Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Rode uvedlo nové mikrofony Wireless ME pro fotoaparáty i smartphony

2.4.2023, Milan Šurkala, aktualita
Rode uvedlo nové mikrofony Wireless ME pro fotoaparáty i smartphony
Rode je známý výrobce mikrofonů a dalšího audio příslušenství. Nyní rozšířil svou nabídku o nový model Wireless ME, který je určen zejména pro fotoaparáty a telefony, využít se ale dá i k počítači. Mikrofony jsou v přijímači i vysílači.
Vloggeři, ale nejen oni, mohou uvítat nové mikrofony společnosti Rode. Jde o kompaktní modely Wireless ME, které vychází z podobných verzí Wireless GO II. Máme tu funkci GainAssist (pro vyvážení zvuku) a kvalitní mikrofony ve vysílači i přijímači. K bezdrátovému přenosu je využit systém na frekvenci 2,4 GHz, dosah je přes 100 metrů a využito je i 128bitové šifrování dat. Rode si zakládá na snadné konfiguraci, a tak by mělo veškeré nastavování spočívat jen v tom, že se přijímač zapne do telefonu, fotoaparátu nebo jiného nahrávacího zařízení, vysílač s mikrofonem na osobu, kterou chcete nahrávat, a vše by mělo fungovat automaticky. Obě zařízení jsou totiž od výroby spárována.
 
Rode Wireless ME
 
V balení jsou i všechny potřebné kabely, klipy a další příslušenství. Rode Wireless ME má fungovat s fotoaparáty, počítači, ale i telefony s operačním systémem Android a iOS (mikrofon má tradiční 3pólovou koncovku TRS pro mikrofony).  Možné je systém rozšířit o druhý vysílač a celkem je tak možné zaznamenávat zvuk ze 3 mikrofonů najednou (mikrofon je i v přijímači). Zařízení má vestavěný lithiový akumulátor, který má vydržet na 7 hodin provozu. 
 
Rode Wireless ME
 
Pokud jde o audio vlastnosti, tak jde o všesměrový mikrofon podporující rozsah frekvencí od 20 Hz do 20 kHz s dynamickým rozsahem 100 dB. Zvládá 24bitový záznam se vzorkovací frekvencí 48 kHz. Jak přijímač, tak vysílač váží 32 gramů, rozměry jsou 44×45,3×18,3 mm. Cena je u nás 4290 Kč, což je výrazně méně než u Wireless GO II, který obvykle vyjde na 6500-7200 Kč (ten obsahuje dva vysílače, vlastní paměť pro 40 hodin záznamu).
 
Rode Wireless ME
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.