www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Samsung získává na trhu se snímači, Sony ale stále vede

Samsung získává na trhu se snímači, Sony ale stále vede
, , aktualita
Nedávno vyšla zpráva o stavu trhu se snímači. Tomu už tradičně s velkým náskokem vévodí japonské Sony, nicméně konkurence se začíná trošku dotahovat, což platí jak o Samsungu, tak i OmniVisionu.
K oblíbeným
reklama
Podle zprávy Yole Development se trh se snímači v roce 2020 zvětšil o cca 7 % na 20,7 mld. USD z předchozích 19,3 mld. USD v roce 2019. Už tradičně je ve vedení s velkým náskokem společnost Sony, která vykázala stejné příjmy jako v roce 2019, což ale současně při zvětšení trhu znamená mírné snížení tržního podílu ze 42 % na 40 %. Samsung naopak zvýšil příjmy o 13 % a upevnil si tak svou druhou pozici s výsledným tržním podílem 22 % (předtím 21 %).
 
Tržní podíly mezi snímači
 
Třetí místo pak patří společnosti OmniVision, jejíž podíl na trhu se snímači stoupl už na 12 %. Tato firma byla do roku 2014 před Samsungem, jenže ten díky svému úsilí ve vývoji senzorů pro své telefony Galaxy dokázal OmniVision překonat a možná za několik let bude šlapat na paty i Sony. Nedávno totiž Samsung oznámil i nové senzory pro trh automotive, který by firmě mohl dost pomoci. Naopak Sony si věří, že se za pár let dostane na 60% podíl. Tak uvidíme, jak se bude boj mezi těmito giganty dále vyvíjet.
 
Na grafu nicméně vidíme i další zajímavou věc, která ukazuje, jak je trh s digitálními fotoaparáty vlastně malý. Např. Canon má jen 1% podíl, a to nevyrábí snímače jen pro fotoaparáty a kamery.
 
Zdroj: thelec.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč Fotograf Sebastião Salgado získal cenu Praemium Imperiale a cca 3 mil. Kč
The Japan Art Association ocenila práci světoznámého brazilského fotografa Sebastião Salgada. Ten získal letošní ocenění 2021 Praemium Imperiale a s tím i 15 milionů jenů, což odpovídá zhruba 3 milionům Kč.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 Aspherical pro SLR Nikonu
Pro zrcadlovky společnosti Nikon je určen nový objektiv společnosti Cosina. Jde o model s předlouhým názvem Voigtländer Color-Skopar 28mm F2.8 SL II S Aspherical a bude k dispozici ve dvou barevných variantách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM jako levný a lehký telezoom
Další zajímavou novinkou ve výrobním programu je telezoom RF 100-400mm F5.6-8 IS USM. Světelností nepotěší, výměnou za to ale nabídne nebývala kompaktní konstrukci i velmi nízkou hmotnost, nemluvě o příznivé ceně.
16.9.2021, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM Canon přichází s kompaktním objektivem RF 16mm F2.8 STM
Majitelé full frame CSC systému Canon EOS R mohou nově využívat také levného pevného objektivu RF 16mm F2.8 STM. Ten vedle nízké ceny nabídne také velmi kompaktní konstrukci a širokoúhlý obraz.
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala