www.digimanie.cz
>
>
>

Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom

Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
, , aktualita
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
K oblíbeným
reklama
Smartphony Samsung Galaxy řady S byly vždy mezi těmi nejlepšími fotomobily na trhu. Poslední dobou toho dosahovaly zejména díky rozumně velkým senzorům s malým rozlišením, a tedy i nízkým šumem. Nový Galaxy S11 by měl ale celý koncept focení u této řady převrátit naruby. Už před měsícem se spekulovalo, že dostane nový 108MPx senzor s velkou 1/1,33" úhlopříčkou vyvinutý ve spolupráci s Xiaomi. Nejnovější zprávy toto opět potvrzují a vypadá to, že se tak skutečně stane. Díky technologii TetraCell (slučování čtyř pixelů do jednoho) by ale z telefonu měly padat snímky s 27MPx rozlišením.
 
Samsung logo
 
Dále se ale hovoří o tom, že zde bude ultraširokoúhlý modul a teleobjektiv s 5× optickým zoomem (ve srovnání se základním modulem). Aby toho nebylo málo, má tu být i ToF (Time of Flight) snímač pro snímání hloubkové informace pro fotografie s rozmazaným pozadím i pro rozšířenou realitu.
 
Galaxy S11 má mít nový procesor Qualcomm Snapdragon 865 s modemem Snapdragon X55 5G, který bude podporovat rychlé mobilní připojení 5G. Tento procesor podporuje zpracovávání 8K videa, o kterém se v souvislosti s Galaxy S11 už mluvilo, takže je skutečně možné, že se něčeho takového dočkáme (byť využitelnost něčeho takového je značně diskutabilní). Pokud jde o Galaxy S11 Plus, opět se hovoří o 6,9" displeji, dodává se také to, že má mít obnovovací frekvenci 120 Hz a pro tento telefon má být použit 5000mAh akumulátor (minule se tvrdilo 4800 mAh).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády Video: Silný vítr v Austrálii vytvořil obrácené vodopády
Někdy se povede zachytit na video nebo na fotografii zajímavé úkazy, které způsobí přírodní živly. V národním parku v Austrálii před několika dny nastaly příhodné povětrnostní podmínky, aby vznikly "vodopády naopak". 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75 Meike uvádí levný objektiv 25mm F1.8 za pouhých $75
Další novinkou společnosti Meike pro CSC fotoaparáty je objektiv 25mm F1.8. Ten bude stát pouhých 75 USD. Nabídne manuální zaostřování a velmi kompaktní konstrukci s hmotností jen 170 gramů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5 Samyang představil 4 video objektivy se světelností F1.5
Natáčení videa pomocí fotoaparátů je stále více a více populární, a tak Samyang rozšiřuje nabídku svých VDSLR objektivů optimalizovaných pro video o nové verze se světelností T1.5. Máme tu 24mm, 35mm, 50mm i 85mm varianty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm Tamron si patentoval ultrazoomy včetně extrémního 18-500mm
Společnost Tamron podala několik patentů na nové ultrazoomové objektivy, mezi nimiž byl krátkorozsahový model 18-100mm F3.5-5.6 i doslova extrémní objektiv 18-500mm s více než 26× optickým zoomem, papírově dokonce 28násobným.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto Autofokus pro manuální objektivy Leica M: adaptér Fotodiox Pro Pronto
Použití objektivů s manuálním zaostřováním může být občas poněkud nepohodlné. Proto se vymýšlí adaptéry, které by jim měli přinést funkci autofokusu. Jednou z novinek je zahájení prodeje adaptéru Fotodiox Pro Pronto pro objektivy Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala