjektivy 400mm S-Line a 600mm S-Line.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala