www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samyang uvedl druhou generaci objektivu AF 50mm F1.4 FE II

Samyang uvedl druhou generaci objektivu AF 50mm F1.4 FE II
, , aktualita
Samyang přichází s druhou generací světelného objektivu AF 50mm F1.4 FE II. Ten přináší např. o trochu kompaktnější rozměry a nižší hmotnost, zaostřování má na starosti lineární krokový motorek STM.
K oblíbeným
reklama
Objektiv 50mm F1.4 FE od Samyangu je na trhu už 5 let, nyní přichází na řadu jeho nástupce AF 50mm F1.4 FE II. Novinka má tedy nadále 50mm ohniskovou vzdálenost se 45,7° úhlem záběru na full frame a 31,1° na APS-C tělech Sony, pro něž je určen. Optická soustava se skládá z 11 členů v 8 skupinách, 2 členy jsou asférické, 3 jsou typu HR a jeden ED. Nechybí ani povrchové vrstvy UMC pro minimalizaci odlesků.
 
Samyang AF 50mm F1.4 FE II
 
Světelnost dosahuje velmi dobré hodnoty F1,4. Irisová clona má 9 lamel a maximálně dosahuje F16. Lineární krokový zaostřovací motorek STM umožní autofokus, zaostřit je možné od 40 cm a lze dosáhnout 0,16× zvětšení. Zaostřovací prstenec se přepínačem může změnit např. na clonový kroužek. Rozměry jsou o trochu kompaktnější, v průměru je sice s 80,1 mm trochu širší, ale s 88,9 mm na délku je kratší a hmotnost 420 gramů je výrazně nižší než původních 585 gramů. Objektiv má také odolné provedení proti vodě a prachu. Cena byla stanovena na 16890 Kč, resp. 679 EUR, prodej začne v prosinci.
 
Samyang AF 50mm F1.4 FE II
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II Rode uvádí plochý klopový mikrofon Lavalier II
Společnost Rode přichází s druhou generací svého klopového mikrofonu Lavalier II. Ten přináší plochý design, takže má být ještě nenápadnější. To se má týkat i samotného klipu pro přichycení na oblečení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů Čipová krize u Sony roste: zastavena výroba několika fotoaparátů
Řešení čipové krize je v nedohlednu. Situace se moc nezlepšuje a Sony dokonce tvrdí, že je horší, než se čekalo. Pozastavena tak byla výroba některých modelů a důraz se dává na novější fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90 PNY uvedlo paměťové karty SDXC UHS-II řady X-PRO 90
Společnost PNY představila nové paměťové karty typu SDXC UHS-II řady X-PRO 90, které jsou určeny např. pro záznam videa v rozlišení 8K. Ty slibují vysoké přenosové rychlosti až na hranici 300 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: listopad 2021 Doporučené fotoaparáty: listopad 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
26.11.2021, článek, Milan Šurkala58 komentářů
Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači Google Pixel 6a se nejspíše vrátí k menšímu 12MPx snímači
Google chystá i levnější verzi nového smartphonu Pixel 6a. Podle posledních informací by ale neměl dostat nový větší 50MPx senzor jako Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ale zůstat u tradičního rozlišení 12 megapixelů. 
24.11.2021, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů