www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom

Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
, , aktualita
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
K oblíbeným
reklama
Smartphony Samsung Galaxy řady S byly vždy mezi těmi nejlepšími fotomobily na trhu. Poslední dobou toho dosahovaly zejména díky rozumně velkým senzorům s malým rozlišením, a tedy i nízkým šumem. Nový Galaxy S11 by měl ale celý koncept focení u této řady převrátit naruby. Už před měsícem se spekulovalo, že dostane nový 108MPx senzor s velkou 1/1,33" úhlopříčkou vyvinutý ve spolupráci s Xiaomi. Nejnovější zprávy toto opět potvrzují a vypadá to, že se tak skutečně stane. Díky technologii TetraCell (slučování čtyř pixelů do jednoho) by ale z telefonu měly padat snímky s 27MPx rozlišením.
 
Samsung logo
 
Dále se ale hovoří o tom, že zde bude ultraširokoúhlý modul a teleobjektiv s 5× optickým zoomem (ve srovnání se základním modulem). Aby toho nebylo málo, má tu být i ToF (Time of Flight) snímač pro snímání hloubkové informace pro fotografie s rozmazaným pozadím i pro rozšířenou realitu.
 
Galaxy S11 má mít nový procesor Qualcomm Snapdragon 865 s modemem Snapdragon X55 5G, který bude podporovat rychlé mobilní připojení 5G. Tento procesor podporuje zpracovávání 8K videa, o kterém se v souvislosti s Galaxy S11 už mluvilo, takže je skutečně možné, že se něčeho takového dočkáme (byť využitelnost něčeho takového je značně diskutabilní). Pokud jde o Galaxy S11 Plus, opět se hovoří o 6,9" displeji, dodává se také to, že má mít obnovovací frekvenci 120 Hz a pro tento telefon má být použit 5000mAh akumulátor (minule se tvrdilo 4800 mAh).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
20.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček Fujifilm X-Pro3 má asi problém, uživatelé si stěžují na vadný hledáček
Nový CSC fotoaparát Fujifilm X-Pro3 má patrně nemalý problém. Stále větší množství uživatelů si totiž stěžuje na problematické chování elektronického hledáčku, jehož jas není konzistentní a přeskakuje.
19.1.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z Techart TZC-01: adaptér objektivů Canon EF na Nikon Z
Techart představil další zajímavý adaptér. Tentokrát jde o model TZC-01, který je určen pro fotoaparáty Nikon Z a umožňuje použití objektivů Canon EF. Navíc podporuje kompletní komunikaci s tělem, tedy i stabilizaci, autofokus a další.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář