Samsung vysvětluje Smart-ISO u svých čipů ISOCELL

Samsung vysvětluje Smart-ISO u svých čipů ISOCELL
, , aktualita
Společnost Samsung vyrábí své mobilní čipy ISOCELL a ty novější disponují technologií Smart-ISO. Ta dovoluje pořizovat snímky s různým nastavením ISO pro různé pixely. Nyní vysvětluje, jak to celé vlastně funguje.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung už sice nevyrábí fotoaparáty, velmi činná je ale na poli mobilní fotografie. Vyvíjí nejen pro své telefony snímače ISOCELL, které se mohou chlubit několika zajímavými technologiemi, jež vylepšují schopnosti snímačů. Ty pak mohou dosahovat v některých parametrech lepší výsledky, než by napovídala jejich úhlopříčka. Dynamický rozsah i šum ve vyšších citlivostech je např. vylepšován technologií Smart-ISO. Nové čipy ISOCELL (např. HM3) mají totiž duální nativní ISO, což je technologie, kterou najdeme např. na některých fotoaparátech orientovaných na video (např. Panasonic Lumix S1H/S1/S5). Díky tomu se čip může přepínat mezi dvěma obvody ovlivňující zisk signálu. Jedním z projevů duálního ISO je nižší šum a vyšší DR na druhé vysoké nativní ISO citlivosti.
 
 
Toto najdeme i u mobilních čipů Samsung, které umožňují části pixelů fungovat s nižší citlivostí a části pixelů s vyšší. V jedné expozici je tak čip schopen získat podexponovaný snímek, který dodá kresbu silně exponovaným místům a zabrání tak přepalům, stejně tak ale získá i přeexponovaný snímek, který má více kresby ve stínech, které se netopí v černé barvě. Vznikne tak HDR fotografie z jedné expozice s výrazně vyšším dynamickým rozsahem, než by zvládl tentýž čip bez Smart-ISO. Samsung takto kombinuje dvě expozice s 10bitovými barvami a výsledkem je 12bitový HDR RAW. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem Leica uvedla Leitz Phone 1: smartphone s 1" snímačem
Leica zařadila do svého výrobního programu i smartphone. Nese jméno Leitz Phone 1 a nabídne velký 1" snímač s rozlišením 20 megapixelů. Dokonce nabídne i speciální krytku objektivu, který má světelnost F1,9.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF Canon má údajně představit trojici APS-C modelů s bajonetem RF
Znovu se objevují spekulace, že Canon chystá APS-C fotoaparáty s bajonetem RF. Dokonce by mělo jít o trojici modelů pokrývající různé trhy spíše nižšího cenového spektra. Má jít o EOS R7 až EOS R9.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost Další zvěsti o Nikonu prozrazují možnou budoucnost
Mnohé zajímá budoucnost značky Nikon. Nyní se na Internetu objevily další zákulisní informace, které prozrazují, co se na nás chystá. Můžeme čekat nové objektivy i Z9, otazník visí nad low-endovou Z30.
15.6.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června Nikon údajně chystá retro model Zfc s APS-C čipem na 28. června
Na Internetu se čím dál více objevují zvěsti o tom, že Nikon velmi brzy představí nový model s APS-C čipem. Původně se mluvilo o Z30, nyní to naopak vypadá na Zfc s retro vzhledem. A mělo by se tak stát už za dva týdny.
14.6.2021, aktualita, Milan Šurkala