reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Samsung získal 4 ceny EISA 2014-2015, dvě pro fotoaparáty

16.8.2014, Milan Šurkala, aktualita
Samsungu se letos hodně dařilo, na cenách EISA 2014-2015 získal celkem čtyři tituly, dva pak byly pro fotoaparáty. Samsung má nejlepší smartphone s fotoaparátem a nejlepší Wi-Fi fotoaparát. Tituly dostal i za reproduktorový systém a Full HD televizi.
Samsung letos získal celkem čtyři ocenění EISA 2014-2015, dvě z těchto cen pak putovaly na adresu fotoaparátů. Nejlepším Wi-Fi fotoaparátem (přesněji "connected camera") je letos Samsung NX30. Tento přístroj je vybaven Wi-Fi s NFC a podporuje funkce jako AutoShare nebo Mobile Link. Smartphone lze použít i jako dálkové ovládání a jak ukázala naše recenze, nabízí i plnou kontrolu nad expozičními nastaveními a dalšími detaily. Fotoaparát je vybaven i polohovatelným elektronickým hledáčkem.


Samsung NX30


Nejlepším smartphonem s fotoaparátem se stal Samsung Galaxy K Zoom. Tento smartphone v těle ukrývá objektiv s 10× optickým zoomem. Druhá strana pak už vypadá opravdu jako klasický mobilní telefon, najdete tu totiž velký 4,8" AMOLED displej a operační systém Android. O focení se stará 20,7MPx CMOS BSI snímač. Nezvykle na smartphone tu najdete možnost nastavení clony, expozičního času a ISO citlivosti, tedy i plně manuální režim. Samozřejmostí je ale i automatika. Vedle Wi-Fi je tu i podpora 3G/4G sítí.


Samsung Galaxy K Zoom


Další dvě ceny získaly nefotografické produkty, proto se o nich zmíníme jen v krátkosti. Nejlepší Full HD televizí se pro letošní rok stal Samsung UE55H7000, nejlepším multiroom systémem pak Samsung M7.

Zdroj: www.eisa.eu


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama