reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom

8.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
Smartphony Samsung Galaxy řady S byly vždy mezi těmi nejlepšími fotomobily na trhu. Poslední dobou toho dosahovaly zejména díky rozumně velkým senzorům s malým rozlišením, a tedy i nízkým šumem. Nový Galaxy S11 by měl ale celý koncept focení u této řady převrátit naruby. Už před měsícem se spekulovalo, že dostane nový 108MPx senzor s velkou 1/1,33" úhlopříčkou vyvinutý ve spolupráci s Xiaomi. Nejnovější zprávy toto opět potvrzují a vypadá to, že se tak skutečně stane. Díky technologii TetraCell (slučování čtyř pixelů do jednoho) by ale z telefonu měly padat snímky s 27MPx rozlišením.
 
Samsung logo
 
Dále se ale hovoří o tom, že zde bude ultraširokoúhlý modul a teleobjektiv s 5× optickým zoomem (ve srovnání se základním modulem). Aby toho nebylo málo, má tu být i ToF (Time of Flight) snímač pro snímání hloubkové informace pro fotografie s rozmazaným pozadím i pro rozšířenou realitu.
 
Galaxy S11 má mít nový procesor Qualcomm Snapdragon 865 s modemem Snapdragon X55 5G, který bude podporovat rychlé mobilní připojení 5G. Tento procesor podporuje zpracovávání 8K videa, o kterém se v souvislosti s Galaxy S11 už mluvilo, takže je skutečně možné, že se něčeho takového dočkáme (byť využitelnost něčeho takového je značně diskutabilní). Pokud jde o Galaxy S11 Plus, opět se hovoří o 6,9" displeji, dodává se také to, že má mít obnovovací frekvenci 120 Hz a pro tento telefon má být použit 5000mAh akumulátor (minule se tvrdilo 4800 mAh).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama