Samsung má pracovat na 250MPx ISOCELL čipu pro smartphony

Samsung má pracovat na 250MPx ISOCELL čipu pro smartphony
, , aktualita
Samsung hodlá navýšit rozlišení snímačů ve svých chytrých telefonech o dalších mnoho desítek megapixelů. Ve vývoji má totiž být nový mobilní snímač ISOCELL, jehož rozlišení údajně dosáhne hodnoty 250 MPx.
K oblíbeným
reklama
Zatímco se minulý týden hovořilo o tom, že Samsung chce vytvořit 600MPx snímač "pro všechny" (tedy spíše pro průmyslové využití než pro smartphony), nyní se objevují prozatím nepotvrzené zprávy, že se pro telefony chystá další výrazné zvýšení rozlišení. Zatímco 600MPx jsou spíše jen záměrem do budoucna, nový čip ISOCELL pro smartphony by již měl být ve vývoji. Hovoří se o velmi vysokém rozlišení 250 MPx a velké úhlopříčce.
 
Samsung ISOCELL čip
 
To by znamenalo rozlišení zhruba okolo 18250×13700 pixelů při poměru stran 4:3, resp. cca 19370×12910 pixel při poměru 3:2. Za předpokladu, že by tu Samsung použil prozatím své nejmenší 0,7µm pixely, velikost čipu by byla 12,8×9,6 mm (resp. 13,6×9,0 mm), což přibližně odpovídá úhlopříčce snímačů typu 1,0". Jak velké pixely ale Samsung využije, to prozatím nevíme. Předpokládá se, že nové high-endové Samsungy (Galaxy S21?) využijí cca 150MPx čip a nový 250MPx model by se mohl objevit v příštím roce v novém Galaxy Note.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX Irix uvádí objektiv 45mm F1.4 pro středoformát Fujifilm GFX
Společnost Irix přichází s dalším novým objektivem. Tentokrát jde o novinku určenou pro středoformátový systém Fujifilm GFX. Objektiv 45mm F1.4 tak nabídne opravdu velmi malou hloubku ostrosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami Umělec si ve zpomalených záběrech rozbíjí o obličej balónky s barvami
Vysokorychlostní kamera umožnila umělci jménem Ben Ouaniche zachytit balónky naplněné tekutými barvami, které si nechal rozbíjet o obličej. Ve videu je možné vidět míchání jednotlivých barev ve zpomalených záběrech.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu Canon přiznává, že EOS R5 má 8K video hlavně kvůli marketingu
Takeshi Tokura poskytl rozhovor pro server Toyo Keizai, kde přiznal jednu zajímavou věc. 8K videosekvence u full frame CSC fotoaparátu Canon EOS R5 byly především marketingovým tahákem. Canon chtěl být prvním s 8K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery Godox CL10: vícebarevné světlo pro youtubery
Další novinkou od společnosti Godox je LED světlo CL10. To je určeno zejména pro youtubery a jiné influencery, kterým nabízí mnoho různých barevných efektů. Je libo blesky, svíčku, oheň nebo policejní sirénu?
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR Samyang představil širokoúhlý 14mm T3.1 Mark II VDSLR
Společnost Samyang představila druhou generaci svých objektivů VDSLR pro natáčení videa. Původní čtveřici ohlášených objektivů nyní rozšiřuje pátý model, extrémně širokoúhlý objektiv 14mm T3.1 Mark II.
21.1.2021, aktualita, Milan Šurkala