www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang AF 14mm F2.8 F, autofokus poprvé i pro Nikon

Samyang AF 14mm F2.8 F, autofokus poprvé i pro Nikon
, , aktualita
Samyang kdysi vyráběl jen plně manuální objektivy, to se ale poslední dobou mění a rozšiřuje nabídku i o verze s autofokusem. Nový AF 14mm F2.8 F je prvním takovým pro zrcadlovky značky Nikon.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samyang postupně rozšiřuje portfolio svých objektivů, kde lze k zaostřování využít i autofokus. Nyní se tak poprvé děje i pro bajonet Nikon F. Konkrétně jde o objektiv AF 14mm F2.8 F, jenž navazuje na již vydané AF verze pro bajonet Canon EF a Sony FE. Při 14mm ohniskové vzdálenosti a podpoře full frame zrcadlovek se tak lze těšit na velmi široký úhel záběru 116,6° (92,8° na APS-C variantách kvůli 21mm přepočtené ohniskové vzdálenosti). Optická konstrukce je dosti složitá, čítá 15 členů uspořádaných do 10 skupin. Mezi nimi jsou 2 asférické členy, 4 HR členy a jeden pak z ED skla.
 
Samyang AF 14mm F2.8 F
 
Světelnost dosahuje solidní hodnoty F2,8 a 7lamelovou irisovou clonu můžete nastavit maximálně na F22. Jak již bylo řečeno, k ostření lze využít i zaostřovací lineární krokový motorek a kdo chce, může stále ostřit i ručně. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 20 centimetrů, což znamená možnost dosáhnout maximálního zvětšení 0,15×.
 
Samyang AF 14mm F2.8 F
 
Objektiv má 90,5 mm v průměru a na délku pak 93,1 mm. Jeho hmotnost činí 474 gramů (s oběma krytkami pak 523 gramů). Samyang nezapomněl na povrchovou úpravu UMC zvyšující kontrast a snižující citlivost na odlesky a světelné závoje. Objektiv je také utěsněný, takže by mu nemělo vadit nepříznivé počasí. Doporučená koncová cena je 649,99 britských liber a v prodeji bude od září.
 
Samyang AF 14mm F2.8 F konstrukce
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku Aplikace na focení automaticky vymaže lidi z každého snímku
Aplikace nazvaná Bye Bye Camera je sice určená k fotografování, má ale jednu zajímavou vlastnost. Dokáže totiž z pořízených snímků přímo odstraňovat lidské osoby, které v záběru překážejí. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková7 komentářů
Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu Objevil se první snímek ze 64MPx snímače Samsungu
V první polovině května představila společnost Samsung svůj 64MPx mobilní snímač ISOCELL Bright GW1. První snímek z tohoto snímače se objevil na čínských sociálních sítích, a to i v plném rozlišení 9216×6912 pixelů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4 Panasonic Lumix S Pro 50mm F1.4
Jedním z objektivů pro nový full frame CSC systém společnosti Panasonic je i světelná padesátka Lumix S Pro 50mm F1.4. Nestojí zrovna nejméně, takže je otázkou, zda za to nabídne dokonalé optické vlastnosti.
Dnes, recenze, Milan Šurkala3 komentáře
Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center Na CD se našlo 2400 fotek s tragédií World Trade Center
Při prodeji nemovitosti v USA byla objevena CD, na kterých se našel nečekaný obsah. Bylo zde téměř 2400 fotografií dokumentujících události, které nastaly po tragickém 11. září v New Yorku. Ty jsou nyní dostupné online na Flickru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip Canon uvedl 120MPx APS-H a 2,7MPx full frame čip
Canon představil dvě novinky na poli průmyslových snímačů. Máme tu APS-H čip s velmi vysokým rozlišením 120 megapixelů a dále ještě větší full frame čip, jehož rozlišení je naopak velmi nízkých 2,7 MPx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala