Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Samsung vysvětluje Smart-ISO u svých čipů ISOCELL

, , aktualita
Samsung vysvětluje Smart-ISO u svých čipů ISOCELL
Společnost Samsung vyrábí své mobilní čipy ISOCELL a ty novější disponují technologií Smart-ISO. Ta dovoluje pořizovat snímky s různým nastavením ISO pro různé pixely. Nyní vysvětluje, jak to celé vlastně funguje.
Samsung vysvětluje Smart-ISO u svých čipů ISOCELL
Společnost Samsung už sice nevyrábí fotoaparáty, velmi činná je ale na poli mobilní fotografie. Vyvíjí nejen pro své telefony snímače ISOCELL, které se mohou chlubit několika zajímavými technologiemi, jež vylepšují schopnosti snímačů. Ty pak mohou dosahovat v některých parametrech lepší výsledky, než by napovídala jejich úhlopříčka. Dynamický rozsah i šum ve vyšších citlivostech je např. vylepšován technologií Smart-ISO. Nové čipy ISOCELL (např. HM3) mají totiž duální nativní ISO, což je technologie, kterou najdeme např. na některých fotoaparátech orientovaných na video (např. Panasonic Lumix S1H/S1/S5). Díky tomu se čip může přepínat mezi dvěma obvody ovlivňující zisk signálu. Jedním z projevů duálního ISO je nižší šum a vyšší DR na druhé vysoké nativní ISO citlivosti.
 
 
Toto najdeme i u mobilních čipů Samsung, které umožňují části pixelů fungovat s nižší citlivostí a části pixelů s vyšší. V jedné expozici je tak čip schopen získat podexponovaný snímek, který dodá kresbu silně exponovaným místům a zabrání tak přepalům, stejně tak ale získá i přeexponovaný snímek, který má více kresby ve stínech, které se netopí v černé barvě. Vznikne tak HDR fotografie z jedné expozice s výrazně vyšším dynamickým rozsahem, než by zvládl tentýž čip bez Smart-ISO. Samsung takto kombinuje dvě expozice s 10bitovými barvami a výsledkem je 12bitový HDR RAW.