Rode má pro vloggery nové bezdrátové mikrofony Wireless GO II

Rode má pro vloggery nové bezdrátové mikrofony Wireless GO II
, , aktualita
Vlogging zažívá v posledních letech boom a s tím se mění i příslušenství, která se kupují k fotoaparátům. Mnohem častěji najde využití externí mikrofon a společnost Rode proto přichází s další generací Wireless GO II.
K oblíbeným
reklama
Počet fotoaparátů zaměřených na vlogging stoupá (včera jsme např. psali o Canonu EOS M50 Mark II) a zdířka pro externí mikrofon je čím dál častějším jevem. Rode proto připravilo novou generaci svého externího mikrofonu Wireless GO II. Dostanete přijímač a dva klipové mikrofony, které mají dosah až 200 metrů při přímé viditelnosti. Audio je zasíláno šifrovaně (128bitovým šifrováním) přes 2,4GHz spojení, každý z mikrofonů má ale i vlastní paměť pro 24 hodin audia, kdyby byl problém s bezdrátovým přenosem. Díky dvěma mikrofonům lze např. natáčet rozhovory dvou osob.
 
Rode Wireless GO II
 
Wireless GO II má 3,5mm jack (TRS), takže se dá připojit k fotoaparátu, nicméně k dispozici je i kabel USB-C pro připojení k telefonu nebo tabletu. Kdo by nechtěl, aby byla vidět mikrofonová krabička vážící 31 gramů, může k ní jackem připojit klasický malý klipový mikrofon, který se tak stane bezdrátovým. Akumulátor vydrží na 7 hodin záznamu. Pokud jde o cenu, ta je 279 britských liber (8500 Kč).
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik