Samsung vysvětluje Smart-ISO u svých čipů ISOCELL

Samsung vysvětluje Smart-ISO u svých čipů ISOCELL
, , aktualita
Společnost Samsung vyrábí své mobilní čipy ISOCELL a ty novější disponují technologií Smart-ISO. Ta dovoluje pořizovat snímky s různým nastavením ISO pro různé pixely. Nyní vysvětluje, jak to celé vlastně funguje.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung už sice nevyrábí fotoaparáty, velmi činná je ale na poli mobilní fotografie. Vyvíjí nejen pro své telefony snímače ISOCELL, které se mohou chlubit několika zajímavými technologiemi, jež vylepšují schopnosti snímačů. Ty pak mohou dosahovat v některých parametrech lepší výsledky, než by napovídala jejich úhlopříčka. Dynamický rozsah i šum ve vyšších citlivostech je např. vylepšován technologií Smart-ISO. Nové čipy ISOCELL (např. HM3) mají totiž duální nativní ISO, což je technologie, kterou najdeme např. na některých fotoaparátech orientovaných na video (např. Panasonic Lumix S1H/S1/S5). Díky tomu se čip může přepínat mezi dvěma obvody ovlivňující zisk signálu. Jedním z projevů duálního ISO je nižší šum a vyšší DR na druhé vysoké nativní ISO citlivosti.
 
 
Toto najdeme i u mobilních čipů Samsung, které umožňují části pixelů fungovat s nižší citlivostí a části pixelů s vyšší. V jedné expozici je tak čip schopen získat podexponovaný snímek, který dodá kresbu silně exponovaným místům a zabrání tak přepalům, stejně tak ale získá i přeexponovaný snímek, který má více kresby ve stínech, které se netopí v černé barvě. Vznikne tak HDR fotografie z jedné expozice s výrazně vyšším dynamickým rozsahem, než by zvládl tentýž čip bez Smart-ISO. Samsung takto kombinuje dvě expozice s 10bitovými barvami a výsledkem je 12bitový HDR RAW. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01 Ricoh uvedl barevnou edici K-1 Mark II J Limited 01
Ricoh uvádí speciální barevnou edici zrcadlovek K-1 Mark II. Edice J Limited 01 bude k dispozici ve čtyřech zajímavých barevných kombinacích využívající speciální laky, využije se také dřevo na gripu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35 Meike uvedlo cine objektiv 50mm T2.1 S35-Prime pro formát Super 35
Výrobce objektivů Meike rozšířil nabídku svých objektivů o další tzv. cine objektiv, tedy o model určený pro profesionální natáčení videa. Jde o pevnou světelnou padesátku 50mm T2.1 S35-Prime CINE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams Leica uvádí limitovanou edici kompaktu Q2 Daniel Craig x Greg Williams
Leica představila další limitovanou edici svého fotoaparátu, která pro tentokrát vzdává hold Hollywoodu. Jde o kompaktní model Q2 Daniel Craig x Greg Williams, který kombinuje černou a zlatou barvu.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony Sony údajně chystá 1" snímač pro telefony
Snímače pro telefony jsou v poslední době stále čím dál tím větší a Sony si podle posledních úniků chystá dokonce 1" senzor IMX800. Tím by měl překonal i nový velký Samsung ISOCELL GN2 typu 1/1,2".
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35 Harman uvedl kinofilmový kompakt EZ-35
Společnost Harman, která vyrábí např. známé filmy Ilford, přichází na trh s novým kinofilmovým kompaktem EZ-35. Nepůjde o jednorázový fotoaparát, tento totiž nabídne možnost vyměnit film za jiný a šetří tak životní prostředí.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů