Samsung má pracovat na 250MPx ISOCELL čipu pro smartphony

Samsung má pracovat na 250MPx ISOCELL čipu pro smartphony
, , aktualita
Samsung hodlá navýšit rozlišení snímačů ve svých chytrých telefonech o dalších mnoho desítek megapixelů. Ve vývoji má totiž být nový mobilní snímač ISOCELL, jehož rozlišení údajně dosáhne hodnoty 250 MPx.
K oblíbeným
reklama
Zatímco se minulý týden hovořilo o tom, že Samsung chce vytvořit 600MPx snímač "pro všechny" (tedy spíše pro průmyslové využití než pro smartphony), nyní se objevují prozatím nepotvrzené zprávy, že se pro telefony chystá další výrazné zvýšení rozlišení. Zatímco 600MPx jsou spíše jen záměrem do budoucna, nový čip ISOCELL pro smartphony by již měl být ve vývoji. Hovoří se o velmi vysokém rozlišení 250 MPx a velké úhlopříčce.
 
Samsung ISOCELL čip
 
To by znamenalo rozlišení zhruba okolo 18250×13700 pixelů při poměru stran 4:3, resp. cca 19370×12910 pixel při poměru 3:2. Za předpokladu, že by tu Samsung použil prozatím své nejmenší 0,7µm pixely, velikost čipu by byla 12,8×9,6 mm (resp. 13,6×9,0 mm), což přibližně odpovídá úhlopříčce snímačů typu 1,0". Jak velké pixely ale Samsung využije, to prozatím nevíme. Předpokládá se, že nové high-endové Samsungy (Galaxy S21?) využijí cca 150MPx čip a nový 250MPx model by se mohl objevit v příštím roce v novém Galaxy Note.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět Nikon je sotva v zisku, fotodivize je ve ztrátě a bude se propouštět
Společnost Nikon vydala se zpožděním zprávu o svém hospodaření za minulý rok. Není to příliš pozitivní čtení, zejména pokud se týče divize fotoaparátů. Bude se tak dále optimalizovat a hledat alternativní cesty.
30.5.2020, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů